Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Singapur

Atlas of World: Singapur. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Singapur.

Strona główna - Azja - Singapur

Informacje o Singapur

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Singapur. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Singapur. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Singapur tutaj:

Singapur - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Singapur? Zacznijmy od tego: Malajski port handlowy znany jako Temasek istniał na wyspie Singapur w XIV wieku. Osada kilkakrotnie zmieniała właścicieli w następnych stuleciach, a ostatecznie spłonęła w XVII wieku i popadła w zapomnienie. Brytyjczycy założyli Singapur jako kolonię handlową na miejscu w 1819 roku. Dołączył do Federacji Malezji w 1963 roku, ale został wyparty dwa lata później i stał się niezależny. Singapur stał się następnie jednym z najlepiej prosperujących krajów świata o silnych międzynarodowych powiązaniach handlowych (jego port jest jednym z największych na świecie pod względem obsługiwanego tonażu), a PKB per capita jest równy PKB wiodących krajów Europy Zachodniej.

Geografia - Singapur

Gdzie na świecie jest Singapur? Lokalizacja tego kraju to Azja Południowo-Wschodnia, wyspy między Malezją a Indonezją. Całkowita powierzchnia kraju Singapur wynosi 719.2 km2, z czego 709.2 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: lowlying, pofałdowana centralny plateau. Najniższym punktem kraju Singapur jest Singapur Cieśnina 0 m, najwyższy punkt Bukit Timah 166 m. Klimat jest tropikalny; gorący, wilgotny, deszczowy; dwa odrębne pory monsunowe - północno-wschodni monsun (od grudnia do marca) i monsun południowo-zachodni (od czerwca do września); między monsun - częste południu i wczesne słabe wieczorem.


Mieszkańcy - Singapur

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Singapur. Liczba to: 5,888,926 (7/2017 oszacowanie). To nie jest bardzo duża populacja. Kto tu mieszka? Chiński 74,3%, malajski 13,4%, indyjski 9,1% (w tym Sri Lanki), inne 3,2% (2016 r.). Jakie są języki w kraju Singapur? Mandaryński (oficjalny) 36,3%, angielski (oficjalny) 29,8%, Malay (oficjalny) 11,9%, Hokkien 8,1%, kantoński 4,1%, Tamilski (oficjalny) 3,2%, Teochew 3,2%, inne indyjskie języki 1,2%, inne chińskie dialekty 1.1 %, inne 1,1% (2010 rok.). A religie: Buddyjski 33,9%, muzułmański 14,3%, taoistyczny 11,3%, katolicki 7,1%, hinduski 5,2%, inny chrześcijanin 11%, inny 0,7%, brak 16,4% (2010 rok). Ile lat mają przeciętni ludzie? 34.6 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 85.2 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Singapur? Tutaj: Większość urbanizacji znajduje się wzdłuż południowego wybrzeża, przy stosunkowo gęstych skupiskach ludności w centralnych obszarach. Główne obszary miejskie kraju Singapur to: Singapur (stolica) 5,619 milionów (2015 r.).

Rząd i gospodarka - Singapur

Stolica kraju Singapur to Singapur i rządowy typ parlamentarnych republika. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - brak. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Singapur, ważnymi produktami przemysłowymi są elektronika ryb ozdobnych , chemikalia, usługi finansowe, sprzęt do wiercenia ropy naftowej, rafinacja ropy naftowej, obróbka gumy i wyrobów z gumy, przetworzona żywność i napoje, naprawa statków, budowa platform morskich, nauki przyrodnicze, handel entrepot. Ważne produkty rolne to Storczyki, warzywa; drób, jaja; ryby,. Najważniejsze towary eksportowe to maszyn i urządzeń (w tym telekomunikacja), farmaceutyki i inne chemikalia, produkty rafinacji ropy naftowej, artykuły spożywcze i napoje, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Chiny 12,8%, Hongkong 12,6%, Malezja 10,5%, Indonezja 7,8%, USA 6,8%, Japonia 4,5%, Korea Południowa 4,4% (2016). Najważniejsze towary importowe to maszyny i urządzenia, paliwa mineralne, chemikalia, artykuły spożywcze, towary konsumpcyjne, a najważniejsi partnerzy importowi to Chiny 14,3%, Malezja 11,4%, USA 10,8%, Japonia 7%, Korea Południowa 6,1%, Indonezja 4,8% (2016). Jak bogaty jest Singapur i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $90,500 (2017 oszacowanie). Oznacza to, że ludzie tutaj są średnio bogaci. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: nieznany%.


Mapa - SingapurBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności


Tweet