Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Singapur

Atlas sveta: Singapur. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Singapur.

Domov - Ázia - Singapur

Informácie - Singapur

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Singapur. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Singapur. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Singapur tu:

Singapur - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Singapur? Začnime týmto: Malajský obchodný prístav známy ako Temasek existoval na ostrove Singapur 14. storočia. Osada sa v nasledujúcich storočiach niekoľkokrát zmenila a bola napokon vypálená v 17. storočí a upadla do nejasností. Britániu založili Singapur ako obchodnú kolóniu na mieste v roku 1819. Pripojila sa k Malajskej federácii v roku 1963, bola však vykázaná o dva roky neskôr a stala sa nezávislou. Singapur sa následne stal jednou z najprosperujúcejších krajín na svete so silnými medzinárodnými obchodnými väzbami (jeho port je jedným z najvyťaženejších na svete, pokiaľ ide o manipuláciu s tonážou) a HDP na obyvateľa sa rovná HDP vedúcich krajín západnej Európy.

Geografia - Singapur

Kde na svete je Singapur? Umiestnenie tejto krajiny je Juhovýchodná Ázia, ostrovy medzi Malajziou a Indonéziou. Celková plocha krajiny Singapur je 719.2 km2, z čoho 709.2 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: intermunzón - časté popoludnie a skoré večerné búrky spodné, jemne vlniaca sa centrálna plošina. Singapur má najnižší bod Singapore Strait 0 m, najvyšší bod Bukit Timah 166 m. Podnebie je tropické; horúce, vlhké, daždivé; dve odlišné monzúnové obdobia - severovýchodný monzún (december až marec) a juhozápadný monzún (jún až september);.


Obyvatelia - Singapur

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Singapur. To číslo je: 5,888,926 (7/2017 odhad). Takže toto nie je krajina s príliš mnohýmy ľudmi. Kto žije tu? Čínsky 74,3%, Malajský 13,4%, Indický 9,1% (vrátane Srí Lanky), ostatné 3,2% (2016 est.). Aké sú jazyky v krajine Singapur? Mandarín (oficiálny) 36,3%, angličtina (oficiálny) 29,8%, Malajský (úradný) 11,9%, Hokkien 8,1%, kantonský 4,1%, tamilský 3,2% Teochew 3,2% %, ostatné 1,1% (2010 est.). A náboženstvá: Budhistické 33,9%, moslimské 14,3%, taoistické 11,3%, katolícke 7,1%, hinduistické 5,2%, iné kresťanské 11%, iné 0,7%, žiadne 16,4% (2010 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? 34.6 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 85.2 rok. Kde ľudia žijú v krajine Singapur? Tu: väčšina z urbanizácie je pozdĺž južného pobrežia, s relatívne vysokou hustotou zaľudnenia klastre sa nachádzajú v centrálnej oblasti. Hlavné mestské oblasti krajiny Singapur sú: Singapore (kapitálu) 5619000 (2015).

Vláda a hospodárstvo - Singapur

Hlavné mesto krajiny Singapur je Singapur a typ vlády parlamentné republika. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - žiadne. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Singapur, dôležité priemyselné produkty sú elektronika okrasných rýb , chemikálie, finančné služby, zariadenia na ropné vŕtanie, spracovanie ropy, spracovanie gumy a gumené výrobky, spracované potraviny a nápoje, opravy lodí, výstavba pobrežných plošín, vedy o živote, obchod s podnikmi. Dôležité poľnohospodárske produkty sú Orchideí, zelenina; hydina, vajcia; ryby,. Najdôležitejšie vývozné komodity sú stroje a zariadenia telekomunikácie), farmaceutické a iné chemické látky, rafinované ropné produkty, potraviny a nápoje a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Čína 12,8%, Hongkong 12,6%, Malajzia 10,5%, Indonézia 7,8%, USA 6,8%, Japonsko 4,5%, Južná Kórea 4,4%. Najdôležitejšie dovozné komodity sú stroje a zariadenia, minerálne palivá, chemikálie, potraviny, spotrebný tovar a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú Čína 14,3%, Malajzia 11,4%, USA 10,8%, Japonsko 7%, Južná Kórea 6,1%, Indonézia 4,8% (2016). Ako bohatá je krajina Singapur a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $90,500 (2017 odhad). To znamená, že ľudia sú v priemere bohatí. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: neznáme%.


Mapa - SingapurE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia


Tweet