Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Singapur

Atlas světa: Singapur. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Singapur.

Domů - Asie - Singapur

Informace - Singapur

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Singapur. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Singapur. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Singapur:

Singapur - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Singapur? Začněme tímto: Malajský obchodní přístav známý jako Temasek existoval na ostrově Singapuru od 14. století. Osídlení se v následujících stoletích několikrát změnilo a bylo nakonec spáleno v 17. století a upadlo do neznáma. Britové založili Singapur jako obchodní kolonii na místě v roce 1819. Do Malajsie vstoupil v roce 1963, ale byl o dva roky později vyloučen a stal se nezávislým. Singapur se následně stal jednou z nejvíce prosperujících zemí světa se silnými mezinárodními obchodními vazbami (jeho přístav je jedním z nejrušnějších na světě, pokud jde o manipulaci s tonáží) as HDP na obyvatele se rovná HDP vedoucích zemí západní Evropy.

Geografie - Singapur

Kde je na světě Singapur? Umístění této země je Jihovýchodní Asie, ostrovy mezi Malajsií a Indonésií. Singapur má celkovou plochu 719.2 km2, z čehož 709.2 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: intermonzon - časté odpoledne a brzy večerní bouřky klesající, jemně zvlněná centrální plošina. Nejnižší bod země Singapur je Singapurská úžina 0 m, nejvyšší bod Bukit Timah 166 m. A klima je tropický; horké, vlhké, deštivé; dva odlišné monzunové období - severovýchodní monzun (prosinec až březen) a jihozápadní monzun (červen až září);.


Obyvatelé - Singapur

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Singapur. Počet obyvatel je: 5,888,926 (7/2017 odhad). Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? Číňan 74,3%, Malajsie 13,4%, Indický 9,1% (včetně Srí Lanky), ostatní 3,2% (2016 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Singapur hovoří jazyky Mandarin (oficiální) 36,3%, anglicky (oficiální) 29,8%, malajský (oficiální) 11,9%, Hokkien 8,1%, kantonský 4,1%, tamilský 3,2%, Teochew 3,2% %, ostatní 1,1% (2010 est.). A náboženství: buddhistické 33,9%, muslim 14,3%, taoista 11,3%, Catholic 7,1%, Hind 5,2%, ostatní křesťané 11%, ostatní 0,7%, žádná 16,4% (2010 est.). Kolik let je tady lidem? 34.6 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 85.2 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Většina urbanizace je podél jižního pobřeží, s relativně hustými skupinami populace nalezenými v centrálních oblastech. Hlavní městské oblasti v zemi Singapur jsou: Singapur (kapitál) 5,619 milionu (2015).

Vláda a ekonomika - Singapur

Hlavní město země Singapur je Singapur a typ vlády parlamentní republika. Podívejme se na administrativní členění - žádné. Pokud jde o ekonomiku, Singapur má tyto důležité průmyslové produkty: elektronika, chemikálie, finanční služby, zařízení pro těžbu ropy, rafinace ropy, zpracování pryže a pryžových výrobků, zpracované potraviny a nápoje, opravy lodí, offshore platformu stavebnictví, vědy o živé přírodě, Entrepot obchod. Důležité zemědělské produkty jsou orchidejů, zeleniny; drůbež, vejce; ryby, okrasné ryby. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou stroje a zařízení (včetně elektroniky a telekomunikace), léčiva a další chemikálie, rafinované ropné produkty, potraviny a nápoje a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Čína 12,8%, Hongkong 12,6%, Malajsie 10,5%, Indonésie 7,8%, USA 6,8%, Japonsko 4,5%, Jižní Korea 4,4%. Nejdůležitější importní komodity jsou strojů a zařízení, minerálních paliv, chemikálií, potravin, spotřebního zboží a nejdůležitější importní partneři jsou Čína 14,3%, Malajsie 11,4%, USA 10,8%, Japonsko 7%, Jižní Korea 6,1%, Indonésie 4,8%. Jakým bohatstvím oplývá Singapur a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $90,500 (2017 odhad). To znamená, že tady lidé jsou v průměru bohatí. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa SingapurZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet