Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Suazi

Atlas of World: Suazi. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Suazi.


Informacje o Suazi

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Suazi. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Suazi. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Suazi tutaj:

Suazi - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Suazi? Zacznijmy od tego: Autonomia dla suazi w Afryce Południowej była zagwarantowana przez Brytyjczyków pod koniec XIX wieku; Niezależność została przyznana w 1968 roku. Niepokoje studentów i robotników w latach 90. wywarły nacisk na króla Mswati III, ostatniego absolutnego monarchę w Afryce, niechętnie dopuścił reformy polityczne i większą demokrację, chociaż w ostatnich latach zlekceważył obietnice. Konstytucja weszła w życie w 2006 r., Ale status prawny partii politycznych nie został określony, a ich status pozostaje niejasny. Suazi przekroczyła Botswanę jako kraj o najwyższym na świecie współczynniku rozpowszechnienia HIV / AIDS.

Geografia - Suazi

Gdzie na świecie jest Suazi? Lokalizacja tego kraju to Afryka Południowa, między Mozambiku i RPA. Całkowita powierzchnia kraju Suazi wynosi 17,364 km2, z czego 17,204 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: głównie góry i wzgórza; niektóre umiarkowanie nachylone równiny. Najniższym punktem kraju Suazi jest Wielka rzeka Usutu 21 m, najwyższy punkt Emlembe 1,862 m. Klimat jest waha się od tropikalnego niemal do umiarkowanego.


Mieszkańcy - Suazi

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Suazi. Liczba to: 1,467,152. Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? Afrykańskie 97%, europejskie 3%. Jakie są języki w kraju Suazi? angielskie (oficjalne, wykorzystywane do celów rządowych), siSwati (oficjalne). A religie: Chrześcijanin 90% (syjonista - mieszanka chrześcijaństwa i rdzennych kultów przodków - 40%, katolicy 20%, inni 30% - anglikański, metodysta, mormon, Świadek Jehowy), muzułmanin 2%, inni 8% (w tym Baha'i , Buddysta, hinduista, miejscowy religijny, żydowski) (2015 r.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 21.7 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 52.1 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Suazi? Tutaj: Ze względu na górzysty teren, rozmieszczenie ludności jest nierówne w całym kraju, koncentrując się głównie na dolinach i równinach. Główne obszary miejskie kraju Suazi to: Mbabane (stolica) 66 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Suazi

Stolica kraju Suazi to Mbabane (kapitał administracyjny); Lobamba (kapitał królewski i prawny) i rządowy typ monarchii absolutnej. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 4 regiony; Hhohho, Lubombo, Manzini, Shiselweni. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Suazi, ważnymi produktami przemysłowymi są koncentraty napojów bezalkoholowych, węgiel, leśnictwo, cukier przetwórstwo, tekstylia i odzież. Ważne produkty rolne to Trzcina cukrowa, kukurydza, bawełna, cytrusy, ananasy, bydło, kozy. Najważniejsze towary eksportowe to koncentraty do napojów bezalkoholowych, cukier, drewno, przędza bawełniana, lodówki, owoce cytrusowe i owoce w puszkach, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Republika Południowej Afryki 87,1%, Namibia 4% (2016). Najważniejsze towary importowe to pojazdy silnikowe, maszyny, sprzęt transportowy, artykuły spożywcze, produkty naftowe, chemikalia, a najważniejsi partnerzy importowi to Republika Południowej Afryki 60,3%, Chiny 5,3%, Mozambik 5,1% (2016). Jak bogaty jest Suazi i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $9,900 (2017 oszacowanie). To dość niska liczba. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 63% (2010 oszacowanie).


Mapa - SuaziBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności