Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Svazijsko

Atlas světa: Svazijsko. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Svazijsko.

Domů - Afrika - Svazijsko

Informace - Svazijsko

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Svazijsko. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Svazijsko. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Svazijsko:

Svazijsko - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Svazijsko? Začněme tímto: Autonomie pro Swazie jižní Afriky byla zaručena Brity v pozdní 19. století; nezávislost byla udělena v roce 1968. Studentské a pracovní nepokoje v 90. letech podnítily krále Mswatiho III., posledního absolutního monarchy Afriky, aby neochotně umožnil politickou reformu a větší demokracii, i když se v posledních letech oprostil těchto slibů. Ústava vstoupila v platnost v roce 2006, ale právní postavení politických stran nebylo definováno a jejich status zůstává nejasný. Svazijsko překonalo Botswanu jako zemi s nejvyšší známou prevalencí HIV / AIDS na světě.

Geografie - Svazijsko

Kde je na světě Svazijsko? Umístění této země je Jižní Afrika, mezi Mosambikem a Jižní Africe. Svazijsko má celkovou plochu 17,364 km2, z čehož 17,204 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: převážně hory a kopce; některé mírně svažující se pláně. Nejnižší bod země Svazijsko je Velká řeka Usutu 21 m, nejvyšší bod Emblem 1862 m. A klima je se pohybuje od tropického téměř mírném.


Obyvatelé - Svazijsko

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Svazijsko. Počet obyvatel je: 1,467,152. Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? afrických 97%, evropských 3% v. Jaké jsou tu požívané jazyky? Svazijsko hovoří jazyky angličtině (oficiálních, používaných pro státní správu), siSwati (oficiální). A náboženství: Křesťan 90% (sionista - směsice křesťanství a původního uctívání předků - 40%, římský katolík 20%, dalších 30% - anglikánský, metodista, mormon, svědek Jehovovi), muslim 2%, ostatní 8% (2015 est.). Kolik let je tady lidem? 21.7 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 52.1 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Vzhledem k hornatému terénu je rozložení populace nerovnoměrné v celé zemi, soustředěné především v údolích a pláních. Hlavní městské oblasti v zemi Svazijsko jsou: Mbabane (hlavní město) 66 000 (2014).

Vláda a ekonomika - Svazijsko

Hlavní město země Svazijsko je Mbabane (správní kapitál); Lobamba (královský a legislativní kapitál) a typ vlády absolutní monarchie. Podívejme se na administrativní členění - 4 regiony; Hhohho, Lubombo, Manzini, Shiselweni. Pokud jde o ekonomiku, Svazijsko má tyto důležité průmyslové produkty: nealkoholický nápoj koncentráty, uhlí, lesnictví, cukr textilní a oděvní průmysl. Důležité zemědělské produkty jsou Cukrová třtina, kukuřice, bavlna, citrusové plody, ananas, skot, kozy. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou koncentráty nealkoholických nápojů, cukr, dřevo, bavlněná příze, ledničky, citrusy a konzervované ovoce a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Jihoafrická republika 87,1%, Namibie 4% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou motorová vozidla, potraviny, ropné produkty, chemikálie a nejdůležitější importní partneři jsou Jižní Afrika 60,3%, Čína 5,3%, Mozambik 5,1% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Svazijsko a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $9,900 (2017 odhad). To je poměrně nízké číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 63% (2010 odhad).


Mapa SvazijskoZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet