Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Svazijsko

Atlas sveta: Svazijsko. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Svazijsko.

Domov - Afrika - Svazijsko

Informácie - Svazijsko

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Svazijsko. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Svazijsko. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Svazijsko tu:

Svazijsko - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Svazijsko? Začnime týmto: Autonómia pre Swazov v južnej Afrike bola zaručená Britmi koncom 19. storočia; nezávislosť bola udelená v roku 1968. Študentské a pracovné nepokoje v 90-tych rokoch tlačili kráľa Mswatiho III., posledného absolútneho monarchu Afriky, aby neochotne dovolil politickú reformu a väčšiu demokraciu, aj keď sa v posledných rokoch vrátil k týmto sľubom. Ústava vstúpila do platnosti v roku 2006, ale právny štatút politických strán nebol definovaný a ich stav zostáva nejasný. Svazijsko prekonalo Botswanu ako krajinu s najvyššou známou prevalenciou HIV / AIDS na svete.

Geografia - Svazijsko

Kde na svete je Svazijsko? Umiestnenie tejto krajiny je Južná Afrika, medzi Mozambikom a Južnou Afrikou. Celková plocha krajiny Svazijsko je 17,364 km2, z čoho 17,204 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: väčšinou hory a kopce; niektoré mierne svahovité roviny. Svazijsko má najnižší bod Veľká rieka Usutu 21 m, najvyšší bod Emblem 1862 m. Podnebie je pohybuje od tropických po blízke mierne.


Obyvatelia - Svazijsko

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Svazijsko. To číslo je: 1,467,152. Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? afrických 97%, európskych 3% v. Aké sú jazyky v krajine Svazijsko? angličtine (oficiálne, používané pre vládne podniky), siSwati (oficiálne). A náboženstvá: Kresťanské 90% (sionista - zmes kresťanstva a pôvodného bohoslužby predkov - 40%, rímskokatolícke 20%, ďalších 30% - anglikánsky, metodista, mormon, svedok Jehovovi), moslimská 2%, ostatné 8% (2015 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? 21.7 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 52.1 rok. Kde ľudia žijú v krajine Svazijsko? Tu: Pretože jeho hornatý terén je rozdelenie obyvateľstva nerovnomerné v celej krajine a sústreďuje sa predovšetkým v údoliach a rovinách. Hlavné mestské oblasti krajiny Svazijsko sú: Mbabane (hlavné mesto) 66 000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Svazijsko

Hlavné mesto krajiny Svazijsko je Mbabane (administratívny kapitál); Lobamba (kráľovský a legislatívny kapitál) a typ vlády absolútna monarchia. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 4 regióny; Hhohho, Lubombo, Manzini, Shiselweni. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Svazijsko, dôležité priemyselné produkty sú nealkoholický nápoj koncentráty, uhlie, lesníctvo, cukor spracovania, textil a odevy. Dôležité poľnohospodárske produkty sú Cukrová trstina, kukurica, bavlna, citrusové plody, ananás, hovädzí dobytok, kozy. Najdôležitejšie vývozné komodity sú nealkoholický nápoj koncentráty, cukor, drevo, bavlnenej priadze, chladničky, citrusy a konzervované ovocie a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Juhoafrická republika 87,1%, Namíbia 4% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú motorové vozidlá, stroje, dopravné prostriedky, potraviny, ropné produkty, chemické látky a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú Južná Afrika 60,3%, Čína 5,3%, Mozambik 5,1% (2016). Ako bohatá je krajina Svazijsko a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $9,900 (2017 odhad). Toto je pomerne nízke číslo. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 63% (2010 odhad).


Mapa - SvazijskoE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia