Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Szwecja

Atlas of World: Szwecja. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Szwecja.


Informacje o Szwecja

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Szwecja. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Szwecja. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Szwecja tutaj:

Szwecja - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Szwecja? Zacznijmy od tego: Jako siła militarna w XVII wieku, Szwecja nie uczestniczyła w żadnej wojnie przez dwa stulecia. W obu wojnach światowych zachowano neutralność zbrojną. Odnosząca sukcesy ekonomiczna formuła systemu kapitalistycznego w Szwecji, w połączeniu z istotnymi elementami dobrobytu, została w latach 90. zakwestionowana przez wysokie bezrobocie, aw latach 2000-2002 przez globalne spowolnienia gospodarcze, ale dyscyplina fiskalna w ciągu ostatnich kilku lat umożliwiła krajowi przetrwanie. gospodarcze kaprysy. Szwecja przystąpiła do UE w 1995 r., Ale społeczeństwo odrzuciło wprowadzenie euro w referendum w 2003 r.

Geografia - Szwecja

Gdzie na świecie jest Szwecja? Lokalizacja tego kraju to Europa Północna, na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, Zatoki Botnickiej, Kattegat i Skagerrak, między Finlandią i Norwegią. Całkowita powierzchnia kraju Szwecja wynosi 450,295 km2, z czego 410,335 km2 to ziemia. To dość duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: głównie płaskie lub łagodnie pofałdowane niziny; góry na zachodzie. Najniższym punktem kraju Szwecja jest odzyskana zatoka jeziora Hammarsjon, w pobliżu Kristianstad -2,4 m, najwyższy punkt Kebnekaise 2111 m. Klimat jest umiarkowany na południu z zimnymi, mętnymi zimami i chłodnymi, częściowo mętnymi latami; subarktyczny na północy,.


Mieszkańcy - Szwecja

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Szwecja. Liczba to: 9,960,487 (7/2017 oszacowanie). To nie jest bardzo duża populacja. Kto tu mieszka? ludność tubylcza: Szwedzi z mniejszościami fińskimi i sami; najczęstsze kraje pochodzenia wśród imigrantów: Finlandia, Syria, Irak, Polska, Iran. Jakie są języki w kraju Szwecja? Szwedzki (oficjalny). A religie: Kościół Szwedzki (luterański) 63%, inny (w tym rzymskokatolicki, prawosławny, baptysta, muzułmanin, żydowski i buddyjski) 17% ( 2016 est.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 41.2 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 82.1 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Szwecja? Tutaj: Większość Szwedów mieszka na południu, gdzie klimat jest łagodniejszy, a łączność z kontynentalną Europą jest lepsza; skupiska ludności znajdują się na całym wybrzeżu Bałtyku na wschodzie; wewnętrzne obszary północy pozostają słabo zaludnione. Główne obszary miejskie kraju Szwecja to: Sztokholm (stolica) 1.486 milionów (2015).

Rząd i gospodarka - Szwecja

Stolica kraju Szwecja to Sztokholm i rządowy typ parlamentarna monarchia konstytucyjna. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 21 hrabstwa (lan, liczba pojedyncza i mnoga); Blekinge, Dalarna, Gavleborg, Gotlandia, Halland, Jämtland, Jönköping, Kalmar, Kronoberg, Norrbotten, Örebro, Östergötland, Skania, Södermanland, Sztokholm, Uppsala, Värmland, Vasterbotten, Vasternorrland, Västmanland, Vastra Gotaland. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Szwecja, ważnymi produktami przemysłowymi są żelazo mleczne i stal, precyzyjne wyposażenie (łożyska, części radiowe i telefoniczne, uzbrojenie), masa celulozowa i produkty z papieru, przetworzona żywność, pojazdy silnikowe. Ważne produkty rolne to jęczmienia, pszenicy, buraków cukrowych; mięso,. Najważniejsze towary eksportowe to maszyny 35%, pojazdy silnikowe, wyroby z papieru, masa celulozowa i drewno, wyroby z żelaza i stali, chemikalia (2012 est.), a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Niemcy 10,6%, Norwegia 10,4%, USA 7,3%, Dania 7%, Finlandia 6,8%, Wielka Brytania 6%, Holandia 5,4%, Belgia 4,7%, Francja 4,4% (2016). Najważniejsze towary importowe to maszyny, ropa naftowa i produkty ropopochodne, chemikalia, pojazdy mechaniczne, żelazo i stal; artykuły spożywcze, odzież, a najważniejsi partnerzy importowi to Niemcy 18,8%, Holandia 8,2%, Norwegia 7,8%, Dania 7,6%, Chiny 5,6%, Wielka Brytania 5,2%, Belgia 4,6%, Finlandia 4,5%, Francja 4,1% (2016). Jak bogaty jest Szwecja i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $51,300 (2017 oszacowanie). Oznacza to, że ludzie tutaj są średnio bogaci. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 15% (2014 oszacowanie).


Mapa - SzwecjaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności


Tweet