Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Tanzania

Atlas of World: Tanzania. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Tanzania.

Strona główna - Afryka - Tanzania

Informacje o Tanzania

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Tanzania. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Tanzania. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Tanzania tutaj:

Tanzania - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Tanzania? Zacznijmy od tego: Krótko po uzyskaniu niepodległości od Wielkiej Brytanii na początku lat sześćdziesiątych, Tanganyika i Zanzibar połączyły się, tworząc Zjednoczona Republika Tanzanii w 1964 r. Reguła jednopartyjna zakończyła się w 1995 r. od pierwszych demokratycznych wyborów przeprowadzonych w tym kraju od lat 70. XX wieku. Pół-autonomiczny status Zanzibaru i popularna opozycja doprowadziły do ​​czterech kontrowersyjnych wyborów od 1995 r., Które partia rządząca wygrała pomimo roszczeń międzynarodowych obserwatorów dotyczących nieprawidłowości w głosowaniu.

Geografia - Tanzania

Gdzie na świecie jest Tanzania? Lokalizacja tego kraju to Wschodnia Afryka, granicząca z Oceanem Indyjskim, między Kenią i Mozambikiem. Całkowita powierzchnia kraju Tanzania wynosi 947,300 km2, z czego 885,800 km2 to ziemia. To dość duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: równinnych wzdłuż wybrzeża; centralny płaskowyż; wyżyny na północy, południu. Najniższym punktem kraju Tanzania jest Ocean Indyjski 0 m, najwyższy punkt Kilimandżaro 5 895 m (najwyższy punkt w Afryce). Klimat jest zmienia się od tropikalnych wzdłuż wybrzeża do umiarkowanego na wyżynach.


Mieszkańcy - Tanzania

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Tanzania. Liczba to: 53,950,935. Mieszka tu całkiem sporo ludzi. Kto tu mieszka? kontynentu - afrykańskie 99% (z czego 95% to Bantu składające się z ponad 130 plemion), inne 1% (składające się z Azji , Europejski i arabski); Zanzibar - arabski, afrykański, mieszany arabski i afrykański. Jakie są języki w kraju Tanzania? Kiswahili lub Swahili (oficjalnie), Kiunguja (imię dla suahili na Zanzibarze), angielski (oficjalny, podstawowy język handlowy, administracja i wyższe wykształcenie), arabski (powszechnie używany w Zanzibarze), wiele lokalnych języków. A religie: chrześcijańskich 61,4%, muzułmanie 35,2% religia ludowa 1,8%, pozostałe 0,2%, niepowiązana 1,4%. Ile lat mają przeciętni ludzie? 17.7 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 62.6 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Tanzania? Tutaj: największy i najgęściej zaludniony kraj Afryki Wschodniej; rozmieszczenie ludności jest niezwykle nierównomierne, ale większe skupiska ludności występują w północnej połowie kraju i wzdłuż wschodniego wybrzeża. Główne obszary miejskie kraju Tanzania to: DAR ES Salaam (stolica) 5.116 milionów; Mwanza 883 000 (2015).

Rząd i gospodarka - Tanzania

Stolica kraju Tanzania to Dodoma (kapitał legislacyjny), Dar es Salaam (stolica administracyjna); uwaga - Dodoma została uznana za stolicę narodową w 1996 r. i służy jako miejsce spotkań Zgromadzenia Narodowego; Dar es Salaam pozostaje de facto stolicą, największym w kraju miastem i centrum handlowym, a także terenem oddziałów wykonawczych i przedstawicielstwa dyplomatycznego; rząd twierdzi, że zakończy przekazanie władzy wykonawczej do Dodoma do 2020 r. i rządowy typ republika prezydencka. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 30 regionów; Arusha, Dar es Salaam, Dodoma, Geita, Iringa, Kagera, Kaskazini Pemba (Pemba Północna), Kaskazini Unguja (Zanzibar Północna), Katavi, Kigoma, Kilimandżaro, Kusini Pemba (Pemba Południowa), Kusini Unguja (Zanzibar Środkowy / Południowy), Lindi, Manyara, Mara, Mbeya, Mjini Magharibi (Zanzibar Urban / West), Morogoro, Mtwara, Mwanza, Njombe, Pwani (wybrzeże), Rukwa, Ruvuma, Shinyanga, Simiyu, Singida, Tabora, Tanga. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Tanzania, ważnymi produktami przemysłowymi są przetwórstwo rolne (cukier, piwo, papierosy, sznurek sizalowy); wydobycie (diamenty, złoto i żelazo), sól, soda kalcynowana; cement, rafinacja ropy naftowej, buty, odzież, produkty z drewna, nawozić. Ważne produkty rolne to kawa, sizal, herbata, bawełna, złocienie (środek owadobójczy wykonany z chryzantem), orzechy nerkowca, tytoń, goździki, kukurydza, pszenica, maniok (maniok, tapioka), banany, owoce, warzywa; bydło, owce, kozy. Najważniejsze towary eksportowe to złoto, kawa, orzechy nerkowca, producenci, bawełna, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Szwajcaria 15.1%, Indie 13,8%, Afryka Południowa 12,4%, Chiny 7%, Kenia 6,2% , Demokratyczna Republika Konga 5,7%, Belgia 5,6% (2016). Najważniejsze towary importowe to towary konsumpcyjne, maszyny i sprzęt transportowy, surowce przemysłowe, ropa naftowa, a najważniejsi partnerzy importowi to Chiny 20,7%, Indie 18,1%, Zjednoczone Emiraty Arabskie 7,5%, RPA 6%, Japonia 4,7% ( 2016). Jak bogaty jest Tanzania i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $3,300 (2017 oszacowanie). To jest bardzo niska liczba. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 22.8% (2015 oszacowanie).


Mapa - TanzaniaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności