Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Togo

Atlas of World: Togo. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Togo.


Informacje o Togo

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Togo. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Togo. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Togo tutaj:

Togo - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Togo? Zacznijmy od tego: Francuski Togoland stał się Togo w 1960 roku. Gen. Gnassingbe Eyadema, zainstalowany jako wojskowy władca w 1967 roku, rządził Togo z ciężką ręką przez prawie cztery dekady. Pomimo fasady wielopartyjnych wyborów wprowadzonych na początku lat dziewięćdziesiątych, rząd był w dużej mierze zdominowany przez prezydenta Eyadema, którego partia Rally of the Togolese People (RPT) była prawie nieprzerwanie od 1967 r. I jej następczyni, Unia dla Republiki. , utrzymuje większość miejsc w dzisiejszej kadencji. Po śmierci Eyadema w lutym 2005 r. Wojsko zainstalowało syna prezydenta, Faure Gnassingbe, a następnie dwa miesiące później opracowało formalne wybory. Demokratyczne zyski od tego czasu pozwoliły Togo przeprowadzić pierwsze stosunkowo wolne i uczciwe wybory parlamentarne w październiku 2007 r. Od 2007 r. Prezydent Gnassingbe rozpoczął kraj od stopniowej ścieżki pojednania politycznego i demokratycznych reform, a Togo przeprowadziło wiele wyborów prezydenckich i parlamentarnych, które międzynarodowi obserwatorzy uznali za wolne i uczciwe. Pomimo tych pozytywnych posunięć, pojednanie polityczne postępuje powoli, a wielu Togo skarży się, że ważne środki polityczne, takie jak ograniczenia kadencji prezydenta i reformy wyborcze, pozostają nierozwiązane, pozostawiając politykę kraju w stanie letargu. Na arenie międzynarodowej Togo wciąż jest znane jako kraj, w którym ta sama rodzina była u władzy przez pięć dekad. pojednanie polityczne postępuje powoli, a wielu Togo skarży się, że ważne środki polityczne, takie jak ograniczenia kadencji prezydenta i reformy wyborcze, pozostają nierozwiązane, pozostawiając politykę kraju w stanie letargu. Na arenie międzynarodowej Togo wciąż jest znane jako kraj, w którym ta sama rodzina była u władzy przez pięć dekad. pojednanie polityczne postępuje powoli, a wielu Togo skarży się, że ważne środki polityczne, takie jak ograniczenia kadencji prezydenta i reformy wyborcze, pozostają nierozwiązane, pozostawiając politykę kraju w stanie letargu. Na arenie międzynarodowej Togo wciąż jest znane jako kraj, w którym ta sama rodzina była u władzy przez pięć dekad.

Geografia - Togo

Gdzie na świecie jest Togo? Lokalizacja tego kraju to Zachodnia Afryka, granicząca z Bight of Benin, między Benin i Ghaną. Całkowita powierzchnia kraju Togo wynosi 56,785 km2, z czego 54,385 km2 to ziemia. To nie jest duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: łagodnie kołysząca się sawanna na północy; centralne wzgórza; południowy płaskowyż; niska równina przybrzeżna z rozległymi lagunami i bagnami. Najniższym punktem kraju Togo jest Ocean Atlantycki 0 m, najwyższy punkt Mont Agou 986 m. Klimat jest Tropikalne; gorący, wilgotny na południu; półsuche na północy.


Mieszkańcy - Togo

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Togo. Liczba to: 7,965,055. To nie jest bardzo duża populacja. Kto tu mieszka? afrykańskich (37 plemion, największe i najważniejsze to Ewe, Mina i Kabre) 99%, europejskich i syryjsko-libańskich mniej niż 1%. Jakie są języki w kraju Togo? Francuski (oficjalny, język handlowy), Ewe i Mina (dwa główne języki afrykańskie na południu), Kabye (czasami pisany jako Kabiye) i Dagomba (dwa główne języki afrykańskie na północy). A religie: Christian 29%, muzułmanie 20%, rdzenne przekonania 51%. Ile lat mają przeciętni ludzie? 19.8 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 65.4 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Togo? Tutaj: jeden z najgęściej zaludnionych afrykańskich narodów, z większością ludności zamieszkującej społeczności wiejskie, gęstość jest najwyższa na południu na wybrzeżu Atlantyku lub blisko niego. Główne obszary miejskie kraju Togo to: LOME (stolica) 956,000 (2015 ).

Rząd i gospodarka - Togo

Stolica kraju Togo to Lome i rządowy typ republika prezydencka. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 5 regionów (regiony, w liczbie pojedynczej - region); Centrale, Kara, Maritime, Plateaux, Savanes. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Togo, ważnymi produktami przemysłowymi są wydobycie fosforanów ryb , przetwórstwo rolne, cement, wyroby rzemieślnicze, tekstylia, napoje. Ważne produkty rolne to Kawy, kakao, bawełny, ignamów, manioku (manioku, tapioki), kukurydzy, fasoli, ryż, proso, sorgo; żywy inwentarz;. Najważniejsze towary eksportowe to reeksport, bawełna, fosforany, kawa, kakao, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Benin 17,5%, Burkina Faso 15,9%, Indie 7,6%, Mali 7,2%, Niger 7% , Wybrzeże Kości Słoniowej 6,1%, Ghana 4,8%, Nigeria 4,3% (2016). Najważniejsze towary importowe to maszyny i sprzęt, artykuły spożywcze, produkty naftowe, a najważniejsi partnerzy importowi to Chiny 28,7%, Francja 8,9%, Holandia 4,3%, Japonia 4,2% (2016). Jak bogaty jest Togo i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $1,600 (2017 oszacowanie). To jest bardzo niska liczba. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 55.1% (2015 oszacowanie).


Mapa - TogoBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności