Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Togo

Atlas sveta: Togo. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Togo.

Domov - Afrika - Togo

Informácie - Togo

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Togo. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Togo. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Togo tu:

Togo - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Togo? Začnime týmto: Francúzsky Togoland sa stal Togom v roku 1960. Generál Gnassingbe Eyadema, inštalovaný ako vojenský vládca v roku 1967, vládol Togu s ťažkou rukou už takmer štyri desaťročia. Napriek fasádám mnohonárodných volieb, ktoré boli založené na začiatku 90. rokov, bola vláde do značnej miery ovládaná prezidentom Eyademom, ktorého strana Rally of the Togolese People (RPT) bola od roku 1967 takmer nepretržite a od svojho nástupcu, Únia pre republiku , zachováva väčšinu kresiel v dnešnom legislatívnom období. Po smrti Eyademovej vo februári 2005 vojská nainštalovala syn prezidenta Faure Gnassingbeho a potom o dva mesiace neskôr navrhla formálne voľby. Demokratické zisky odvtedy umožnili Togu uskutočniť prvé relatívne slobodné a spravodlivé parlamentné voľby v októbri 2007. Od roku 2007, Prezident Gnassingbe začal v krajine pozdĺž postupnej cesty k politickému zmiereniu a demokratickým reformám a Togo uskutočnilo niekoľko prezidentských a parlamentných volieb, ktoré medzinárodní pozorovatelia považovali za všeobecne slobodných a spravodlivých. Napriek týmto pozitívnym krokom došlo k pomalému zmiereniu politického zmierenia a mnoho Togoľov si sťažovalo, že dôležité politické opatrenia, ako sú obmedzenia prezidentských termínov a volebné reformy, zostávajú zrušené a politická situácia v krajine zostane v letargickom štáte. V medzinárodnom meradle je Togo stále známe ako krajina, kde bola tá istá rodina už päť desaťročí. politické zmierenie sa pomaly pohybovalo a mnohí togľania sa sťažujú, že dôležité politické opatrenia, ako sú obmedzenia prezidentských termínov a volebné reformy, zostávajú nedotknuté a politická situácia v krajine zostáva v letargickom štáte. V medzinárodnom meradle je Togo stále známe ako krajina, kde bola tá istá rodina už päť desaťročí. politické zmierenie sa pomaly pohybovalo a mnohí togľania sa sťažujú, že dôležité politické opatrenia, ako sú obmedzenia prezidentských termínov a volebné reformy, zostávajú nedotknuté a politická situácia v krajine zostáva v letargickom štáte. V medzinárodnom meradle je Togo stále známe ako krajina, kde bola tá istá rodina už päť desaťročí.

Geografia - Togo

Kde na svete je Togo? Umiestnenie tejto krajiny je Západná Afrika, hraničiaca s Beninským výhľadom , medzi Beninom a Ghánom. Celková plocha krajiny Togo je 56,785 km2, z čoho 54,385 km2 je zem. Takže to nie je veľká krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: jemne valcovanie savany na severe; centrálne kopce; južná plošina; nízka pobrežná rovina s rozsiahlymi lagúniami a močiarmi. Togo má najnižší bod Atlantický oceán 0 m, najvyšší bod Mont Agou 986 m. Podnebie je ; horúce, vlhké na juhu; semiarid v severnej.


Obyvatelia - Togo

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Togo. To číslo je: 7,965,055. Takže toto nie je krajina s príliš mnohýmy ľudmi. Kto žije tu? Afriky (37 kmeňov, najväčšie a najdôležitejšie sú Ewe, Mina a Kabre) 99%, európske a sýrsko-libanonské menej ako 1%. Aké sú jazyky v krajine Togo? Francúzsky (oficiálny, jazyk obchodu), ovce a Mina (dve hlavné africké jazyky na juhu), Kabye (niekedy napísaná Kabiye) a Dagomba (dve hlavné africké jazyky na severe). A náboženstvá: Christian 29%, moslimské 20%, domorodé presvedčenie 51%. Koľko rokov je ľudom v priemere? 19.8 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 65.4 rok. Kde ľudia žijú v krajine Togo? Tu: jeden z husto obývaných afrických národov s väčšinou obyvateľov žijúcich vo vidieckych komunitách, hustota je najvyššia na juhu pobrežia alebo blízko pobrežia Atlantického oceánu. Hlavné mestské oblasti krajiny Togo sú: LOME (hlavné mesto) 956 000 (2015 ).

Vláda a hospodárstvo - Togo

Hlavné mesto krajiny Togo je Lome a typ vlády prezidentská republika. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 5 regióny (regióny, singulárny región); Centrale, Kara, Maritime, Plateaux, Savanes. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Togo, dôležité priemyselné produkty sú výťažok fosfát, spracovanie poľnohospodárskych produktov, cement, remeslá, textil, nápoje. Dôležité poľnohospodárske produkty sú Káva, kakao, bavlna, jamy, maniok, tapioka, ryža, proso, cirok; hospodárskych zvierat; ryby. Najdôležitejšie vývozné komodity sú spätného vývozu, bavlna, fosfáty, káva, kakao a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Benin 17,5%, Burkina 15,9%, Indie 7,6%, Mali 7,2%, Niger 7% , Cote dIvoire 6,1%, Ghana 4,8%, Nigéria 4,3% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú stroje a zariadenia, potraviny, ropné produkty a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú Čína 28,7%, Francúzsko 8,9%, Holandsko 4,3%, Japonsko 4,2%. Ako bohatá je krajina Togo a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $1,600 (2017 odhad). Toto je veľmi nízke číslo. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 55.1% (2015 odhad).


Mapa - TogoE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia