Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Togo

Atlas světa: Togo. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Togo.

Domů - Afrika - Togo

Informace - Togo

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Togo. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Togo. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Togo:

Togo - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Togo? Začněme tímto: Francouzský Togoland se stal Togo v roce 1960. Generál Gnassingbe Eyadema, instalovaný jako vojenský vládce v roce 1967, vládl Togu s těžkou rukou již téměř čtyři desetiletí. Navzdory fasádám voleb, které byly založeny na počátku devadesátých let minulého století, vládou převážně vládl prezident Eyadema, jehož mocná strana Rally of the Togolese (lidová rada) byla od roku 1967 téměř nepřetržitě, a její nástupce, Unie pro republiku , udržuje většinu míst v dnešním zákonodárství. Po smrti Eyademy v únoru 2005 vojáci nainstalovali syn prezidenta Faure Gnassingbeho a poté o dva měsíce později připravili své oficiální volby. Demokratické zisky od té doby umožnily Togu uskutečnit své první relativně svobodné a spravedlivé parlamentní volby v říjnu 2007. Od roku 2007, Prezident Gnassingbe zahájil svou zemi na postupné cestě k politickému usmíření a demokratické reformě a Togo uspořádalo několik prezidentských a parlamentních voleb, které mezinárodní pozorovatelé považovali za všeobecně svobodné a spravedlivé. Navzdory těmto pozitivním krokům došlo k pomalému politickému usmíření a mnoho Togolezů si stěžuje, že důležité politické opatření, jako jsou limity prezidentských voleb a reformy voleb, zůstávají opuštěné a politická situace v zemi zůstává v letargickém stavu. Mezinárodně, Togo je stále známo jako země, kde byla stejná rodina již pět desetiletí. politické usmíření se pomalu pohybovalo a mnoho Togolezů si stěžovalo, že důležitá politická opatření, jako jsou limity prezidentských voleb a volební reformy, zůstávají nedotčeny, takže politická situace v zemi zůstává v letargickém stavu. Mezinárodně, Togo je stále známo jako země, kde byla stejná rodina již pět desetiletí. politické usmíření se pomalu pohybovalo a mnoho Togolezů si stěžovalo, že důležitá politická opatření, jako jsou limity prezidentských voleb a volební reformy, zůstávají nedotčeny, takže politická situace v zemi zůstává v letargickém stavu. Mezinárodně, Togo je stále známo jako země, kde byla stejná rodina již pět desetiletí.

Geografie - Togo

Kde je na světě Togo? Umístění této země je Západní Afrika, hraničící s Beninským výhledem , mezi Beninem a Ghany. Togo má celkovou plochu 56,785 km2, z čehož 54,385 km2 je země. Takže to není nijak velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: jemně sející savany na severu; centrální kopce; jižní náhorní plošina; nízká pobřežní pláň s rozsáhlými lagunami a bažinami. Nejnižší bod země Togo je Atlantský oceán 0 m, nejvyšší bod Mont Agou 986 m. A klima je tropických; horké, vlhké na jihu; semiarid v severní.


Obyvatelé - Togo

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Togo. Počet obyvatel je: 7,965,055. Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? Afriky (37 kmenů, největší a nejdůležitější jsou Ewe, Mina a Kabre) 99%, Evropané a Sýrie-Libanonci méně než 1%. Jaké jsou tu požívané jazyky? Togo hovoří jazyky Francouzština (oficiální, obchodní jazyk), Ewe a Mina (dva hlavní africké jazyky na jihu), Kabye (někdy hláskoval Kabiye) a Dagomba (dva hlavní africké jazyky na severu). A náboženství: Christian 29%, Muslim 20% domorodé přesvědčení 51%. Kolik let je tady lidem? 19.8 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 65.4 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: jeden z více hustě obydlených afrických národů s většinou populace žijící ve venkovských obcích, hustota je nejvyšší na jihu poblíž nebo poblíž Atlantického pobřeží. Hlavní městské oblasti v zemi Togo jsou: LOME (hlavní město) 956 000 (2015 ).

Vláda a ekonomika - Togo

Hlavní město země Togo je Lome a typ vlády prezidentská republika. Podívejme se na administrativní členění - 5 regiony (regiony, singulární region); Centrale, Kara, Maritime, Plateaux, Savanes. Pokud jde o ekonomiku, Togo má tyto důležité průmyslové produkty: výtěžek fosfát, zpracování zemědělských produktů, cement, řemesla, textil, nápoje. Důležité zemědělské produkty jsou Káva, kakao, bavlna, rýže, proso, čirok; hospodářská zvířata; ryby. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou zpětného vývozu, bavlna, fosfáty, káva, kakao a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Benin 17,5%, Burkina 15,9%, Indie 7,6%, Mali 7,2%, Niger 7% , Cote dIvoire 6,1%, Ghana 4,8%, Nigérie 4,3% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou stroje a zařízení, potraviny, ropné produkty a nejdůležitější importní partneři jsou Čína 28,7%, Francie 8,9%, Nizozemsko 4,3%, Japonsko 4,2%. Jakým bohatstvím oplývá Togo a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $1,600 (2017 odhad). Toto je velmi malé číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 55.1% (2015 odhad).


Mapa TogoZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet