Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Trynidad i Tobago

Atlas of World: Trynidad i Tobago. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Trynidad i Tobago.

Strona główna - Ameryka Centralna - Trynidad i Tobago

Informacje o Trynidad i Tobago

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Trynidad i Tobago. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Trynidad i Tobago. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Trynidad i Tobago tutaj:

Trynidad i Tobago - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Trynidad i Tobago? Zacznijmy od tego: Najpierw skolonizowany przez Hiszpanów wyspy znalazły się pod brytyjską kontrolą na początku XIX wieku. Wyspiarski przemysł cukrowniczy został zraniony przez emancypację niewolników w 1834 roku. Manpower został zastąpiony importem robotników kontraktowych z Indii w latach 1845-1917, co zwiększyło produkcję cukru, a także przemysł kakaowy. Odkrycie ropy naftowej na Trynidadzie w 1910 r. Przyczyniło się do kolejnego ważnego eksportu. Niepodległość została osiągnięta w 1962 roku. Kraj jest jednym z najlepiej prosperujących na Karaibach, głównie dzięki produkcji i przetwarzaniu ropy naftowej i gazu ziemnego. Turystyka, głównie w Tobago, jest ukierunkowana na ekspansję i rośnie. Rząd zmaga się ze wzrostem liczby brutalnych przestępstw.

Geografia - Trynidad i Tobago

Gdzie na świecie jest Trynidad i Tobago? Lokalizacja tego kraju to Karaiby, wyspy między Morzem Karaibskim i Północnym Atlantykiem, na północny wschód od Wenezueli. Całkowita powierzchnia kraju Trynidad i Tobago wynosi 5,128 km2, z czego 5,128 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: większości równiny z niektórymi wzgórzami i niskimi górami. Najniższym punktem kraju Trynidad i Tobago jest Morze Karaibskie 0 m, najwyższy punkt El Cerro del Aripo 940 m. Klimat jest Tropikalnych; pora deszczowa (od czerwca do grudnia) w.


Mieszkańcy - Trynidad i Tobago

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Trynidad i Tobago. Liczba to: 1,218,208 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? East Indian 35,4%, Afryki 34,2%, mieszane - inne 15,3%, mieszane Afryki / East Indian 7,7%, inne 1,3%, nieokreślone 6,2% (2011 est.). Jakie są języki w kraju Trynidad i Tobago? angielski ( oficjalny), Trinidadian Creole English, Tobagonian Creole English, Caribbean Hindustani (dialekt hindi), Trinidadian Creole French, Spanish, Chinese. A religie: Protestant 32,1% (zielonoświątkowy / ewangelicki / pełny głos ewangelii 12%, baptysta 6,9%, anglikanin 5,7%, adwentysta dnia siódmego 4,1%, prezbiteriańsko-kongregacjonalny 2,5%, inny protestant 0,9%), katolik 21,6%, hinduista 18,2%, muzułmanin 5%, Świadek Jehowy 1,5%, pozostałe 8,4%, żadne 2,2%, nieokreślone 11,1% (w 2011 r.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 36 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 73.1 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Trynidad i Tobago? Tutaj: Populacja na Trynidadzie koncentruje się w zachodniej części wyspy, na Tobago w południowa połowa. Główne obszary miejskie kraju Trynidad i Tobago to: PORT-OF-Spain (stolica) 34 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Trynidad i Tobago

Stolica kraju Trynidad i Tobago to Port Hiszpanii i rządowy typ republika parlamentarna. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - regionów 31 W 9, 3 gminy, 2 miasta, 1 oddział z. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Trynidad i Tobago, ważnymi produktami przemysłowymi są produkty z ropy naftowej i produkty naftowe, skroplony gaz ziemny, metanol, amoniak, mocznik , wyroby stalowe, napoje, przetwórstwo spożywcze, cement, tkaniny bawełniane. Ważne produkty rolne to kakao, dasheen, dynia, maniok, pomidory, ogórki, bakłażan, ostra papryka, kominia, woda kokosowa,. Najważniejsze towary eksportowe to ropa naftowa i produkty naftowe, skroplony gaz ziemny, metanol, amoniak, mocznik, wyroby stalowe, napoje, produkty zbożowe i zbożowe, kakao, ryby, konserwowane owoce, kosmetyki, środki czystości, opakowania plastikowe, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są USA 39,2%, Argentyna 9,3% (2016). Najważniejsze towary importowe to paliwa mineralne, smary, maszyny, sprzęt transportowy, wyroby przemysłowe, żywność, chemikalia, zwierzęta żywe, a najważniejsi partnerzy importowi to USA 33,4%, Rosja 13,3%, Gabon 12,4%, Chiny 6,1% (2016). Jak bogaty jest Trynidad i Tobago i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $31,200 (2017 oszacowanie). Oznacza to, że standardy życia są tutaj dobre. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 20% (2014 oszacowanie).


Mapa - Trynidad i TobagoBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności