Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Trinidad a Tobago

Atlas světa: Trinidad a Tobago. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Trinidad a Tobago.

Domů - Střední Amerika - Trinidad a Tobago

Informace - Trinidad a Tobago

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Trinidad a Tobago. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Trinidad a Tobago. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Trinidad a Tobago:

Trinidad a Tobago - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Trinidad a Tobago? Začněme tímto: Nejprve kolonizoval španělština, ostrovy přišly pod britskou kontrolou v brzy 19. století. Potravinářský průmysl ostrovů byl ublížen emancipací otroků v roce 1834. Manpower byl nahrazen dovozem smluvních dělníků z Indie mezi lety 1845 a 1917, což podpořilo výrobu cukru i kakaový průmysl. Objev oleje na Trinidadu v roce 1910 přidal další důležitý export. Nezávislost byla dosažena v roce 1962. Země je jedním z nejvíce prosperujících v Karibiku díky převážně výrobě a zpracování ropy a zemního plynu. Cestovní ruch, většinou na Tobago, je zaměřen na expanzi a roste. Vláda se vyrovná s nárůstem násilné trestné činnosti.

Geografie - Trinidad a Tobago

Kde je na světě Trinidad a Tobago? Umístění této země je Karibik, ostrovy mezi Karibským mořem a severním Atlantickým oceánem, severovýchodně od Venezuely. Trinidad a Tobago má celkovou plochu 5,128 km2, z čehož 5,128 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: převážně pláně s některými kopci a nízkými horami. Nejnižší bod země Trinidad a Tobago je Karibské moře 0 m, nejvyšší bod El Cerro del Aripo 940 m. A klima je tropických; deštivé období (červen až prosinec).


Obyvatelé - Trinidad a Tobago

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Trinidad a Tobago. Počet obyvatel je: 1,218,208 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Východní indické 35,4%, africké 34,2%, smíšený - ostatní 15,3%, smíšeného Afričana / Východní indické 7,7%, ostatní 1,3%, NS 6,2% (2011 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Trinidad a Tobago hovoří jazyky English ( oficiální), Trinidadský kreolský anglicky, Tobagonský kreolský anglicky, karibský Hindustani (dialekt hindštiny), Trinidadský kreolský francouzský, španělský, čínský. A náboženství: Protestant 32,1% (letniční / evangelikální / úplné evangelium 12%, baptistický 6,9%, anglikánský 5,7%, adventist sedmého dne 4,1%, presbyteriánský / kongresační 2,5%, jiný protestantský 0,9%), římský katolík 21,6%, hinduistický 18,2% 5%, svědek Jehovova 1,5%, ostatní 8,4%, žádné 2,2%, nespecifikováno 11,1% (2011 est.). Kolik let je tady lidem? 36 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 73.1 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Obyvatelstva na Trinidadu je soustředěno v západní polovině ostrova, na Tobago jižní polovina. Hlavní městské oblasti v zemi Trinidad a Tobago jsou: Port of Spain (kapitál) 34,000 (2014).

Vláda a ekonomika - Trinidad a Tobago

Hlavní město země Trinidad a Tobago je Port of Spain a typ vlády parlamentní republika. Podívejme se na administrativní členění - 9 regionů, 3 části, 2 měst, 1. oddělení. Pokud jde o ekonomiku, Trinidad a Tobago má tyto důležité průmyslové produkty: ropná drůbež a ropné produkty, zkapalněný zemní plyn, methanol, amoniak, , výrobky z oceli, nápoje, potravinářské výrobky, cement, bavlněné textilie. Důležité zemědělské produkty jsou Kakao, dasheen, dýně, maniok, rajčata, okurky, lilek, paprika, pommecythere, kokosová voda,. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou ropa 2014) ropa a ropné produkty, zkapalněný zemní plyn, methanol, amoniak, močovina, výrobky z oceli, nápoje, obiloviny a výrobky z obilovin, kakao, ovoce, kosmetika, čisticí prostředky pro domácnost, plastové obaly a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou US 39,2%, Argentina 9,3% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou minerální paliva, maziva, stroje, dopravní prostředky a nejdůležitější importní partneři jsou , Čína 6,1% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Trinidad a Tobago a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $31,200 (2017 odhad). To znamená, že životní úroveň je zde dobrá. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 20% (2014 odhad).


Mapa Trinidad a TobagoZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet