Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Trinidad a Tobago

Atlas sveta: Trinidad a Tobago. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Trinidad a Tobago.

Domov - Stredná Amerika - Trinidad a Tobago

Informácie - Trinidad a Tobago

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Trinidad a Tobago. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Trinidad a Tobago. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Trinidad a Tobago tu:

Trinidad a Tobago - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Trinidad a Tobago? Začnime týmto: Najskôr osídlené španielskymi ostrovmi, začiatkom 19. storočia boli ostrovy pod kontrolou Spojeného kráľovstva. Potravinársky priemysel v ostrovoch bol ublížený emancipáciou otrokov v roku 1834. Manpower bol nahradený dovozom zmluvných robotníkov z Indie medzi rokmi 1845 a 1917, čo podporilo výrobu cukru, ako aj kakaový priemysel. Objavenie ropy na Trinidade v roku 1910 pridal ďalší dôležitý export. Nezávislosť bola dosiahnutá v roku 1962. Táto krajina je jednou z najviac prosperujúcich v Karibiku, a to najmä vďaka výrobe a spracovaniu ropy a zemného plynu. Cestovný ruch, väčšinou v Tobago, je zameraný na expanziu a rastie. Vláda sa vyrovná s nárastom násilných trestných činov.

Geografia - Trinidad a Tobago

Kde na svete je Trinidad a Tobago? Umiestnenie tejto krajiny je Karibik, ostrovy medzi karibským morom a severným Atlantickým oceánom, severovýchodne od Venezuely. Celková plocha krajiny Trinidad a Tobago je 5,128 km2, z čoho 5,128 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: prevažne roviny s niektorými kopcami a nízkymi horami. Trinidad a Tobago má najnižší bod Karibské more 0 m, najvyšší bod El Cerro del Aripo 940 m. Podnebie je tropických; dažďové obdobie (jún až december).


Obyvatelia - Trinidad a Tobago

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Trinidad a Tobago. To číslo je: 1,218,208 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? Východná indickej 35,4%, africké 34,2%, zmiešaný - ostatné 15,3%, zmiešaného Afričana / Východná indickej 7,7%, ostatní 1,3%, NS 6,2% (2011 est.). Aké sú jazyky v krajine Trinidad a Tobago? English ( úradník), Trinidadský kreolský anglicky, Tobagonský kreolský anglicky, karibský Hindustani (dialekt Hindčina), Trinidadský kreolský francúzsky, španielsky, čínsky. A náboženstvá: Protestant 32,1% (Pentecostal / Evanjelický / Úplné evanjelium 12%, Baptist 6,9%, Anglikánsky 5,7%, Adventist siedmeho dňa 4,1%, Presbyterián / Kongregácia 2,5%, Iné protestantské 0,9%), Rímskokatolíci 21,6%, Hindčina 18,2% 5%, Svedok Jehovovho 1,5%, ostatných 8,4%, žiadnych 2,2%, nešpecifikovaných 11,1% (2011 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? 36 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 73.1 rok. Kde ľudia žijú v krajine Trinidad a Tobago? Tu: Populácie na Trinidade sa sústreďuje v západnej polovici ostrova, na Tobago južná polovica. Hlavné mestské oblasti krajiny Trinidad a Tobago sú: Port of Spain (kapitál) 34,000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Trinidad a Tobago

Hlavné mesto krajiny Trinidad a Tobago je Port of Spain a typ vlády parlamentná republika. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 9 regiónov, 3 časti, 2 miest, 1 oddelenie. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Trinidad a Tobago, dôležité priemyselné produkty sú a ropné produkty, skvapalnený zemný plyn, metanol, amoniak, , výrobky z ocele, nápoje, spracovanie potravín, cement, bavlnené textílie. Dôležité poľnohospodárske produkty sú Kakao, dasheen, tekvica, maniok, paradajky, uhorky, baklažán, horúci korenie, pommecythere, kokosová voda, hydina. Najdôležitejšie vývozné komodity sú ropa a ropné produkty, skvapalnený zemný plyn, metanol, čpavok, močovina, výrobky z ocele, nápoje, obilniny a obilniny ovocie, kozmetika, čistiace prostriedky pre domácnosť, plastové obaly a najdôležitejšími exportnými partnermi sú US 39,2%, Argentína 9,3% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú minerálne palivá, mazivá, stroje, dopravné prostriedky a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú , Čína 6,1% (2016). Ako bohatá je krajina Trinidad a Tobago a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $31,200 (2017 odhad). To znamená, že životná úroveň je tu dobrá. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 20% (2014 odhad).


Mapa - Trinidad a TobagoE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia


Tweet