Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Vanuatu

Atlas of World: Vanuatu. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Vanuatu.


Informacje o Vanuatu

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Vanuatu. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Vanuatu. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Vanuatu tutaj:

Vanuatu - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Vanuatu? Zacznijmy od tego: Wielokrotne fale kolonizatorów, z których każdy mówi odrębnym językiem, migrowały na Nowe Hebrydy w tysiącleciach poprzedzających eksplorację Europy w XVIII wieku. Ten układ osadniczy odpowiada za złożoną różnorodność językową występującą na archipelagu po dziś dzień. Brytyjczycy i Francuzi, którzy osiedlili Nowe Hebrydy w 19 wieku, zgodzili się w 1906 roku na anglo-francuski kondominium, które zarządzało wyspami aż do niepodległości w 1980 roku, kiedy przyjęto nową nazwę Vanuatu.

Geografia - Vanuatu

Gdzie na świecie jest Vanuatu? Lokalizacja tego kraju to Oceania, grupa wysp na południowym Pacyfiku, około trzech czwartych drogi z Hawajów do Australii. Całkowita powierzchnia kraju Vanuatu wynosi 12,189 km2, z czego 12,189 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: głównie górzyste wyspy pochodzenia wulkanicznego; wąskie przybrzeżne równiny. Najniższym punktem kraju Vanuatu jest Pacyfik Ocean 0 m, najwyższy punkt Tabwemasana 1,877 m. Klimat jest tropikalny; moderowany przez południowo-wschodnie wiatry od maja do października; umiarkowane opady od listopada do kwietnia; mogą podlegać cyklonom od grudnia do kwietnia,.


Mieszkańcy - Vanuatu

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Vanuatu. Liczba to: 282,814 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? Ni-Vanuatu 97,6%, część Ni-Vanuatu 1,1%, inne 1,3% (2009 r.). Jakie są języki w kraju Vanuatu? języki lokalne (więcej niż 100) 63,2%, Bislama (oficjalny, kreolski) 33,7%, angielski (oficjalny) 2%, francuski (oficjalny) 0,6%, inny 0,5% (2009 est.). A religie: Protestant 70% (w tym prezbiterian 27,9%, Anglican 15,1%, Adwentystów Dnia Siódmego 12,5%, Zbory Boga 4,7%, Kościół Chrystusa 4,5%, Neil Thomas Ministry 3,1% i Apostolski 2,2%), Rzymskokatolicki 12,4%, zwyczajowe przekonania 3,7% (w tym kult ładunku Johna Fruma) , pozostałe 12,6%, brak 1,1%, nieokreślone 0,2% (2009 rok.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 22 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 73.7 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Vanuatu? Tutaj: trzy czwarte ludności żyje na obszarach wiejskich; ludność miejska mieszka głównie w dwóch miastach, Port-Vila i Lugenville; trzy największe wyspy - Espiritu Santo, Malakula i Efate - zamieszkują ponad połowę ludności. Główne obszary miejskie kraju Vanuatu to: PORT-VILA (stolica) 53,000 (2014).

Rząd i gospodarka - Vanuatu

Stolica kraju Vanuatu to Port-Vila (on Efate) i rządowy typ republika parlamentarna. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 6 prowincji; Malampa, Penama, Sanma, Shefa, Tafea, Torba. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Vanuatu, ważnymi produktami przemysłowymi są żywność dla ryb i zamrażanie ryb, przetwórstwo drewna, konserw mięsny. Ważne produkty rolne to Kopra, orzechy kokosowe, kakao, kawa, taro , ignamy, owoce, warzywa; wołowina;. Najważniejsze towary eksportowe to kopra, wołowina, kakao, drewno, kava, kawa, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Ekwador 18,4%, Australia 13,8%, Wenezuela 10,1%, USA 9,8%, Japonia 8,2%, Wielka Brytania 6,7%, Francja 5,7 %, Hong Kong 5,2% (2016). Najważniejsze towary importowe to maszyny i sprzęt, artykuły spożywcze, paliwa, a najważniejsi partnerzy importowi to Australia 27,8%, 17,6% NZ, Chiny 10,5%, Francja 10%, Singapur 6,1%, Tajlandia 4,8% (2016). Jak bogaty jest Vanuatu i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $2,800 (2017 oszacowanie). To jest bardzo niska liczba. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: nieznany%.


Mapa - VanuatuBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności