Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Vanuatu

Atlas sveta: Vanuatu. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Vanuatu.


Informácie - Vanuatu

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Vanuatu. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Vanuatu. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Vanuatu tu:

Vanuatu - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Vanuatu? Začnime týmto: Viaceré vlny kolonizátorov, z ktorých každý hovoril odlišným jazykom, sa v tisícročiach pred európskym prieskumom v 18. storočí presťahovali do nových Hebrid. Tento vzorec vysporiadania predstavuje komplexnú jazykovú rozmanitosť, ktorá sa nachádza na súostroví dodnes. Britskí a francúzski, ktorí usadili v 19. storočí Nové Hebridy, sa v roku 1906 dohodli na anglo-francúzskom kondomíniu, ktoré v roku 1980 spravovalo ostrovy až do vyhlásenia nezávislosti, keď bol prijatý nový názov Vanuatu.

Geografia - Vanuatu

Kde na svete je Vanuatu? Umiestnenie tejto krajiny je Oceánia, skupina ostrovov v južnom Tichom oceáne, približne tri štvrtiny cesty z Havaja do Austrálie. Celková plocha krajiny Vanuatu je 12,189 km2, z čoho 12,189 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: väčšinou horské ostrovy sopečného pôvodu; úzke pobrežné pláně. Vanuatu má najnižší bod Tichý oceán 0 m, najvyšší bod Tabwemasana 1877 m. Podnebie je tropické; moderované juhovýchodným obchodným vetrom od mája do októbra; mierne dažde z novembra do apríla; môžu byť postihnuté cyklónmi od decembra do apríla.


Obyvatelia - Vanuatu

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Vanuatu. To číslo je: 282,814 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? Ni-Vanuatu 97,6%, časť Ni-Vanuatu 1,1%, ostatné 1,3% (v roku 2009). Aké sú jazyky v krajine Vanuatu? miestne jazyky (viac ako 100) 63,2%, Bislama (oficiálne, kreolský) 33,7%, angličtina (úradný) 2%, francúzsky (oficiálne) 0,6%, ostatní 0,5% (. 2009 est). A náboženstvá: Protestant 70% (zahŕňa Presbyterian 27,9%, Anglický 15,1%, adventist sedemdňový 12,5%, zhromaždenia Boží 4,7%, cirkev Kristova 4,5%, ministerstvo Neil Thomasa 3,1% a apoštolské 2,2%), rímskokatolícke 12,4%, obyčajné viery 3,7% , ostatné 12,6%, žiadne 1,1%, nešpecifikované 0,2% (rok 2009). Koľko rokov je ľudom v priemere? 22 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 73.7 rok. Kde ľudia žijú v krajine Vanuatu? Tu: tri štvrtiny obyvateľov žije vo vidieckych oblastiach; mestské obyvateľstvo žije predovšetkým v dvoch mestách, Port-Vila a Lugenville; tri najväčšie ostrovy - Espiritu Santo, Malakula a Efate - ubytovať viac ako polovicu populácie. Hlavné mestské oblasti krajiny Vanuatu sú: PORT-VILA (hlavné mesto) 53 000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Vanuatu

Hlavné mesto krajiny Vanuatu je Port-Vila (na Efate) a typ vlády parlamentná republika. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 6 provincií; Malampa, Penama, Sanma, Shefa, Tafea, Torba. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Vanuatu, dôležité priemyselné produkty sú potraviny na ryby a mrazenie mäsa, spracovanie dreva, mäsová konzervácia. Dôležité poľnohospodárske produkty sú Kopra, kokosové orechy, , sladké ovocie, ovocie, zelenina; hovädzie mäso;. Najdôležitejšie vývozné komodity sú kopra, hovädzie mäso, kakao, drevo, kava, káva a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Ekvádor 18,4%, Austrália 13,8%, Venezuela 10,1%, USA 9,8%, Japonsko 8,2%, Spojené kráľovstvo 6,7% %, Hongkong 5,2% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú stroje a zariadenia, potraviny, palivá a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú Austrália 27,8%, NZ 17,6%, Čína 10,5%, Francúzsko 10%, Singapur 6,1%, Thajsko 4,8% (2016). Ako bohatá je krajina Vanuatu a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $2,800 (2017 odhad). Toto je veľmi nízke číslo. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: neznáme%.


Mapa - VanuatuE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia