Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Vanuatu

Atlas světa: Vanuatu. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Vanuatu.


Informace - Vanuatu

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Vanuatu. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Vanuatu. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Vanuatu:

Vanuatu - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Vanuatu? Začněme tímto: Několik vln kolonizátorů, z nichž každý zněl odlišný jazyk, se v tisíciletích, které předcházely průzkumu Evropy v 18. století, přesunul do nových Hebrid. Tento vzorec vysvětluje komplexní jazykovou rozmanitost, která se na souostroví objevuje dodnes. Britové a Francouzi, kteří usídlili Nové Hebridy v 19. století, se v roce 1906 dohodli na anglo-francouzském kondominiu, který spravoval ostrovy až do okamžiku nezávislosti v roce 1980, kdy byl přijat nový název Vanuatu.

Geografie - Vanuatu

Kde je na světě Vanuatu? Umístění této země je Oceánie, skupina ostrovů v jižním Tichém oceánu, asi tři čtvrtiny cesty z Havaje do Austrálie. Vanuatu má celkovou plochu 12,189 km2, z čehož 12,189 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: většinou hornaté ostrovy vulkanického původu; úzké pobřežní pláně. Nejnižší bod země Vanuatu je Tichý oceán 0 m, nejvyšší bod Tabwemasana 1,877 m. A klima je tropický; moderován jihovýchodním větrem obchodu od května do října; mírné srážky od listopadu do dubna; mohou být ovlivněny cyklóny od prosince do dubna.


Obyvatelé - Vanuatu

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Vanuatu. Počet obyvatel je: 282,814 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Ni-Vanuatu 97,6%, část Ni-Vanuatu 1,1%, ostatní 1,3%. Jaké jsou tu požívané jazyky? Vanuatu hovoří jazyky místní jazyky (více než 100) 63,2%, Bislama (oficiální, kreolský) 33,7%, angličtina (úřední) 2%, francouzský (oficiální) 0,6%, ostatní 0,5% (. 2009 est). A náboženství: Protestant 70% (zahrnuje Presbyterian 27,9%, Anglický 15,1%, adventisté sedmého dne 12,5%, shromáždění Boží 4,7%, Kristova církev 4,5%, ministerstvo Neil Thomase 3,1% a apoštolské 2,2%), římský katolík 12,4%, obvyklé víry 3,7% , ostatní 12,6%, žádné 1,1%, nespecifikováno 0,2% (rok 2009). Kolik let je tady lidem? 22 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 73.7 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: tři čtvrtiny obyvatel žije ve venkovských oblastech; městské obyvatelstvo žije především ve dvou městech Port-Vila a Lugenville; tři největší ostrovy - Espiritu Santo, Malakula a Efate - ubytovat více než polovinu populace. Hlavní městské oblasti v zemi Vanuatu jsou: PORT-VILA (kapitál) 53 000 (2014).

Vláda a ekonomika - Vanuatu

Hlavní město země Vanuatu je Port-Vila (na Efate) a typ vlády parlamentní republika. Podívejme se na administrativní členění - 6 provincií; Malampa, Penama, Sanma, Shefa, Tafea, Torba. Pokud jde o ekonomiku, Vanuatu má tyto důležité průmyslové produkty: potraviny a ryby zmrazení, zpracování dřeva, masa konzervárenský. Důležité zemědělské produkty jsou Kopra, kokosové kakao, , sladké, ovoce, zelenina; hovězí; ryby. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou kopra, hovězí maso, kakao, dřevo, kava, káva a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Ekvádor 18,4%, Austrálie 13,8%, Venezuela 10,1%, USA 9,8%, Japonsko 8,2%, Velká Británie 6,7%, Francie 5,7 %, Hongkong 5,2% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou stroje a zařízení, potraviny, pohonné hmoty a nejdůležitější importní partneři jsou Austrálie 27,8%, NZ 17,6%, Čína 10,5%, Francie 10%, Singapur 6,1%, Thajsko 4,8% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Vanuatu a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $2,800 (2017 odhad). Toto je velmi malé číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa VanuatuZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2023 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet