Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Wielka Brytania

Atlas of World: Wielka Brytania. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Wielka Brytania.

Strona główna - Europa - Wielka Brytania

Informacje o Wielka Brytania

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Wielka Brytania. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Wielka Brytania. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Wielka Brytania tutaj:

Wielka Brytania - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Wielka Brytania? Zacznijmy od tego: Wielka Brytania od dawna odgrywała wiodącą rolę w rozwoju demokracji parlamentarnej oraz w rozwoju literatury i nauki. W XIX wieku imperium brytyjskie rozciągało się na jedną czwartą powierzchni Ziemi. W pierwszej połowie XX wieku siły Wielkiej Brytanii poważnie się wyczerpały w dwóch wojnach światowych, a wycofanie się Irlandii z unii. Druga połowa była świadkiem demontażu Imperium i Wielkiej Brytanii, które odbudowały się w nowoczesny i dobrze prosperujący naród europejski. Jako jeden z pięciu stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ oraz członek-założyciel NATO i Wspólnoty Brytyjskiej, Zjednoczone Królestwo stosuje globalne podejście do polityki zagranicznej. Parlament Szkocki, Zgromadzenie Narodowe Walii i Zgromadzenie Irlandii Północnej zostały utworzone w 1998 roku. Wielka Brytania jest aktywnym członkiem UE od czasu jej przystąpienia w 1973 r., Choć zdecydowała się pozostać poza Unią Gospodarczą i Walutową. Jednak po części z powodu frustracji spowodowanej zdalną biurokracją w Brukseli i masowej migracji do kraju, obywatele brytyjscy w dniu 23 czerwca 2016 r. Ściśle głosowali za opuszczeniem UE. Zjednoczone Królestwo i UE negocjują obecnie warunki wycofania się Wielkiej Brytanii i omawiają ramy przyszłych stosunków przed planowanym odejściem Wielkiej Brytanii z bloku 29 marca 2019 r.

Geografia - Wielka Brytania

Gdzie na świecie jest Wielka Brytania? Lokalizacja tego kraju to Europa Zachodnia, wyspy - w tym północna jedna szósta wyspy Irlandii - między Oceanem Północnoatlantyckim a Morzem Północnym; północno-zachodnia część Francji. Całkowita powierzchnia kraju Wielka Brytania wynosi 243,610 km2, z czego 241,930 km2 to ziemia. To dość duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: przeważają wzgórza i niskie góry; poziom do toczących się równin na wschodzie i południowym zachodzie. Najniższym punktem kraju Wielka Brytania jest Fens -4 m, najwyższy punkt Ben Nevis 1 343 m. Klimat jest temperatura umiarkowana; moderowane przez dominujące południowo-zachodnie wiatry nad Prądem Północnoatlantyckim; ponad połowę dnia pochmurno.


Mieszkańcy - Wielka Brytania

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Wielka Brytania. Liczba to: 64,769,452 (7/2017 oszacowanie). Mieszka tu całkiem sporo ludzi. Kto tu mieszka? Biały 87,2%, czarny / afrykański / karaibski / czarny brytyjski 3%, azjatycki / azjatycki brytyjski: indyjski 2,3%, azjatycki / azjatycki brytyjski: pakistański 1,9%, mieszany 2%, inny 3,7% (2011 est.). Jakie są języki w kraju Wielka Brytania? Angielski. A religie: Chrześcijanin (w tym anglikański, rzymskokatolicki, prezbiteriański, metodystyczny) 59,5%, muzułmanin 4,4%, hinduski 1,3%, inny 2%, nieokreślony 7,2%, żaden 25,7% (w 2011 r.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 40.5 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 80.8 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Wielka Brytania? Tutaj: rdzeń ludności znajduje się w Londynie i okolicach, a znaczące skupiska znajdują się w centralnej Brytanii wokół Manchesteru i Liverpoolu, na nizinach Szkocji pomiędzy Endinburghiem i Glasgow, południową Walią w okolicach Cardiff i dalekiej wschodniej Irlandii Północnej, skupiając się na Belfaście. Główne obszary miejskie kraju Wielka Brytania to: Londyn (stolica ) 10,313 milionów; Manchester 2,646 milionów; Birmingham 2,515 miliona; Glasgow 1.223 miliona; Southampton / Portsmouth 882,000; Liverpool 870 000 (2015).

Rząd i gospodarka - Wielka Brytania

Stolica kraju Wielka Brytania to London i rządowy typ Parlamentarna monarchia konstytucyjna; Commonwealth realm. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 27 dwupoziomowych powiatów, 32 londyńskie gminy i 1 City of London lub Greater London, 36 metropolii, 56 jednolitych władz (w tym 4 monistyczne powiaty). Jeśli chodzi o ekonomię kraju Wielka Brytania, ważnymi produktami przemysłowymi są obrabiarki do ryb , sprzęt elektroenergetyczny, urządzenia automatyki, urządzenia kolejowe, przemysł stoczniowy, samolot, pojazdy silnikowe i części, sprzęt elektroniczny i komunikacyjny, metale, chemikalia, węgiel, ropa naftowa, wyroby z papieru i papieru, przetwórstwo spożywcze, tekstylia, odzież, inne produkty towary. Ważne produkty rolne to zboża, nasiona oleiste, ziemniaki, warzywa; bydło, owce, drób;. Najważniejsze towary eksportowe to wytwarzane towary, paliwa, chemikalia; żywność, napoje, tytoń, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są USA 14,8%, Niemcy 10,7%, Francja 6,4%, Holandia 6,2%, Irlandia 5,6%, Szwajcaria 4,6%, Chiny 4,4% (2016). Najważniejsze towary importowe to wytwarzane towary, maszyny, paliwa; artykuły spożywcze, a najważniejsi partnerzy importowi to Niemcy 13,6%, USA 9,3%, Chiny 9,2%, Holandia 7,4%, Francja 5,2%, Belgia 4,9%, Szwajcaria 4,5% (2016). Jak bogaty jest Wielka Brytania i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $43,600 (2017 oszacowanie). Oznacza to, że ludzie tutaj są średnio bogaci. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 15% (2013 oszacowanie).


Mapa - Wielka BrytaniaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności


Tweet