Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Wyspy Cooka

Atlas of World: Wyspy Cooka. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Wyspy Cooka.


Informacje o Wyspy Cooka

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Wyspy Cooka. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Wyspy Cooka. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Wyspy Cooka tutaj:

Wyspy Cooka - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Wyspy Cooka? Zacznijmy od tego: Nazwany imieniem Kapitana COOK, który zobaczył ich w 1770 r., Wyspy stały się brytyjskim protektoratem w 1888 r. Do 1900 r. Kontrola administracyjna została przeniesiona do Nowej Zelandii; w 1965 r. mieszkańcy wybrali samorząd w wolnym stowarzyszeniu z Nową Zelandią. Emigracja wykwalifikowanych pracowników do Nowej Zelandii, deficyt budżetowy i ograniczone zasoby naturalne nadal budzą niepokój.

Geografia - Wyspy Cooka

Gdzie na świecie jest Wyspy Cooka? Lokalizacja tego kraju to Oceania, grupa wysp na południowym Pacyfiku, w połowie drogi między Hawajami i Nową Zelandią. Całkowita powierzchnia kraju Wyspy Cooka wynosi 236 km2, z czego 236 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: niskie atole koralowe na północy; wulkaniczne, pagórkowate wyspy na południowym. Najniższym punktem kraju Wyspy Cooka jest Pacyfiku 0 m, najwyższy punkt Te Manga 652 m. Klimat jest tropikalny oceaniczny; moderowane przez wiatry; pora sucha od kwietnia do listopada i bardziej wilgotna pora roku od grudnia do marca.


Mieszkańcy - Wyspy Cooka

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Wyspy Cooka. Liczba to: 9,290 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? Cook Island Maori (Polinezjańska) 81,3%, część Cook Island Maori 6,7%, inne 11,9% (2011 est.). Jakie są języki w kraju Wyspy Cooka? English (official) 86,4%, Wyspy Cooka Maoryskie (Rarotongan) (oficjalne) 76,2%, inne 8,3%. A religie: protestanci 62,8% (Kościół Chrześcijański Wysp Cooka 49,1%, Adwentystyk Dnia Siódmego 7,9%, Zbory Boga 3,7%, Kościół Apostolski 2,1%), Rzymskokatolicki 17 %, Mormon 4,4%, pozostałe 8%, brak 5,6%, brak odpowiedzi 2,2% (2011 rok.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 36.6 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 76 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Wyspy Cooka? Tutaj: Większość ludności znajduje się na wyspie Rarotonga. Główne obszary miejskie kraju Wyspy Cooka to: nieznane.

Rząd i gospodarka - Wyspy Cooka

Stolica kraju Wyspy Cooka to Avarua i rządowy typ samorządna demokracja parlamentarna (Parlament Wysp Cooka) w wolnym związku z Nowej Zelandii. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - żaden. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Wyspy Cooka, ważnymi produktami przemysłowymi są przetwórstwo drobiu , turystyka, rybołówstwo, odzież, wyroby rzemieślnicze. Ważne produkty rolne to kopra, cytrusy, ananasy, pomidory, fasola, łapy, banany, ignamy, taro, kawa; świnie,. Najważniejsze towary eksportowe to kopra, papaja, owoce cytrusowe świeże i puszkowane, kawa; ryba; perły i perłowe muszle; odzież, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są nieznane. Najważniejsze towary importowe to spożywcza, tekstylia, paliwa, drewno, dobra inwestycyjne, a najważniejsi partnerzy importowi to nieznane. Jak bogaty jest Wyspy Cooka i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $12,300 (2010 oszacowanie). To całkiem dobrze. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: nieznany%.


Mapa - Wyspy CookaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności


Tweet