Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Cookovy ostrovy

Atlas světa: Cookovy ostrovy. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Cookovy ostrovy.

Domů - Austrálie & Oceánie - Cookovy ostrovy

Informace - Cookovy ostrovy

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Cookovy ostrovy. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Cookovy ostrovy. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Cookovy ostrovy:

Cookovy ostrovy - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Cookovy ostrovy? Začněme tímto: Pojmenován po kapitánovi COOK, který je viděl v roce 1770, se ostrovy staly britským protektorátem v roce 1888. Do roku 1900 byla administrativní kontrola převedena na Nový Zéland; v roce 1965 si obyvatelé volili samosprávu ve svobodném spojení s Novým Zélandem. Emigrace kvalifikovaných pracovníků na Nový Zéland, vládní deficity a omezené přírodní zdroje jsou stále znepokojeny.

Geografie - Cookovy ostrovy

Kde je na světě Cookovy ostrovy? Umístění této země je Oceánie, skupina ostrovů v jižním Tichém oceánu, asi na půli cesty mezi Havajem a Novým Zélandem. Cookovy ostrovy má celkovou plochu 236 km2, z čehož 236 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: nízké korály atolů na severu; vulkanické, kopcovité ostrovy v jižním. Nejnižší bod země Cookovy ostrovy je Tichém oceánu 0 m, nejvyšší bod Te Manga 652 m. A klima je ; zpomalené obchodními větry; období sucha od dubna do listopadu a vlhčí období od prosince do března.


Obyvatelé - Cookovy ostrovy

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Cookovy ostrovy. Počet obyvatel je: 9,290 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Cook Island Maori (Polynésie) 81,3%, část Cook Island Maori 6,7%, ostatní 11,9% (2011 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Cookovy ostrovy hovoří jazyky Angličtina (oficiální) 86,4%, Cookovy ostrovy Maori (Rarotongan) (oficiální) 76,2%, ostatní 8,3%. A náboženství: Protestant 62,8% (Cookovy ostrovy křesťanská církev 49,1%, adventisté sedmého dne 7,9%, shromáždění Boží 3,7%, apoštolská církev 2,1% %, Mormon 4.4%, ostatní 8%, žádná 5.6%, žádná odpověď 2.2% (2011 est.). Kolik let je tady lidem? 36.6 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 76 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Většina populace se nachází na ostrově Rarotonga. Hlavní městské oblasti v zemi Cookovy ostrovy jsou: neznámo.

Vláda a ekonomika - Cookovy ostrovy

Hlavní město země Cookovy ostrovy je Avarua a typ vlády samosprávná parlamentní demokracie (parlament Cookových ostrovů) ve svobodném sdružení s Novým Zélandem. Podívejme se na administrativní členění - žádná. Pokud jde o ekonomiku, Cookovy ostrovy má tyto důležité průmyslové produkty: zpracování drůbežího ovoce, cestovní ruch, rybolov, oblečení, řemesla. Důležité zemědělské produkty jsou kopra, citrusy, ananas, rajčata, fazole, papája, banány, sladké brambory, taro, káva; prasata,. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou kopra, papája, čerstvé a konzervované citrusové ovoce, káva; Ryba; perly a perleťové skořápky; oblečení a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou neznámo. Nejdůležitější importní komodity jsou potraviny, textil, paliva, dřevo, investiční zboží a nejdůležitější importní partneři jsou neznámo. Jakým bohatstvím oplývá Cookovy ostrovy a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $12,300 (2010 odhad). To je docela dobré. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa Cookovy ostrovyZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet