Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Atlas sveta: Cookove ostrovy

Atlas sveta: Cookove ostrovy. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Cookove ostrovy.

Domov - Austrália & Oceánia - Cookove ostrovy

Informácie - Cookove ostrovy

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Cookove ostrovy. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Cookove ostrovy. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Cookove ostrovy tu:

Cookove ostrovy - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Cookove ostrovy? Začnime týmto: Pomenovaný po kapitánovi COOKovi, ktorý ich videl v roku 1770, sa ostrovy stali britským protektorátom v roku 1888. Do roku 1900 bola administratívna kontrola prenesená na Nový Zéland; v roku 1965 si obyvatelia zvolili samosprávu vo voľnej asociácii s Novým Zélandom. Vysťahovanie kvalifikovaných pracovníkov na Nový Zéland, deficit verejných financií a obmedzené prírodné zdroje sú naďalej znepokojujúce.

Geografia - Cookove ostrovy

Kde na svete je Cookove ostrovy? Umiestnenie tejto krajiny je Oceánia, skupina ostrovov v južnom Tichom oceáne, asi na polceste medzi Havajom a Novým Zélandom. Celková plocha krajiny Cookove ostrovy je 236 km2, z čoho 236 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: nízke koralové atoly na severe; vulkanické, kopcovité ostrovy v južnom. Cookove ostrovy má najnižší bod Tichom oceáne 0 m, najvyšší bod Te Manga 652 m. Podnebie je tropických oceánov; moderované obchodnými vetrami; suchú sezónu od apríla do novembra a vlhkejšiu sezónu od decembra do marca.


Obyvatelia - Cookove ostrovy

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Cookove ostrovy. To číslo je: 9,290 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? Cook Island Maori (Polynesian) 81,3%, ktorý je súčasťou Cookových ostrovov Maori 6,7%, ostatné 11,9% (2011 est.). Aké sú jazyky v krajine Cookove ostrovy? Anglický (oficiálne) 86,4%, Cookove ostrovy Maori (Rarotongan) (oficiálne) 76,2%, ostatné 8,3%. A náboženstvá: Protestant 62,8% (Kostolná cirkev Cookových ostrovov 49,1%, Adventist 7,9%, Božie zhromaždenia 3,7%, Apoštolská cirkev 2,1% %, Mormon 4,4%, ostatné 8%, žiadne 5,6%, žiadna odpoveď 2,2% (2011 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? 36.6 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 76 rok. Kde ľudia žijú v krajine Cookove ostrovy? Tu: Väčšina obyvateľov sa nachádza na ostrove Rarotonga. Hlavné mestské oblasti krajiny Cookove ostrovy sú: nevedno.

Vláda a hospodárstvo - Cookove ostrovy

Hlavné mesto krajiny Cookove ostrovy je Avarua a typ vlády samosprávna parlamentná demokracia (parlament Cookových ostrovov) vo voľnom združení s Novým Zélandom. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - žiadna. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Cookove ostrovy, dôležité priemyselné produkty sú spracovanie ovocia hydiny , cestovný ruch, rybolov, odevy, remeslá. Dôležité poľnohospodárske produkty sú kopry, citrusy, ananásy, paradajky, fazuľa, pawpaws, banány, jamy, taro, káva; ošípané,. Najdôležitejšie vývozné komodity sú kopra, papája, čerstvé a konzervované citrusové ovocie, káva; ryby; perly a perličkové škrupiny; oblečenie a najdôležitejšími exportnými partnermi sú nevedno. Najdôležitejšie dovozné komodity sú potraviny, textil, palivá, drevo, investičný majetok a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú nevedno. Ako bohatá je krajina Cookove ostrovy a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $12,300 (2010 odhad). To je celkom dobré. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: neznáme%.


Mapa - Cookove ostrovyE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2019 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia


Tweet