Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Wyspy Marshalla

Atlas of World: Wyspy Marshalla. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Wyspy Marshalla.


Informacje o Wyspy Marshalla

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Wyspy Marshalla. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Wyspy Marshalla. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Wyspy Marshalla tutaj:

Wyspy Marshalla - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Wyspy Marshalla? Zacznijmy od tego: Po prawie czterech dekadach administrowania USA jako najbardziej wysunięta na wschód część Powierniczego Terytorium ONZ Wysp Pacyfiku, Wyspy Marshalla uzyskały niepodległość w 1986 r. W ramach Kompaktowego Wolnego Związku. Roszczenia odszkodowawcze są kontynuowane w wyniku amerykańskich testów jądrowych na niektórych z atoli w latach 1947-1962. Wyspy Marshalla są siedzibą amerykańskiego oddziału badawczego Kwajalein Atoll Reagan, stanowiącą kluczową instalację w amerykańskiej sieci obrony przeciwrakietowej. W Kwajalein znajduje się także jedna z czterech dedykowanych anten naziemnych (pozostałe to: Wniebowstąpienie (Święta Helena, Wniebowstąpienie i Tristan da Cunha), Diego Garcia (Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego) i Cape Canaveral, Floryda (USA), które pomagają w działanie systemu nawigacji GPS (Global Positioning System).

Geografia - Wyspy Marshalla

Gdzie na świecie jest Wyspy Marshalla? Lokalizacja tego kraju to Oceania, dwie archipelagowe łańcuchy wyspowe z 29 atolami, z których każda składa się z wielu małych wysepek i pięciu pojedynczych wysp na północnym Pacyfiku, w połowie drogi między Hawajami a Australią. Całkowita powierzchnia kraju Wyspy Marshalla wynosi 181 km2, z czego 181 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: niski koral wapień i piasek wyspy. Najniższym punktem kraju Wyspy Marshalla jest Ocean Spokojny 0 m, najwyższy punkt East-central Wyspa Airik, Maloelap Atol 14 m. Klimat jest tropikalny; ciepło i wilgotno; pora deszczowa od maja do listopada; wyspy granica tajfun pasek.


Mieszkańcy - Wyspy Marshalla

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Wyspy Marshalla. Liczba to: 74,539 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? Marszałek 92,1%, Marszałek mieszany 5,9%, pozostałe 2% (2006). Jakie są języki w kraju Wyspy Marshalla? Marshallese (oficjalne) 98,2%, inne języki 1,8% (1999),. A religie: protestancki 54,8%, Zgromadzenie Boże 25,8%, katolicy 8,4%, Bukot nan Jesus 2,8%, Mormoni 2,1%, inni chrześcijanie 3,6%, inni 1%, brak 1,5% (spis ludności w 1999 r.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 22.9 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 73.4 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Wyspy Marshalla? Tutaj: Większość ludzi mieszka w klastrach miejskich, które znajdują się na wielu wyspach tego kraju; więcej niż dwie trzecie ludności żyje na atolach Majuro i Ebeye. Główne obszary miejskie kraju Wyspy Marshalla to: Majuro (stolica) 31 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Wyspy Marshalla

Stolica kraju Wyspy Marshalla to Majuro; uwaga - stolica to atol z 64 wysp; budynki rządowe mieszczą się na trzech połączonych ze sobą wyspach: Djarrit, Uliga i Delap i rządowy typ republiki prezydenckiej w wolnym związku z USA. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 24 gminy; Ailinglaplap, Ailuk, Arno, Aur, Bikini i Kili, Ebon, Enewetak i Ujelang, Jabat, Jaluit, Kwajalein, Lae, Lib, Likiep, Majuro, Maloelap, Mejit, Mili, Namdrik, Namu, Rongelap, Ujae, Utrik, Wotho, Wotje. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Wyspy Marshalla, ważnymi produktami przemysłowymi są kopra, przetwórstwo tuńczyka, turystyka, wyroby rzemieślnicze (z muszli, drewna i pereł). Ważne produkty rolne to Kokosów, pomidorów, melonów, taro, owoców chlebowych, owoców; świnie, kurczęta. Najważniejsze towary eksportowe to ciasta kopry, olej kokosowy, wyroby rzemieślnicze,, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są nieznane. Najważniejsze towary importowe to produkty rybne , maszyny i urządzenia, paliwa, napoje, tytoń, a najważniejsi partnerzy importowi to nieznane. Jak bogaty jest Wyspy Marshalla i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $3,400 (2017 oszacowanie). To jest bardzo niska liczba. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: nieznany%.


Mapa - Wyspy MarshallaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności


Tweet