Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Marshallovy ostrovy

Atlas světa: Marshallovy ostrovy. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Marshallovy ostrovy.

Domů - Austrálie & Oceánie - Marshallovy ostrovy

Informace - Marshallovy ostrovy

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Marshallovy ostrovy. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Marshallovy ostrovy. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Marshallovy ostrovy:

Marshallovy ostrovy - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Marshallovy ostrovy? Začněme tímto: Po téměř čtyřech desetiletích pod americkou administrativou jako nejvzdálenější část UN Trust Territory na tichomořských ostrovech, Marshallovy ostrovy získaly nezávislost v roce 1986 v rámci Compact of Free Association. Nároky na kompenzace pokračují v důsledku amerického jaderného testování na některých atollech v letech 1947 až 1962. Marshallovy ostrovy jsou hostitelem testovacího stanoviště americké rakety Kwajalein Atoll Reagan, která je klíčovou instalací v americké protiraketové síti. Kwajalein také hostí jednu ze čtyř vyhrazených pozemních antén (ostatní jsou na Ascension (Saint Helena, Ascension a Tristan da Cunha), Diego Garcia (Britské indické oceánské území) a Cape Canaveral, Florida (USA)). provozování navigačního systému GPS (Global Positioning System).

Geografie - Marshallovy ostrovy

Kde je na světě Marshallovy ostrovy? Umístění této země je Oceánie, dva souostroví ostrovních řetězů 29 atolů, z nichž každý je tvořen mnoha malými ostrůvkami, a pět jediných ostrovů v severním Tichém oceánu, asi na půli cesty mezi Havaji a Austrálií. Marshallovy ostrovy má celkovou plochu 181 km2, z čehož 181 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: nízké korálové vápencové a písečné ostrovy. Nejnižší bod země Marshallovy ostrovy je Tichý oceán 0 m, nejvyšší bod Východo-centrální ostrov Airik, Atol Maloelap 14 m. A klima je tropických; horké a vlhké; vlhká sezóna květen až listopad; ostrovy hranice tajfový pás.


Obyvatelé - Marshallovy ostrovy

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Marshallovy ostrovy. Počet obyvatel je: 74,539 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Marshallese 92,1%, smíšená Marshallese 5,9%, ostatní 2% (2006). Jaké jsou tu požívané jazyky? Marshallovy ostrovy hovoří jazyky Marshallese (oficiální) 98,2%, ostatní jazyky 1,8% (1999 sčítání lidu). A náboženství: Protestant 54,8%, shromáždění boha 25,8%, římský katolík 8,4%, Bukot nan Ježíš 2,8%, Mormon 2,1%, jiný křesťan 3,6%, jiný 1% 1,5% (sčítání lidu z roku 1999). Kolik let je tady lidem? 22.9 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 73.4 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Většina lidí žije v městských klastrech, které se nacházejí na mnoha ostrovech země; více než dvě třetiny obyvatel žije na atollech Majuro a Ebeye. Hlavní městské oblasti v zemi Marshallovy ostrovy jsou: Majuro 31 000 (2014).

Vláda a ekonomika - Marshallovy ostrovy

Hlavní město země Marshallovy ostrovy je Majurou; poznámka - kapitál je atol 64 ostrovů; vládní budovy jsou umístěny na třech roztavených ostrovech: Djarrit, Uliga a Delap a typ vlády prezidentské republiky ve svobodném spojení s americkým. Podívejme se na administrativní členění - 24 obcí; Ailinglaplap, Ailuk, Arno, Aur, Bikini a Kili, Ebon, Enewetak a Ujelang, Jabat, Jaluit, Kwajalein, Lae, Lib, Likiep, Majuro, Maloelap, Mejit, Mili, Namdrik, Wotje. Pokud jde o ekonomiku, Marshallovy ostrovy má tyto důležité průmyslové produkty: kopra, zpracování tuňáka, cestovní ruch, řemeslné předměty (z mušlí, dřeva a perel). Důležité zemědělské produkty jsou Kokosů, rajčat, melounů, taro, chleba, ovoce; prasata, kuřata. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou kopra, kokosový olej, řemesla, rybí a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou neznámo. Nejdůležitější importní komodity jsou potraviny, stroje a zařízení, pohonné hmoty, a nejdůležitější importní partneři jsou neznámo. Jakým bohatstvím oplývá Marshallovy ostrovy a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $3,400 (2017 odhad). Toto je velmi malé číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa Marshallovy ostrovyZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet