Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Atlas sveta: Marshallove ostrovy

Atlas sveta: Marshallove ostrovy. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Marshallove ostrovy.

Domov - Austrália & Oceánia - Marshallove ostrovy

Informácie - Marshallove ostrovy

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Marshallove ostrovy. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Marshallove ostrovy. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Marshallove ostrovy tu:

Marshallove ostrovy - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Marshallove ostrovy? Začnime týmto: Po takmer štyroch desaťročiach pod správou USA ako najvýchodnejšej časti územia OSN na Tichomorských ostrovoch dosiahli Marshallove ostrovy v roku 1986 nezávislosť v rámci Compact of Free Association. Nároky na náhradu škody pokračujú v dôsledku amerického jadrového testovania na niektorých atoloch v rokoch 1947 až 1962. Marshallove ostrovy sú hostiteľom americkej armády Kwajalein Atoll Reagan Missile Test Site, kľúčovej inštalácie v americkej protiraketovej obrannej sieti. Kwajalein tiež hostí jednu zo štyroch vyhradených pozemných antén (ostatné sú na vzostupe (Saint Helena, Ascension a Tristan da Cunha), Diego Garcia (Britské indické oceánske územie) a na Cape Canaveral, Florida (USA)), prevádzku navigačného systému GPS (Global Positioning System).

Geografia - Marshallove ostrovy

Kde na svete je Marshallove ostrovy? Umiestnenie tejto krajiny je Oceánia, dva súostrovné ostrovčeky s 29 atolmi, z ktorých každá pozostáva z mnohých malých ostrovčekov, a päť samostatných ostrovov v severnom Tichom oceáne, asi na polceste medzi Havajom a Austráliou. Celková plocha krajiny Marshallove ostrovy je 181 km2, z čoho 181 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: nízke koralové vápencové a pieskové ostrovy. Marshallove ostrovy má najnižší bod Tichý oceán 0 m, najvyšší bod Východný centrálny ostrov Airik, atol Maloelap 14 m. Podnebie je tropických; teplý a vlhký; vlhká sezóna máj až november; ostrovy hranice tajfúnový pás.


Obyvatelia - Marshallove ostrovy

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Marshallove ostrovy. To číslo je: 74,539 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? Marshallese 92,1%, zmiešané Marshallese 5,9%, ostatné 2% (2006). Aké sú jazyky v krajine Marshallove ostrovy? Marshallese (oficiálne) 98,2%, ostatné jazyky 1,8% (sčítanie ľudu v roku 1999). A náboženstvá: Protestant 54,8%, zhromaždenie Boha 25,8%, Rímskokatolícky 8,4%, Bukot nan Ježiš 2,8%, Mormon 2,1%, iní kresťania 3,6%, iní 1% 1,5% (sčítanie ľudu v roku 1999). Koľko rokov je ľudom v priemere? 22.9 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 73.4 rok. Kde ľudia žijú v krajine Marshallove ostrovy? Tu: Väčšina ľudí žije v mestských klastroch, ktoré sa nachádzajú na mnohých ostrovoch krajiny; viac ako dve tretiny obyvateľov žije na atoloch Majuro a Ebeye. Hlavné mestské oblasti krajiny Marshallove ostrovy sú: Majuro 31 000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Marshallove ostrovy

Hlavné mesto krajiny Marshallove ostrovy je Majuro; poznámka - kapitál je atol 64 ostrovov; vládne budovy sú umiestnené na troch tavených ostrovoch: Djarrit, Uliga a Delap a typ vlády prezidentská republika vo voľnej asociácii s USA. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 24 obcí; Ailinglaplap, Ailuk, Arno, Aur, Bikini a Kili, Ebon, Enewetak a Ujelang, Jabat, Jaluit, Kwajalein, Lae, Lib, Likiep, Majuro, Maloelap, Mejit, Mili, Namdrik, Namu, Wotje. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Marshallove ostrovy, dôležité priemyselné produkty sú kopra, spracovanie tuniakov, cestovný ruch, remeselné predmety (z mušlí, dreva a perál). Dôležité poľnohospodárske produkty sú Kokosových orechov, paradajky, melóny, taro, pečivo, ovocie; ošípané, kurčatá. Najdôležitejšie vývozné komodity sú kokosový koláč, kokosový olej, remeselné výrobky, rybie a najdôležitejšími exportnými partnermi sú nevedno. Najdôležitejšie dovozné komodity sú potraviny, stroje a zariadenia, palivá, nápoje, tabak a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú nevedno. Ako bohatá je krajina Marshallove ostrovy a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $3,400 (2017 odhad). Toto je veľmi nízke číslo. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: neznáme%.


Mapa - Marshallove ostrovyE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2019 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia


Tweet