Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

Atlas of World: Wyspy Świętego Tomasza i Książęca. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Wyspy Świętego Tomasza i Książęca.

Strona główna - Afryka - Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

Informacje o Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Wyspy Świętego Tomasza i Książęca. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Wyspy Świętego Tomasza i Książęca. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Wyspy Świętego Tomasza i Książęca tutaj:

Wyspy Świętego Tomasza i Książęca - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Wyspy Świętego Tomasza i Książęca? Zacznijmy od tego: Odkryte i zdobyte przez Portugalię pod koniec XV wieku, cukrownicza gospodarka wysp ustąpiła miejsca kawie i kakao w XIX wieku - wszystkie uprawiały afrykańskie plantacje niewolników, których forma przetrwała do 20 wieku. Podczas gdy niepodległość została osiągnięta w 1975 r., Reformy demokratyczne zostały wprowadzone dopiero pod koniec lat 80. XX wieku. W kraju odbyły się pierwsze wolne wybory w 1991 roku, ale częste wewnętrzne spory między różnymi partiami politycznymi spowodowały powtarzające się zmiany w kierownictwie i cztery nieudane zamachy stanu bez użycia przemocy w 1995, 1998, 2003 i 2009. W 2012 roku trzy partie opozycyjne połączyły się w głosowaniu nad wotum nieufności, mającym na celu obalenie rządu większościowego byłego premiera Patrice Trovoady, ale w 2014 r. wybory parlamentarne przywróciły go do urzędu. Prezydent Evaristo Carvalho, tej samej partii politycznej, co premier Trovoada, została wybrana we wrześniu 2016 r., co było rzadkim przypadkiem, gdy stanowiska prezydenta i premiera były w posiadaniu tej samej partii. Nowe odkrycia ropy naftowej w Zatoce Gwinejskiej mogą przyciągnąć większą uwagę do małego wyspiarskiego narodu.

Geografia - Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

Gdzie na świecie jest Wyspy Świętego Tomasza i Książęca? Lokalizacja tego kraju to Afryka Środkowa, wyspy w Zatoce Gwinei, na północ od równika, na zachód od Gabonu. Całkowita powierzchnia kraju Wyspy Świętego Tomasza i Książęca wynosi 964 km2, z czego 964 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: wulkaniczny, górzysty. Najniższym punktem kraju Wyspy Świętego Tomasza i Książęca jest Ocean Atlantycki 0 m, najwyższy punkt Pico de Sao Tome 2,024 m. Klimat jest tropikalny; gorący, wilgotny; jedna pora deszczowa (od października do maja).


Mieszkańcy - Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Wyspy Świętego Tomasza i Książęca. Liczba to: 201,025 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? mestico, angolares (potomkowie niewolników Angoli), forros (potomkowie uwolnionych niewolników), servicais (robotnicy kontraktowi z Angoli, Mozambiku i Cabo Verde), tonga (dzieci servicais urodzonych na wyspach), Europejczycy (głównie portugalscy), Azjaci (głównie chiński). Jakie są języki w kraju Wyspy Świętego Tomasza i Książęca? Portugalski 98,4% (oficjalny), Forro 36,2%, Cabo Verdian 8,5%, francuski 6,8%, Angolarny 6,6%, angielski 4,9%, Lunguie 1%, inny (w tym język migowy) 2,4%. A religie: katolicki 55,7%, Adwentystyk 4,1 %, Zgromadzenie Boże 3,4%, Nowe Apostolskie 2,9%, Mana 2,3%, Uniwersalne Królestwo Boże 2%, Świadek Jehowy 1,2%, inne 6,2%, żadne 21,2%, nieokreślone 1% (2012 rok.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 18.4 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 65.3 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Wyspy Świętego Tomasza i Książęca? Tutaj: Sao Tome, stolica, ma około jednej czwartej ludności kraju; Santo Antonio to największe miasto na Principe; północne obszary obu wysp mają najwyższe gęstości zaludnienia. Główne obszary miejskie kraju Wyspy Świętego Tomasza i Książęca to: SAO TOME (stolica) 71 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

Stolica kraju Wyspy Świętego Tomasza i Książęca to Sao Tome i rządowy typ pół-prezydencka republika. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 2 prowincje; Principe, Sao Tome. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Wyspy Świętego Tomasza i Książęca, ważnymi produktami przemysłowymi są budowa lekkich ryb , tekstylia, mydło, piwo, przetwórstwo ryb, czas. Ważne produkty rolne to Kakao, orzechy kokosowe, jądra palmowe, kopra, cynamon, pieprz, kawa, banany, papaja, fasolki; drób;. Najważniejsze towary eksportowe to kakao 80%, kopra, kawa, olej palmowy (2010 r.), a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Niemcy 23,3%, Holandia 13,8%, Portugalia 10%, Angola 6,4%, Korea Południowa 5,2%, Peru 4,5%, Dominikana 4,1% (2016). Najważniejsze towary importowe to maszyny i urządzenia elektryczne sprzęt, produkty spożywcze, produkty naftowe, a najważniejsi partnerzy importowi to Portugalia 58,8%, Angola 15,2%, Chiny 5,3% (2016). Jak bogaty jest Wyspy Świętego Tomasza i Książęca i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $3,200 (2017 oszacowanie). To jest bardzo niska liczba. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 66.2% (2009 oszacowanie).


Mapa - Wyspy Świętego Tomasza i KsiążęcaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności