Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Svatý Tomáš a Princův ostrov

Atlas světa: Svatý Tomáš a Princův ostrov. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Svatý Tomáš a Princův ostrov.

Domů - Afrika - Svatý Tomáš a Princův ostrov

Informace - Svatý Tomáš a Princův ostrov

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Svatý Tomáš a Princův ostrov. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Svatý Tomáš a Princův ostrov. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Svatý Tomáš a Princův ostrov:

Svatý Tomáš a Princův ostrov - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Svatý Tomáš a Princův ostrov? Začněme tímto: Objevené a proslulé Portugalskem v pozdní 15. století, ekonomika založená na cukru na ostrově ustoupila v 19. století kávu a kakaovi - všichni pěstovali s africkou plantážní otrockou prací, jejíž forma se přeměnila do 20. století. Zatímco nezávislost byla dosažena v roce 1975, demokratické reformy nebyly zavedeny až do konce 80. let. Země měla své první svobodné volby v roce 1991, ale časté vnitřní spory mezi různými politickými stranami způsobily v letech 1995, 1998, 2003 a 2009 opakované změny ve vedení a čtyři neúspěšné pokusy o převrat. v hlasování o nedůvěře, aby zvrhli většinovou vládu bývalého předsedy vlády Patrice Trovoady, ale v roce 2014 se do úřadu vrátily parlamentní volby. Prezident Evaristo Carvalho, téže politické strany jako předseda vlády Trovoada, byl zvolen v září 2016, označující vzácný případ, v němž zastávají funkce prezidenta a předsedy vlády stejná strana. Nové objevy ropy v Guinejském zálivu mohou přitáhnout pozornost k malému ostrovnímu státu.

Geografie - Svatý Tomáš a Princův ostrov

Kde je na světě Svatý Tomáš a Princův ostrov? Umístění této země je Střední Afrika, ostrovy v Guinejském zálivu, severně od rovníku, západně od Gabonu. Svatý Tomáš a Princův ostrov má celkovou plochu 964 km2, z čehož 964 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: vulkanický, hornatý. Nejnižší bod země Svatý Tomáš a Princův ostrov je Atlantský oceán 0 m, nejvyšší bod Pico de Sao Tome 2 024 m. A klima je tropických; horké, vlhké; jedna deštivá období (říjen až květen).


Obyvatelé - Svatý Tomáš a Princův ostrov

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Svatý Tomáš a Princův ostrov. Počet obyvatel je: 201,025 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? (otrokyně osvobozených otroků), servicais (smluvní dělníci z Angola, Mozambik a Cabo Verde), tongové (děti servílií narozené na ostrovech), Evropané (především portugalští), Asiaté (většinou čínština). Jaké jsou tu požívané jazyky? Svatý Tomáš a Princův ostrov hovoří jazyky Portugalština 98,4% (oficiální), Forro 36,2%, Cabo Verdian 8,5%, Francouzština 6,8%, Angolar 6,6%, Angličtina 4,9%, Lunguie 1%, ostatní (včetně znakového jazyka) 2,4%. A náboženství: Katolík 55,7%, Adventist 4,1 %, Boží shromáždění 3,4%, Nové apoštolské 2,9%, Mana 2,3%, Univerzální Boží království 2%, Svědek Jehovových 1,2%, ostatní 6,2%, žádná 21,2%, nespecifikováno 1% (2012 est.). Kolik let je tady lidem? 18.4 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 65.3 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Svatý Tomáš, hlavní město, má zhruba čtvrtinu populace národa; Santo Antonio je největší město na Principe; severní oblasti obou ostrovů mají nejvyšší hustotu obyvatelstva. Hlavní městské oblasti v zemi Svatý Tomáš a Princův ostrov jsou: SAO TOME (hlavní město) 71,000 (2014).

Vláda a ekonomika - Svatý Tomáš a Princův ostrov

Hlavní město země Svatý Tomáš a Princův ostrov je Sao Tome a typ vlády poloprezidentská republika. Podívejme se na administrativní členění - 2 provincie; Principe, Svatý Tomáš. Pokud jde o ekonomiku, Svatý Tomáš a Princův ostrov má tyto důležité průmyslové produkty: lehká konstrukce, textil, mýdlo, pivo, zpracování ryb, timbe. Důležité zemědělské produkty jsou Kakaa, kokosových ořechů, palmových jader, fazole; drůbež; rybí. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou kakao 80%, kopra, káva, palmový olej (2010 est.) a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Německo 23,3%, Nizozemsko 13,8%, v Portugalsku 10%, Angola 6,4%, Jižní Korea 5,2%, Peru 4,5%, Dominikánská republika 4,1% (2016),. Nejdůležitější importní komodity jsou stroje a elektrická zařízení, potravinářské výrobky, ropné produkty a nejdůležitější importní partneři jsou Portugalsko 58,8%, Angola 15,2%, Čína 5,3% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Svatý Tomáš a Princův ostrov a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $3,200 (2017 odhad). Toto je velmi malé číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 66.2% (2009 odhad).


Mapa Svatý Tomáš a Princův ostrovZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet