Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Antigua i Barbuda

Atlas of World: Antigua i Barbuda. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Antigua i Barbuda.

Strona główna - Ameryka Centralna - Antigua i Barbuda

Informacje o Antigua i Barbuda

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Antigua i Barbuda. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Antigua i Barbuda. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Antigua i Barbuda tutaj:

Antigua i Barbuda - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Antigua i Barbuda? Zacznijmy od tego: Siboney byli pierwszymi ludźmi, którzy zamieszkiwali wyspy Antigua i Barbuda w 2400 rpne, ale Indianie Arawak zaludnili wyspy, gdy Kolumb wylądował w jego drugiej podróży w 1493 r. Wczesne osiedla hiszpańskie i francuskie zostały zastąpione angielską kolonią w 1667 r. Niewolnictwo, utworzona w celu prowadzenia plantacji cukru na Antigua, została zniesiona w 1834 r. Wyspy stały się niepodległym państwem w ramach Brytyjskiej Wspólnoty Narodów w 1981 r. W dniu 6 września 2017 r. huragan Irma minął wyspę Barbuda niszcząc wyspę i zmuszając do ewakuacji ludność na Antigua. Prawie wszystkie struktury na Barbudie zostały zniszczone, a roślinność rozebrana, ale Antigua została oszczędzona najgorzej.

Geografia - Antigua i Barbuda

Gdzie na świecie jest Antigua i Barbuda? Lokalizacja tego kraju to Karaiby, wyspy między Morzem Karaibskim i Północnym Atlantykiem, na południowy wschód od Portoryko. Całkowita powierzchnia kraju Antigua i Barbuda wynosi 442.6 km2 (Antigua 280 km2; Barbuda 161 km2), z czego 442.6 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: głównie nisko położone wapienie i wyspy koralowe, z pewnymi wyższymi obszarami wulkanicznymi. Najniższym punktem kraju Antigua i Barbuda jest Morze Karaibskie 0 m, najwyższy punkt Mount Obama 402 m. Klimat jest tropikalny morski; niewielka sezonowa zmiana temperatury.


Mieszkańcy - Antigua i Barbuda

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Antigua i Barbuda. Liczba to: 94,731 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? czarny 87,3%, mieszany 4,7%, hispanic 2,7%, biały 1,6%, inny 2,7%, nieokreślony 0,9% (2011 est.). Jakie są języki w kraju Antigua i Barbuda? angielski (oficjalny), Antiguan kreolski. A religie: Protestancki 68,3% (anglikański 17,6%, adwentysta dnia siódmego 12,4%, zielonoświątkowy 12,2%, morawski 8,3%, metodysta 5,6%, Wesleyan świętość 4,5%, Kościół Boga 4,1%, baptysta 3,6%), katolik 8,2%, inne 12,2% , nieokreślone 5,5%, żadne 5,9% (prognoza 2011 r.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 31.9 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 76.7 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Antigua i Barbuda? Tutaj: wyspa Antigua zamieszkuje około 97% ludności; prawie cała populacja Barbudy mieszka w Codrington. Główne obszary miejskie kraju Antigua i Barbuda to: Saint JOHN'S (stolica) 22 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Antigua i Barbuda

Stolica kraju Antigua i Barbuda to świętego Jana i rządowy typ demokracja parlamentarna (parlament) w ramach monarchii konstytucyjnej; Rzeczypospolitej. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 6 parafii i 2 zależności; Barbuda, Redonda, Saint George, Saint John, Saint Mary, Saint Paul, Saint Peter, Saint Philip. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Antigua i Barbuda, ważnymi produktami przemysłowymi są turystyka hodowlana , budownictwo, produkcja lekka (odzież, alkohol, artykuły gospodarstwa domowego). Ważne produkty rolne to Bawełna owoce, warzywa, banany, orzechy kokosowe, ogórki, mango, trzcina cukrowa;. Najważniejsze towary eksportowe to produkty naftowe, pościel, wyroby rzemieślnicze, elementy elektroniczne, sprzęt transportowy, żywność i żywe zwierzęta, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Polska 53,2%, Zjednoczone Królestwo 12,7%, Kamerun 7,2%, Niemcy 5,5%, USA 4,5% (2016). Najważniejsze towary importowe to żywność i żywe zwierzęta, maszyny i sprzęt transportowy, producenci, chemikalia, ropa naftowa, a najważniejsi partnerzy importowi to USA 44,3%, Japonia 4,7%, Chiny 4,1% (2016). Jak bogaty jest Antigua i Barbuda i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $26,300 (2017 oszacowanie). Oznacza to, że standardy życia są tutaj dobre. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: nieznany%.


Mapa - Antigua i BarbudaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności