Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Antigua a Barbuda

Atlas světa: Antigua a Barbuda. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Antigua a Barbuda.

Domů - Střední Amerika - Antigua a Barbuda

Informace - Antigua a Barbuda

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Antigua a Barbuda. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Antigua a Barbuda. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Antigua a Barbuda:

Antigua a Barbuda - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Antigua a Barbuda? Začněme tímto: Siboney byli prvními obyvateli ostrovů Antigua a Barbuda v roce 2400 př.nl, ale indiánové Arawak obsadili ostrovy, když Kolumbus přistál na své druhé cestě v roce 1493. Časné španělské a francouzské osídlení bylo následováno anglickou kolonií v roce 1667. Otroctví, který byl založen na provozování cukrových plantáží na Antigua, byl zrušen v roce 1834. Ostrovy se staly nezávislým státem v Britském společenství národů v roce 1981. Dne 6. září 2017 pronikl hurikán Irma ostrova Barbuda, který ničil ostrov a nucen evakuovat populace do Antiguy. Téměř všechny stavby na Barbudě byly zničeny a vegetace zbavena, ale Antigua byla ušetřena nejhorší.

Geografie - Antigua a Barbuda

Kde je na světě Antigua a Barbuda? Umístění této země je Karibik, ostrovy mezi Karibským mořem a severním Atlantickým oceánem, východně-jihovýchodně od Puerto Rico. Antigua a Barbuda má celkovou plochu 442.6 km2 (Antigua 280 km2; Barbuda 161 km2), z čehož 442.6 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: převážně nízko položené vápencové a korálové ostrovy s některými vyššími vulkanickými oblastmi. Nejnižší bod země Antigua a Barbuda je Karibské moře 0 m, nejvyšší bod Mount Obama 402 m. A klima je tropických námořních; malá sezónní teplotní variace.


Obyvatelé - Antigua a Barbuda

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Antigua a Barbuda. Počet obyvatel je: 94,731 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? černá 87,3%, smíšené 4,7%, hispánské 2,7%, bílé 1,6%, jiné 2,7%, nespecifikováno 0,9% (2011 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Antigua a Barbuda hovoří jazyky Angličtina (oficiální), Antiguan kreolský. A náboženství: Protestant 68,3% (Angličan 17,6%, Adventist sedmého dne 12,4%, letniční 12,2%, Moravský 8,3%, Metodista 5,6%, Wesleyan svatost 4,5%, Kostel Boží 4,1%, Baptista 3,6%), Římský katolík 8,2%, Ostatní 12,2% , nespecifikováno 5,5%, žádné 5,9% (2011 est.). Kolik let je tady lidem? 31.9 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 76.7 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: ostrov Antigua je domovem přibližně 97% obyvatel; téměř celá populace Barbuda žije v Codringtonu. Hlavní městské oblasti v zemi Antigua a Barbuda jsou: 22 000 (2014).

Vláda a ekonomika - Antigua a Barbuda

Hlavní město země Antigua a Barbuda je Saint John's a typ vlády parlamentní demokracie (parlament) pod ústavní monarchií; království Commonwealthu. Podívejme se na administrativní členění - 6 farností a 2 závislosti; Barbuda, Redonda, Saint George, Saint John, Saint Mary, Saint Paul, Saint Peter, Saint Philip. Pokud jde o ekonomiku, Antigua a Barbuda má tyto důležité průmyslové produkty: cestovní ruch, živočišná turistika, stavebnictví, lehká výroba (oblečení, alkohol, domácí spotřebiče). Důležité zemědělské produkty jsou Bavlna , ovoce, zelenina, banány, kokosové ořechy, okurky, mango, cukrová třtina;. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou ropné produkty, lůžkoviny, ruční práce, elektronické součástky, dopravní prostředky, potraviny a živá zvířata a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Polsko 53.2%, Velká Británie 12.7%, Kamerun 7.2% US 4,5% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou potraviny a živá zvířata, stroje a dopravní prostředky, výroba, chemikálie, ropa a nejdůležitější importní partneři jsou USA 44,3%, Japonsko 4,7%, Čína 4,1% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Antigua a Barbuda a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $26,300 (2017 odhad). To znamená, že životní úroveň je zde dobrá. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa Antigua a BarbudaZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí