Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Antigua a Barbuda

Atlas sveta: Antigua a Barbuda. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Antigua a Barbuda.

Domov - Stredná Amerika - Antigua a Barbuda

Informácie - Antigua a Barbuda

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Antigua a Barbuda. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Antigua a Barbuda. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Antigua a Barbuda tu:

Antigua a Barbuda - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Antigua a Barbuda? Začnime týmto: Siboney boli prvými ľuďmi, ktorí obývali ostrovy Antigua a Barbuda v roku 2400 pred naším letopočtom, ale Arawak Indiáni obsadili ostrovy, keď Columbus pristál na svojej druhej plavbe v roku 1493. V ranom španielskom a francúzskom osídlení nasledovala anglická kolónia v roku 1667. Otroctvo, založená na prevádzku cukrovarníckych plantáží na Antigue, bola zrušená v roku 1834. Ostrovy sa stali nezávislým štátom v Britskom spoločenstve národov v roku 1981. 6. septembra 2017 hurikán Irma prešiel ostrovom Barbuda, ktorý ničil ostrov a nútil evakuáciu obyvateľov do Antiguy. Takmer všetky stavby na ostrove Barbuda boli zničené a vegetácia bola zbavená, ale Antigua bola ušetrená najhorším.

Geografia - Antigua a Barbuda

Kde na svete je Antigua a Barbuda? Umiestnenie tejto krajiny je Karibik, ostrovy medzi Karibským morom a severným Atlantickým oceánom, východne-juhovýchodne od mesta Portoriko. Celková plocha krajiny Antigua a Barbuda je 442.6 km2 (Antigua 280 km2; Barbuda 161 km2), z čoho 442.6 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: väčšinou nízko položené vápencové a koralové ostrovy s niektorými vyššími vulkanickými oblasťami. Antigua a Barbuda má najnižší bod Karibské more 0 m, najvyšší bod Mount Obama 402 m. Podnebie je tropického námorníctva; malé sezónne teplotné zmeny.


Obyvatelia - Antigua a Barbuda

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Antigua a Barbuda. To číslo je: 94,731 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? čierna 87,3%, zmiešaná 4,7%, hispánska 2,7%, biela 1,6%, ostatné 2,7%, neurčené 0,9% (2011 est.). Aké sú jazyky v krajine Antigua a Barbuda? Angličtina kreolský. A náboženstvá: Evanjelický 68,3% (17,6% Anglikánsky, 7,6% Adventist 7,6%, Letničný 12,2%, Moravský 8,3%, Metodista 5,6%, Wesleyan svätosť 4,5%, Kostol Boží 4,1%, Baptist 3,6%), Rímskokatolícky 8,2% , nešpecifikované 5,5%, žiadne 5,9% (2011 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? 31.9 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 76.7 rok. Kde ľudia žijú v krajine Antigua a Barbuda? Tu: Ostrov Antigua je domovom približne 97% obyvateľov; takmer celé obyvateľstvo Barbuda žije v Codringtone. Hlavné mestské oblasti krajiny Antigua a Barbuda sú: 22 000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Antigua a Barbuda

Hlavné mesto krajiny Antigua a Barbuda je Saint John's a typ vlády parlamentná demokracia (parlament) pod ústavnou monarchiou; oblasť spoločenstiev. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 6 farností a 2 závislosťami; Barbuda, Redonda, Saint George, Saint John, Saint Mary, Saint Paul, Saint Peter, Saint Philip. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Antigua a Barbuda, dôležité priemyselné produkty sú cestovný ruch, živočíšny cestovný ruch, stavebníctvo, ľahká výroba (odevy, alkohol, domáce spotrebiče). Dôležité poľnohospodárske produkty sú Bavlna , ovocie, zelenina, banány, kokosové orechy, uhorky, mango, cukrová trstina;. Najdôležitejšie vývozné komodity sú ropné produkty, posteľná bielizeň, ručné práce, elektronické komponenty, dopravné zariadenia, potraviny a živé zvieratá a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Poľsko 53.2%, Veľká Británia 12.7%, Kamerun 7.2% USA 4,5% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú potraviny a živé zvieratá, stroje a dopravné zariadenia, výroba, chemikálie, ropa a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú USA 44,3%, Japonsko 4,7%, Čína 4,1% (2016). Ako bohatá je krajina Antigua a Barbuda a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $26,300 (2017 odhad). To znamená, že životná úroveň je tu dobrá. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: neznáme%.


Mapa - Antigua a BarbudaE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia