Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Australia

Atlas of World: Australia. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Australia.


Informacje o Australia

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Australia. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Australia. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Australia tutaj:

Australia - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Australia? Zacznijmy od tego: Prehistoryczni osadnicy przybyli na kontynent z Azji Południowo-Wschodniej co najmniej 40 000 lat przed pierwszymi Europejczykami rozpoczętymi w XVII wieku. Żadne formalne roszczenia terytorialne nie zostały złożone do 1770 r., Kiedy kapitan James COOK przejął w posiadanie wschodnie wybrzeże w imię Wielkiej Brytanii (cała Australia została uznana za terytorium brytyjskie w 1829 r. Wraz z utworzeniem kolonii Australii Zachodniej). Sześć kolonii powstało pod koniec XVIII i XIX wieku; Zjednoczyli się i stali się Wspólnotą Australii w 1901 roku. Nowy kraj wykorzystał swoje zasoby naturalne, aby szybko rozwinąć przemysł rolniczy i wytwórczy oraz wnieść znaczny wkład w wysiłki Sojuszu w czasie I i II wojny światowej. W ostatnich dziesięcioleciach Australia stała się konkurencyjna na arenie międzynarodowej, zaawansowana gospodarka rynkowa w dużej mierze dzięki reformom gospodarczym przyjętym w latach 80. i jej położeniu w jednym z najszybciej rozwijających się regionów światowej gospodarki. Długoterminowe problemy obejmują starzenie się społeczeństwa, presję na infrastrukturę oraz kwestie środowiskowe, takie jak powodzie, susze i pożary lasów. Australia jest najbardziej suchym zamieszkałym kontynentem na ziemi, co czyni ją szczególnie wrażliwą na wyzwania związane ze zmianą klimatu. Australia jest domem dla 10 procent światowej różnorodności biologicznej, a wiele jej flory i fauny nie ma nigdzie indziej na świecie. Australia jest najbardziej suchym zamieszkałym kontynentem na ziemi, co czyni ją szczególnie wrażliwą na wyzwania związane ze zmianą klimatu. Australia jest domem dla 10 procent światowej różnorodności biologicznej, a wiele jej flory i fauny nie ma nigdzie indziej na świecie. Australia jest najbardziej suchym zamieszkałym kontynentem na ziemi, co czyni ją szczególnie wrażliwą na wyzwania związane ze zmianą klimatu. Australia jest domem dla 10 procent światowej różnorodności biologicznej, a wiele jej flory i fauny nie ma nigdzie indziej na świecie.

Geografia - Australia

Gdzie na świecie jest Australia? Lokalizacja tego kraju to Oceania, kontynent między Oceanem Indyjskim a Oceanem Południowego Pacyfiku. Całkowita powierzchnia kraju Australia wynosi 7,741,220 km2, z czego 7,682,300 km2 to ziemia. To jeden z największych krajów na świecie. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: głównie niskie płaskowyże z pustyniami; urodzajna równina na południowym wschodzie. Najniższym punktem kraju Australia jest Jezioro Eyre -15 m, najwyższy punkt Góra Kościuszki 2228 m. Klimat jest Ogólnie suche do półsuchego; umiarkowany na południu i wschodzie; tropikalne na północy,.


Mieszkańcy - Australia

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Australia. Liczba to: 23,232,413 (7/2017 oszacowanie). Mieszka tu całkiem sporo ludzi. Kto tu mieszka? Angielski 25,9%, australijski 25,4%, irlandzki 7,5%, szkocki 6,4%, włoski 3,3%, niemiecki 3,2%, chiński 3,1%, indyjski 1,4 %, Grecki 1,4%, holenderski 1,2%, pozostałe 15,8% (w tym australijski aboryg. 5%), nieokreślony 5,4%. Jakie są języki w kraju Australia? angielski 76,8%, mandaryński 1,6%, włoski 1,4%, arabski 1,3%, grecki 1,2%, kantoński 1,2%, wietnamski 1,1%, pozostałe 10,4%, nieokreślone 5% (2011 est.). A religie: Protestancki 23,1% (anglikański 13,3%, jednoczący Kościół 3,7%, prezbiteriański i reformowany 2,3%, baptysta 1,5%, zielonoświątkowy 1,1%, luterański .7%, inny protestant. 5%), katolicki 22,6%, inny chrześcijanin 4,2%, muzułmanin 2,6%, buddyjski 2,4%, prawosławny 2,3% (prawosławny 2,1%, orientalny prawosławny .2%), hinduski 1,9%, inny 1,3%, żaden 30,1%, nieokreślony 9,6% (2016 rok.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 38.7 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 82.3 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Australia? Tutaj: populacja znajduje się głównie na peryferiach, przy czym najwyższa liczba ludności zamieszkuje południowo-wschodnie; centrum wtórne ludności znajduje się w Perth i na zachodzie; Państw i Terytoriów, Nowa Południowa Walia ma zdecydowanie największą populację; wnętrze, lub "outback", ma bardzo małą populację. Główne obszary miejskie kraju Australia to: Sydney 4,505 milionów; Melbourne 4,203 mln; Brisbane 2,02 miliona; Perth 1,861 mln; Adelaide 1,256 miliona; Canberra (stolica) 423.000 (2015).

Rząd i gospodarka - Australia

Stolica kraju Australia to Canberra i rządowy typ Demokracja parlamentarna (parlament federalny) w ramach monarchii konstytucyjnej; wspólnota Królestwa. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 6 stanów i 2 terytoria; Australijskie Terytorium Stołeczne, Nowa Południowa Walia, Terytorium Północne, Queensland, Australia Południowa, Tasmania, Victoria, Australia Zachodnia. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Australia, ważnymi produktami przemysłowymi są górnictwo, urządzenia przemysłowe i transportowe, przetwórstwo spożywcze, chemikalia, stal. Ważne produkty rolne to pszenica, jęczmień, trzcina cukrowa, owoce; bydło, owce, drób. Najważniejsze towary eksportowe to węgiel, rudy żelaza, złoto, mięso, wełna, tlenek glinu, pszenica, maszyny i sprzęt transportowy, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Chiny 30,5%, Japonia 12,4%, USA 6,5%, Korea Południowa 6,1% (2016). Najważniejsze towary importowe to maszyny i sprzęt transportowy, komputery i maszyny biurowe, sprzęt telekomunikacyjny i części; ropa naftowa i produkty ropopochodne, a najważniejsi partnerzy importowi to Chiny 23,4%, USA 11,5%, Japonia 7,8%, Tajlandia 5,6%, Niemcy 5,3%, Korea Południowa 4,3% (2016). Jak bogaty jest Australia i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $49,900 (2017 oszacowanie). Oznacza to, że ludzie tutaj są średnio bogaci. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: nieznany%.


Mapa - AustraliaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności


Tweet