Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Bahamy

Atlas of World: Bahamy. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Bahamy.


Informacje o Bahamy

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Bahamy. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Bahamy. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Bahamy tutaj:

Bahamy - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Bahamy? Zacznijmy od tego: Lucayan Indianie zamieszkiwali wyspy, kiedy Krzysztof Kolumb pierwszy raz stanął w Nowym Świecie na San Salvador w 1492 roku. Brytyjska osada wysp rozpoczęła się w 1647; wyspy stały się kolonią w 1783 roku. Piractwo kwitło w XVII i XVIII wieku z powodu bliskości Bahamów do szlaków żeglugowych. Od czasu uzyskania niepodległości od Wielkiej Brytanii w 1973 roku, Bahamy odniosły sukces dzięki turystyce, bankowości międzynarodowej i zarządzaniu inwestycjami. Ze względu na swoje położenie kraj jest głównym punktem przeładunkowym dla nielegalnych narkotyków, w szczególności przesyłek do USA i Europy, a jego terytorium jest wykorzystywane do przemytu nielegalnych imigrantów do USA.

Geografia - Bahamy

Gdzie na świecie jest Bahamy? Lokalizacja tego kraju to łańcuch wysp na Północnym Oceanie Atlantyckim, na południowy wschód od Florydy, na północny wschód od Kuby. Całkowita powierzchnia kraju Bahamy wynosi 13,880 km2, z czego 10,010 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: długie, płaskie formacje koralowe z kilkoma niskimi zaokrąglonymi wzgórzami. Najniższym punktem kraju Bahamy jest Ocean Atlantycki 0 m, najwyższy punkt Góra Alvernia na wyspie Cat 64 m. Klimat jest tropikalne morskie; moderowane ciepłymi wodami Zatoki Perskiej.


Mieszkańcy - Bahamy

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Bahamy. Liczba to: 329,988. Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? czarnych 90,6%, białych 4,7%, czarnych i białych 2,1%, innych 1,9%, nieokreślonych 0,7% (w 2010 r.) po. Jakie są języki w kraju Bahamy? angielsku (oficjalnie), kreolskim (pośród haitańskich imigrantów). A religie: Protestancki 69,9% (w tym baptysta 34,9%, anglikański 13,7%, zielonoświątkowy 8,9% adwentyści dnia siódmego 4,4%, metodysta 3,6%, Kościół Boga 1,9%, bracia 1,6%), katolicy 12%, inni chrześcijanie 13% (w tym świadek Jehowy 1,1%), inne 0,6%, brak 1,9%, nieokreślone 2,6% (2010 rok). Ile lat mają przeciętni ludzie? 32 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 72.6 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Bahamy? Tutaj: Większość ludności mieszka w obszarach miejskich, z 2/3 mieszkających na wyspie New Providence Island, gdzie Nassau jest znajduje się. Główne obszary miejskie kraju Bahamy to: Nassau (stolica) 267 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Bahamy

Stolica kraju Bahamy to Nassau i rządowy typ demokracja parlamentarna (parlament) w ramach monarchii konstytucyjnej; Rzeczypospolitej. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 31 dzielnic; Acklins Islands, Berry Islands, Bimini, Black Point, Wyspa Cat, Central Abaco, Central Andros, Central Eleuthera, City of Freeport, Crooked Island i Long Cay, East Grand Bahama, Exuma, Grand Cay, Port Island, Hope Town, Inagua, Long Island, Mangrove Cay, Mayaguana, Wyspa Moore'a, North Abaco, North Andros, North Eleuthera, Ragged Island, Rum Cay, San Salvador, South Abaco, South Andros, South Eleuthera, Spanish Wells, West Grand Bahama. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Bahamy, ważnymi produktami przemysłowymi są turystyka drobiarska , bankowość, bunkrowanie ropy, przemysł morski, przeładunek i logistyka, sól, aragonit, farmaceutyki. Ważne produkty rolne to , warzyw;. Najważniejsze towary eksportowe to Homar rockowy, aragonit, surowa sól, produkty polistyrenowe, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są 53,4%, Namibia 31,4% (2016). Najważniejsze towary importowe to maszyny i sprzęt transportowy, producenci, chemikalia, paliwa mineralne; żywność i żywe zwierzęta, a najważniejsi partnerzy importowi to USA 81,8% (2016). Jak bogaty jest Bahamy i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $25,100 (2017 oszacowanie). Oznacza to, że standardy życia są tutaj dobre. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 9.3% (2010 oszacowanie).


Mapa - BahamyBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności