Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Bahamy

Atlas sveta: Bahamy. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Bahamy.


Informácie - Bahamy

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Bahamy. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Bahamy. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Bahamy tu:

Bahamy - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Bahamy? Začnime týmto: Indy Lucayan obývali ostrovy, keď Kryštof Kolumbus prvýkrát nastúpil do nového sveta v San Salvadore v roku 1492. Britské osídlenie ostrovov sa začalo v roku 1647; Ostrovy sa stali kolóniou v roku 1783. Pirátstvo sa darilo v 17. a 18. storočí kvôli tomu, že Bahamy v tesnej blízkosti dopravných pruhov. Odvtedy, čo dosiahla nezávislosť od Spojeného kráľovstva v roku 1973, Bahamy prosperovali prostredníctvom cestovného ruchu, medzinárodného bankovníctva a riadenia investícií. Kvôli svojmu umiestneniu je krajina hlavným prekládkovým miestom pre nelegálne drogy, najmä zásielky do USA a Európy a jeho územie sa používa na pašovanie nelegálnych migrantov do USA.

Geografia - Bahamy

Kde na svete je Bahamy? Umiestnenie tejto krajiny je reťaz ostrovov v severnom Atlantickom oceáne, juhovýchodne od Floridy, severovýchodne od Kuby. Celková plocha krajiny Bahamy je 13,880 km2, z čoho 10,010 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: dlhé, ploché koralové útvary s niektorými nízkymi zaoblenými vrchmi. Bahamy má najnižší bod Atlantský oceán 0 m, najvyšší bod Mount Alvernia na ostrove Cat 64 m. Podnebie je tropické morské oblasti; moderné teplými vodami v Gulf Stream.


Obyvatelia - Bahamy

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Bahamy. To číslo je: 329,988. Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? čierny 90,6%, biely 4,7%, čierny a biely 2,1%, ostatné 1,9%, nespecifikované 0,7% (2010 est.). Aké sú jazyky v krajine Bahamy? Anglický (oficiálny), kreolský (medzi haitskými prisťahovalcami). A náboženstvá: Protestant 69,9% (vrátane baptistov 34,9%, anglikánskej 13,7%, letničných 8,9% adventistov siedmeho dňa 4,4%, metodistov 3,6%, cirkví božích 1,9%, bratov 1,6%), rímskokatolíkov 12%, iných kresťanov 13% 1,1%), iné 0,6%, žiadne 1,9%, nešpecifikované 2,6% (v roku 2010). Koľko rokov je ľudom v priemere? 32 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 72.6 rok. Kde ľudia žijú v krajine Bahamy? Tu: Väčšina obyvateľov žije v mestských oblastiach, pričom dve tretiny žijú na ostrove New Providence, kde je Nassau nachádza. Hlavné mestské oblasti krajiny Bahamy sú: Nassau (kapitál) 267,000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Bahamy

Hlavné mesto krajiny Bahamy je Nassau a typ vlády parlamentnej demokracie (parlament) v rámci konštitučná monarchia; oblasť Commonwealthu. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 31 okresov; Acklins ostrovy, Berry ostrovy, Bimini, Black Abbey, centrálny Andros, Central Eleuthera, Mesto Freeport, Crooked Island a Long Cay, East Grand Bahama, Exuma, Grand Cay, Harbour Island, Long Island, Mangrove Cay, Mayaguana, Moorov ostrov, Severný Abakus, Severný Andros, Severný Eleuthera, Ragged Island, Rum Cay, San Salvador, South Abaco, South Andros, South Eleuthera, Španielsky Wells, West Grand Bahama. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Bahamy, dôležité priemyselné produkty sú cestovný ruch, bankový sektor, zásobovanie ropou, námorný priemysel, prekládka a logistika, soľ, aragonit, liečivá. Dôležité poľnohospodárske produkty sú Citrusov, zeleniny; hydina,. Najdôležitejšie vývozné komodity sú Homáre, aragonity, surová soľ, polystyrénové výrobky a najdôležitejšími exportnými partnermi sú US 53,4%, Namíbia 31,4% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú stroje a dopravné zariadenia, výrobky, chemikálie, minerálne palivá; potraviny a živé zvieratá a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú USA 81,8% (2016). Ako bohatá je krajina Bahamy a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $25,100 (2017 odhad). To znamená, že životná úroveň je tu dobrá. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 9.3% (2010 odhad).


Mapa - BahamyE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia