Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Bahamy

Atlas světa: Bahamy. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Bahamy.


Informace - Bahamy

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Bahamy. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Bahamy. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Bahamy:

Bahamy - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Bahamy? Začněme tímto: Indy Lucayan obývaly ostrovy, když Christopher Columbus nejprve položil nohu do nového světa na San Salvadoru v roce 1492. Britské osídlení ostrovů začalo v roce 1647; Ostrovy se staly kolonií v roce 1783. Pirátství prospívalo v 17. a 18. století kvůli tomu, že Bahamy byly blízko k námořním cestám. Od dosažení nezávislosti od Spojeného království v roce 1973 prosperuje Bahamy prostřednictvím cestovního ruchu, mezinárodního bankovnictví a řízení investic. Díky své poloze je země hlavním místem překládání nezákonných drog, zejména zásilek do USA a Evropy, a jeho území je využíváno k pašování nelegálních migrantů do USA.

Geografie - Bahamy

Kde je na světě Bahamy? Umístění této země je řetězec ostrovů v severním Atlantském oceánu, jihovýchodně od Floridy, severovýchodně od Kuby. Bahamy má celkovou plochu 13,880 km2, z čehož 10,010 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: dlouhé, ploché korálové útvary s nízkými zaoblenými kopci. Nejnižší bod země Bahamy je Atlantský oceán 0 m, nejvyšší bod Mount Alvernia na ostrově kočky 64 m. A klima je tropické mořské; moderních teplých vodách Gulf Stream.


Obyvatelé - Bahamy

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Bahamy. Počet obyvatel je: 329,988. Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? černé 90,6%, bílé 4,7%, černé a bílé 2,1%, jiné 1,9%, nespecifikované 0,7% (2010 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Bahamy hovoří jazyky Angličtina (oficiální), kreolský (mezi haitskými imigranty). A náboženství: Protestant 69,9% (včetně baptistů 34,9%, anglikánských 13,7%, letnic 8,9% adventistů sedmého dne 4,4%, metodistů 3,6%, církve boží 1,9%, bratří 1,6%), římských katolíků 12%, jiných křesťanů 13% 1,1%), ostatní 0,6%, žádné 1,9%, nespecifikováno 2,6% (2010). Kolik let je tady lidem? 32 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 72.6 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Většina obyvatel žije v městských oblastech, přičemž dvě třetiny žijí na ostrově New Providence, kde je Nassau nachází. Hlavní městské oblasti v zemi Bahamy jsou: Nassau (kapitál) 267,000 (2014).

Vláda a ekonomika - Bahamy

Hlavní město země Bahamy je Nassau a typ vlády parlamentní demokracie (parlament) v rámci konstituční monarchie; oblast říše Commonwealthu. Podívejme se na administrativní členění - 31 okresů; Acklins ostrovy, Berry ostrovy, Bimini, Black Point, ostrov Cat Island, centrální Abaco, centrální Andros, centrální Eleuthera, město Freeport, Crooked ostrov a Long Cay, východní Grand Bahama, Exuma, Grand Cay, Long Island, Mangrove Cay, Mayaguana, Moorův ostrov, Severní Abako, Severní Andros, Severní Eleuthera, Ragged Island, Rum Cay, San Salvador, Jižní Abako, Jižní Andros, Jižní Eleuthera, Španělský Wells, Západní Grand Bahama. Pokud jde o ekonomiku, Bahamy má tyto důležité průmyslové produkty: , bankovnictví, zásobování ropou, námořní průmysl, překládka a logistika, sůl, aragonit, léčivé přípravky. Důležité zemědělské produkty jsou , zeleniny; drůbežnictví. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou Langust, aragonit, surová sůl, polystyrénové výrobky a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou US 53,4%, Namibie 31,4% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou stroje a dopravní prostředky, výroba, chemikálie, minerální paliva; potraviny a živá zvířata a nejdůležitější importní partneři jsou US 81,8% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Bahamy a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $25,100 (2017 odhad). To znamená, že životní úroveň je zde dobrá. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 9.3% (2010 odhad).


Mapa BahamyZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí