Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Barbados

Atlas of World: Barbados. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Barbados.


Informacje o Barbados

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Barbados. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Barbados. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Barbados tutaj:

Barbados - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Barbados? Zacznijmy od tego: Wyspa była niezamieszkana, kiedy po raz pierwszy została zasiedlona przez Brytyjczyków w 1627 roku. Afrykańscy niewolnicy pracowali na plantacjach cukru na wyspie, aż do 1834 roku, kiedy zniesiono niewolnictwo. Gospodarka pozostawała w dużym stopniu uzależniona od produkcji cukru, rumu i melasy przez większość XX wieku. Stopniowe wprowadzanie reform społecznych i politycznych w latach 40. i 50. XX w. Doprowadziło do zupełnej niezależności od Wielkiej Brytanii w 1966 r. W latach 90. turystyka i produkcja przewyższały przemysł cukrowniczy pod względem gospodarczym.

Geografia - Barbados

Gdzie na świecie jest Barbados? Lokalizacja tego kraju to Karaiby, wyspa na północnym Oceanie Atlantyckim, na północny wschód od Wenezueli. Całkowita powierzchnia kraju Barbados wynosi 430 km2, z czego 430 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: stosunkowo płaska; wznosi się łagodnie do centralnego regionu górskiego. Najniższym punktem kraju Barbados jest Oceanu Atlantyckiego 0 m, najwyższy punkt Mount Hillaby 336 m. Klimat jest tropikalny; pora deszczowa (od czerwca do października).


Mieszkańcy - Barbados

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Barbados. Liczba to: 292,336 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? czarny 92,4%, biały 2,7%, mieszany 3,1%, wschodni indyjski 1,3%, inny 0,2%, nieokreślony 0,2% (2010 r.). Jakie są języki w kraju Barbados? angielski (oficjalny), Bajan (Język kreolski oparty na języku angielskim, powszechnie używany w nieformalnych ustawieniach). A religie: protestanckich 66,4% (w tym anglikański 23,9%, inny zielonoświątkowy 19,5%, adwentysta 5,9%, metodysta 4,2%, Wesleyan 3,4%, nazarejczyk 3,2%, Kościół Boży 2,4%, baptysta 1,8%, morawskie 1,2%, inne protestanckie 0,9%), katolickie 3,8%, inne chrześcijańskie 5,4% (w tym Świadek Jehowy 2,0%, inne 3,4%), Rastafarianie 1%, inne 1,5%, żadne 20,6%, nieokreślone 1,2% ( 2010 est.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 38.6 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 75.5 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Barbados? Tutaj: Najgęściej zaludnionego kraju we wschodniej części Karaibów; około jedna trzecia mieszka w obszarach miejskich. Główne obszary miejskie kraju Barbados to: Bridgetown (stolica) 90 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Barbados

Stolica kraju Barbados to Bridgetown i rządowy typ demokracja parlamentarna (parlament) w ramach monarchii konstytucyjnej; Rzeczypospolitej. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 11 parafii i 1 miasto; Bridgetown, Christ Church, Saint Andrew, Saint George, Saint James, Saint John, Saint Joseph, Saint Lucy, Saint Michael Saint Peter Saint Philip, Saint Thomas. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Barbados, ważnymi produktami przemysłowymi są turystyka, cukier, produkcja lekka, montaż komponentów na eksport. Ważne produkty rolne to trzciny cukrowej, warzyw, bawełny. Najważniejsze towary eksportowe to produkuje, cukier, melasa, rum, inne artykuły spożywcze i napoje, chemikalia, komponenty elektryczne, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są USA 39,6%, Trynidad i Tobago 8,9%, Gujana 5,2%, Chiny 4,9%, Jamajka 4,8 %, St. Lucia 4.3% (2016). Najważniejsze towary importowe to towary konsumpcyjne, maszyny, artykuły spożywcze, materiały budowlane, chemikalia, paliwo, komponenty elektryczne, a najważniejsi partnerzy importowi to USA 39%, Trynidad i Tobago 13,4%, Chiny 7,3%, Wielka Brytania 4,8% (2016). Jak bogaty jest Barbados i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $17,500 (2017 oszacowanie). To całkiem dobrze. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: nieznany%.


Mapa - BarbadosBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności