Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Barbados

Atlas sveta: Barbados. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Barbados.

Domov - Stredná Amerika - Barbados

Informácie - Barbados

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Barbados. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Barbados. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Barbados tu:

Barbados - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Barbados? Začnime týmto: Ostrov bol neobývaný, keď sa prvýkrát osídlili Britmi v roku 1627. Africkí otroci pracovali na cukrových plantážach, ktoré sa na ostrove nachádzali až do roku 1834, keď bolo zrušené otroctvo. Ekonomika zostala silne závislá od výroby cukru, rumu a melasy vo väčšine 20. storočia. Postupné zavedenie sociálnych a politických reforiem v 40. a 50. rokoch viedlo v roku 1966 k úplnej nezávislosti od Spojeného kráľovstva. V deväťdesiatych rokoch cestovný ruch a výroba prekonali cukrovarnícky priemysel s ekonomickým významom.

Geografia - Barbados

Kde na svete je Barbados? Umiestnenie tejto krajiny je Karibik, ostrov v severnom Atlantickom oceáne, severovýchodne od Venezuely. Celková plocha krajiny Barbados je 430 km2, z čoho 430 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: relatívne ploché; mierne stúpa do stredného horského regiónu. Barbados má najnižší bod Atlantického oceánu 0 m, najvyšší bod Mount Hillaby 336 m. Podnebie je tropický; daždivé obdobie (jún až október).


Obyvatelia - Barbados

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Barbados. To číslo je: 292,336 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? čierna 92,4%, biela 2,7%, zmiešaná 3,1%, východná indická 1,3%, ostatná 0,2%, nespecifikovaná 0,2% (2010 est.). Aké sú jazyky v krajine Barbados? angličtina (oficiálna), Bajan (Anglická. A náboženstvá: 23,9%, ostatné letničné 19,5%, adventisté 5,9%, metodisté ​​4,2%, Wesleyan 3,4%, Nazarene 3,2%, cirkev Boží 2,4%, baptistovia 1,8%, moravskí 1,2%, ďalší protestanti 0,9%), rímsky katolík 3,8%, iní kresťania 5,4% (vrátane svedkov Jehovovho 2,0%, ostatných 3,4%), Rastafári 1%, ostatných 1,5%, žiadnych 20,6% 2010 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? 38.6 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 75.5 rok. Kde ľudia žijú v krajine Barbados? Tu: Najhustejšie obývaná krajina vo východnej časti Karibiku; približne jedna tretina žije v mestských oblastiach. Hlavné mestské oblasti krajiny Barbados sú: Bridgetown (hlavné mesto) 90 000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Barbados

Hlavné mesto krajiny Barbados je Bridgetown a typ vlády parlamentnej demokracie (Parlament) pod ústavnou monarchiou; kráľovstvo Commonwealthu. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 11 farnosti a 1 mesto; Bridgetown, Christ Church, svätý Andrew, Saint George, Saint James, Saint John, Saint Joseph, Svätá Lucia, Svätý Michael, Saint Peter, Saint Philip, Saint Thomas. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Barbados, dôležité priemyselné produkty sú cestovný ruch, cukor, ľahká výroba, montáž komponentov na vývoz. Dôležité poľnohospodárske produkty sú cukrová trstina, zelenina, bavlna. Najdôležitejšie vývozné komodity sú vyrába, cukor, melasa, rum, ostatné potraviny a nápoje, chemikálie, elektrické komponenty a najdôležitejšími exportnými partnermi sú US 39.6%, Trinidad a Tobago 8.9%, Guyana 5.2% %, Svätá Lucia 4,3% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú spotrebný tovar, stroje, potraviny, stavebné materiály, chemikálie, palivo, elektrické komponenty a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú USA 39%, Trinidad a Tobago 13,4%, Čína 7,3%, Veľká Británia 4,8%. Ako bohatá je krajina Barbados a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $17,500 (2017 odhad). To je celkom dobré. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: neznáme%.


Mapa - BarbadosE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia