Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Barbados

Atlas světa: Barbados. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Barbados.


Informace - Barbados

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Barbados. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Barbados. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Barbados:

Barbados - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Barbados? Začněme tímto: Ostrov byl neobývaný, když se nejprve osídlil Britové v roce 1627. Africká otroci pracovali na cukrových plantážích založených na ostrově až do roku 1834, kdy bylo zrušeno otroctví. Hospodářství zůstávalo těžko závislé na produkci cukru, rumu a melasy ve většině 20. století. Postupné zavádění sociálních a politických reforem ve čtyřicátých a padesátých letech vedlo k úplné nezávislosti na Velké Británii v roce 1966. V devadesátých letech minulého století cestovní ruch a výroba překonala cukrovarnický průmysl s ekonomickým významem.

Geografie - Barbados

Kde je na světě Barbados? Umístění této země je Karibik, ostrov v severním Atlantském oceánu, severovýchodně od Venezuely. Barbados má celkovou plochu 430 km2, z čehož 430 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: relativně ploché; mírně stoupá do středního vrcholného regionu. Nejnižší bod země Barbados je Atlantský oceán 0 m, nejvyšší bod Mount Hillaby 336 m. A klima je tropický; období dešťů (červen až říjen).


Obyvatelé - Barbados

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Barbados. Počet obyvatel je: 292,336 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? černá 92.4%, bílá 2.7%, smíšená 3.1%, východní indická 1.3%, ostatní 0.2%, nespecifikovaná 0.2% (2010 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Barbados hovoří jazyky angličtina (oficiální), Bajan (Anglická. A náboženství: 23,9%, ostatní letniční 19,5%, adventisté 5,9%, metodisté ​​4,2%, Wesleyan 3,4%, Nazarene 3,2%, kostel Boží 2,4%, baptista 1,8%, moravský 1,2%, jiný protestantský 0,9%), římský katolík 3,8%, jiný křesťan 5,4% (zahrnuje svedectví Jehovova 2,0%, ostatní 3,4%), Rastafarián 1%, jiný 1,5%, žádný 20,6% 2010 est.). Kolik let je tady lidem? 38.6 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 75.5 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Nejvíce hustě obydlená země ve východním Karibiku; přibližně jedna třetina žije v městských oblastech. Hlavní městské oblasti v zemi Barbados jsou: Bridgetown (hlavní město) 90 000 (2014).

Vláda a ekonomika - Barbados

Hlavní město země Barbados je Bridgetown a typ vlády parlamentní demokracie (parlament) pod ústavní monarchií; království Commonwealthu. Podívejme se na administrativní členění - 11 farnosti a jedno město; Bridgetown, Christ Church, svatý Andrew, Saint George, Saint James, Saint John, Saint Joseph, Svatá Lucie, Svatý Michael, Saint Peter, Saint Philip, Saint Thomas. Pokud jde o ekonomiku, Barbados má tyto důležité průmyslové produkty: cestovní ruch, cukr, lehká výroba, montáž komponentů pro vývoz. Důležité zemědělské produkty jsou cukrová třtina, zelenina, bavlna. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou vyrábí, cukr, melasa, rum, ostatní potraviny a nápoje, chemikálie, elektrické komponenty a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou US 39.6%, Trinidad a Tobago 8.9%, Guyana 5.2% %, St Lucia 4.3% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou spotřební zboží, stroje, potraviny, stavební materiály, chemikálie, palivo, elektrické komponenty a nejdůležitější importní partneři jsou US 39%, Trinidad a Tobago 13.4%, Čína 7.3%, Velká Británie 4.8%. Jakým bohatstvím oplývá Barbados a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $17,500 (2017 odhad). To je docela dobré. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa BarbadosZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí