Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Brazylia

Atlas of World: Brazylia. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Brazylia.


Informacje o Brazylia

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Brazylia. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Brazylia. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Brazylia tutaj:

Brazylia - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Brazylia? Zacznijmy od tego: Po ponad trzech stuleciach rządów portugalskich, Brazylia uzyskała niepodległość w 1822 r., Utrzymując monarchiczny system rządów aż do zniesienia niewolnictwa w 1888 r., A następnie proklamację republiki przez wojsko w 1889 r. Brazylijscy eksporterzy kawy politycznie zdominowali kraj do Populistyczny lider Getulio Vargas doszedł do władzy w 1930 roku. Zdecydowanie największy i najludniejszy kraj w Ameryce Południowej. Brazylia przeszła ponad pół wieku populistycznego i wojskowego rządu do 1985 roku, kiedy reżim wojskowy w pokojowy sposób oddał władzę cywilnym władcom. Brazylia nadal dąży do przemysłowego i rolniczego rozwoju i rozwoju swojego wnętrza. Po pomyślnym przetrwaniu okresu globalnych trudności finansowych pod koniec XX wieku, Brazylia była postrzegana jako jeden z najsilniejszych wschodzących rynków świata i przyczyniający się do globalnego wzrostu. Przyznanie Mistrzostw Świata FIFA 2014 i Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016, pierwszego w historii Ameryki Południowej, było symbolem wzrostu kraju. Jednak od około 2013 r. Brazylię nękała kurcząca się gospodarka, rosnące bezrobocie i rosnąca inflacja. Skandal polityczny doprowadził do oskarżenia prezydenta Dilmy Rousseffa w maju 2016 r., Które zostało podtrzymane przez Senat w sierpniu 2016 r .; jej wiceprezydent Michel Temer będzie pełnił funkcję prezydenta do 2018 r., kończąc drugą kadencję. Brazylia była nękana przez kurczącą się gospodarkę, rosnące bezrobocie i rosnącą inflację. Skandal polityczny doprowadził do oskarżenia prezydenta Dilmy Rousseffa w maju 2016 r., Które zostało podtrzymane przez Senat w sierpniu 2016 r .; jej wiceprezydent Michel Temer będzie pełnił funkcję prezydenta do 2018 r., kończąc drugą kadencję. Brazylia była nękana przez kurczącą się gospodarkę, rosnące bezrobocie i rosnącą inflację. Skandal polityczny doprowadził do oskarżenia prezydenta Dilmy Rousseffa w maju 2016 r., Które zostało podtrzymane przez Senat w sierpniu 2016 r .; jej wiceprezydent Michel Temer będzie pełnił funkcję prezydenta do 2018 r., kończąc drugą kadencję.

Geografia - Brazylia

Gdzie na świecie jest Brazylia? Lokalizacja tego kraju to Wschodnia część Ameryki Południowej, granicząca z Oceanem Atlantyckim. Całkowita powierzchnia kraju Brazylia wynosi 8,515,770 km2, z czego 8,358,140 km2 to ziemia. To jeden z największych krajów na świecie. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: większości płaska do toczących się nizin na północy; niektóre równiny, wzgórza, góry i wąski pas przybrzeżny. Najniższym punktem kraju Brazylia jest Ocean Atlantycki 0 m, najwyższy punkt Pico da Neblina 2 994 m. Klimat jest większości tropikalna, ale umiarkowana na południu, w.


Mieszkańcy - Brazylia

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Brazylia. Liczba to: 207,353,391 (7/2017 oszacowanie). Ten kraj należy do najbardziej zaludnionych na świecie. Kto tu mieszka? biały 47,7%, mulat (mieszany biały i czarny) 43,1%, czarny 7,6%, azjatycki 1,1%, lokalny 0,4% (2010 r.). Jakie są języki w kraju Brazylia? Portugalski (język urzędowy i najczęściej używany). A religie: katolicki 64,6%, katolicki 0,4%, protestanci 22,2% (w tym adwentystów 6,5%, Zgromadzenie Boże 2,0%, zbór chrześcijański w Brazylii 1,2%, powszechne Królestwo Boże 1,0%, inni protestanci 11,5%), inni chrześcijanie 0,7%, spirytysta 2,2%, inni 1,4%, brak 8% , nieokreślone 0,4% (2010 rok.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 32 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 74 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Brazylia? Tutaj: przeważająca większość ludzi żyje wzdłuż wybrzeża Atlantyku na wschodzie lub stosunkowo blisko niego; rdzeń populacji znajduje się na południowym wschodzie, zakotwiczony przez miasta Sao Paolo, Brasilię i Rio de Janeiro. Główne obszary miejskie kraju Brazylia to: Sao Paulo 21.066 milionów; Rio de Janeiro 12,902 miliona; Belo Horizonte 5 716 milionów; Brasilia (kapitał) 4,1555 mln; Fortaleza 3,88 miliona; Recife 3,739 milionów (2015).

Rząd i gospodarka - Brazylia

Stolica kraju Brazylia to Brasilia i rządowy typ federalnej prezydenckiej republiki. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 26 państw (estados, singular - estado) i 1 federalnego dystryktu (distrito federal); Acre, Alagoas, Amapa, Amazonas, Bahia, Ceara, Distrito Federal, Espirito Santo, Goias, Maranhao, Mato Grosso, Mato Grosso do Sul, Minas Gerais, Para, Paraiba, Parana, Pernambuco, Piaui, Rio de Janeiro, Rio Grande do Norte, Rio Grande do Sul, Rondonia, Roraima, Santa Catarina, Sao Paulo, Sergipe, Tocantins. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Brazylia, ważnymi produktami przemysłowymi są tekstylia wołowe , buty, chemikalia, cement, drewno, ruda żelaza, cyna, stal, statki powietrzne, pojazdy i części, pozostałe maszyny i urządzenia. Ważne produkty rolne to Kawy, soi, pszenicy, ryżu, kukurydzy, trzciny cukrowej, kakao, owoców cytrusowych;. Najważniejsze towary eksportowe to sprzęt transportowy, rudy żelaza, ziarna soi, obuwia, kawy, samochodów, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Chiny 19%, USA 12,6 %, Argentyna 7,3%, Holandia 5,6% (2016). Najważniejsze towary importowe to maszyny, urządzenia elektryczne i transportowe, produkty chemiczne, olej, części samochodowe, elektronika, a najważniejsi partnerzy importowi to US 17,6%, Chiny 16,9%, Argentyna 6,7%, Niemcy 6,6%, Korea Południowa 4,4% (2016 ). Jak bogaty jest Brazylia i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $15,500 (2017 oszacowanie). To całkiem dobrze. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 3.7%.


Mapa - BrazyliaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności


Tweet