Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Czechy

Atlas of World: Czechy. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Czechy.


Informacje o Czechy

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Czechy. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Czechy. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Czechy tutaj:

Czechy - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Czechy? Zacznijmy od tego: Pod koniec pierwszej wojny światowej Czesi i Słowacy z dawnego Cesarstwa Austro-Węgierskiego połączyli się tworząc Czechosłowację. W latach międzywojennych, po odrzuceniu systemu federalnego, przywódcy nowego kraju głównie czeskiego byli często zaabsorbowani spełnianiem coraz bardziej ostrych żądań innych mniejszości etnicznych w republice, w szczególności Słowaków, Niemców sudeckich i Rusinów (Ukraińców). W przededniu II wojny światowej nazistowskie Niemcy zajęły terytorium, które dziś obejmuje Czechy, a Słowacja stała się niezależnym państwem sprzymierzonym z Niemcami. Po wojnie zjednoczona, ale okrojona Czechosłowacja (mniej Rusi) znalazła się w sowieckiej strefie wpływów. W 1968 r. Inwazja wojsk Układu Warszawskiego zakończyła wysiłki przywódców kraju zmierzające do zliberalizowania rządów komunistycznych i stworzenia " kraj przeszedł bez przemocy "aksamitny rozwód" na dwa narodowe komponenty: Czechy i Słowację. Czechy przystąpiły do ​​NATO w 1999 r., A Unia Europejska w 2004 r. W 2016 r. Kraj zmienił swoją nazwę skróconą na Czechy. kraj przeszedł bez przemocy "aksamitny rozwód" na dwa narodowe komponenty: Czechy i Słowację. Czechy przystąpiły do ​​NATO w 1999 r., A Unia Europejska w 2004 r. W 2016 r. Kraj zmienił swoją nazwę skróconą na Czechy.

Geografia - Czechy

Gdzie na świecie jest Czechy? Lokalizacja tego kraju to Europa Środkowa, między Niemcami, Polską, Słowacją i Austrią. Całkowita powierzchnia kraju Czechy wynosi 78,867 km2, z czego 77,247 km2 to ziemia. To nie jest duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: Czechy na zachodzie składają się z toczących się równin, wzgórz i płaskowyżów otoczonych niskimi górami; Morawy na wschodzie składają się z bardzo pagórkowatego kraju. Najniższym punktem kraju Czechy jest Labe (rzeka Łaba) 115 m, najwyższy punkt Snezka 1 602 m. Klimat jest ; chłodne lata; zimne, zachmurzone, wilgotne zimy.


Mieszkańcy - Czechy

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Czechy. Liczba to: 10,674,723 (7/2017 oszacowanie). To nie jest bardzo duża populacja. Kto tu mieszka? Czechy 64,3%, morawskie 5%, słowackie 1,4%, inne 1,8%, nieokreślone 27,5% (2011 r.). Jakie są języki w kraju Czechy? Czeski (oficjalny) 95,4%, słowacki 1,6%, inny 3% (spis ludności z 2011 r.). A religie: Rzymskokatolicki 10,4%, protestancki (obejmuje braci czeskich i husytów) 1,1%, inny i nieokreślony 54%, brak 34,5% (2011 rok). Ile lat mają przeciętni ludzie? 42.1 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 78.8 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Czechy? Tutaj: Dość równomiernie rozmieszczone w większości kraju, ale północne i wschodnie regiony mają tendencję do większych koncentracji miejskich. Główne obszary miejskie kraju Czechy to: Praga (stolica) 1,314 miliona (2015).

Rząd i gospodarka - Czechy

Stolica kraju Czechy to Praga i rządowy typ parlamentarnej republiki. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 13 regionów (kraje, liczba pojedyncza - kraj) i 1 stolica (hlavni mesto); Jihocesky (Czechy Południowe), Jihomoravsky (Morawy Południowe), Karlovarski (Karlovy Vary), Kralovehradecki (Hradec Kralove), Liberecky (Liberec), Morawsko (Morawsko-Śląski), Olomoucky (Olomouc), Pardubicki (Pardubice), Plzensky (Pilzno) , Praha (Praga), Stredocesky (Środkowe Czechy), Ustecky (Usti), Vysocina (Highlands), Zlinsky (Zlin). Jeśli chodzi o ekonomię kraju Czechy, ważnymi produktami przemysłowymi są pojazdy mechaniczne dla drobiu , hutnictwo, maszyny i urządzenia, szkło, uzbrojenie. Ważne produkty rolne to pszenica, ziemniaki, buraki cukrowe, chmiel, owoce; świnie,. Najważniejsze towary eksportowe to maszyny i urządzenia transportowe, surowce, paliwo, chemikalia, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Niemcy 32,4%, Słowacja 8,4%, Polska 5,8%, Wielka Brytania 5,2%, Francja 5,2%, Włochy 4,3%, Austria 4,2% (2016). Najważniejsze towary importowe to maszyny i sprzęt transportowy, surowce i paliwa, chemikalia, a najważniejsi partnerzy importowi to Niemcy 30,6%, Polska 9,6%, Chiny 7,5%, Słowacja 6,3%, Holandia 5,3%, Włochy 4,1% (2016). Jak bogaty jest Czechy i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $35,200 (2017 oszacowanie). Oznacza to, że standardy życia są tutaj dobre. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 9.7% (2015 oszacowanie).


Mapa - CzechyBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności