Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Demokratyczna Republika Konga

Atlas of World: Demokratyczna Republika Konga. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Demokratyczna Republika Konga.

Strona główna - Afryka - Demokratyczna Republika Konga

Informacje o Demokratyczna Republika Konga

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Demokratyczna Republika Konga. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Demokratyczna Republika Konga. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Demokratyczna Republika Konga tutaj:

Demokratyczna Republika Konga - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Demokratyczna Republika Konga? Zacznijmy od tego: Ustanowiona jako oficjalna belgijska kolonia w 1908 r., Ówczesna Republika Konga uzyskała niepodległość w 1960 r., Ale jej wczesne lata były niszczone przez niestabilność polityczną i społeczną. Pułkownik Joseph Mobutu przejął władzę i ogłosił się prezydentem w zamachu z listopada 1965 roku. Następnie zmienił nazwisko - na Mobutu Sese Seko - a także na nazwę kraju - na Zair. Mobutu zachował swoją pozycję przez 32 lata w kilku fałszywych wyborach, a także poprzez brutalną siłę. Konflikty etniczne i wojna domowa, dotknięte ogromnym napływem uchodźców w 1994 r. Po walkach w Rwandzie i Burundi, doprowadziły w maju 1997 r. Do obalenia reżimu Mobutu przez bunt wspierany przez Rwandę i Ugandę i na czele z Laurentem Kabilą. Kabila przemianował kraj na Demokratyczną Republikę Konga (DRK), ale w sierpniu 1998 r. jego reżim sam został zakwestionowany przez drugie powstanie ponownie poparte przez Rwandę i Ugandę. Żołnierze z Angoli, Czadu, Namibii, Sudanu i Zimbabwe interweniowali, aby wesprzeć reżim Kabila. W styczniu 2001 r. Kabila został zamordowany, a jego syn, Joseph Kabila, został mianowany głową państwa. W październiku 2002 r. Nowy prezydent odniósł sukces w negocjacjach w sprawie wycofania sił rwandyjskich okupujących wschodnią część DRK; dwa miesiące później Umowa Pretorii została podpisana przez wszystkie pozostałe walczące strony, aby zakończyć walkę i ustanowić rząd jedności narodowej. W lipcu 2003 r. Utworzono rząd przejściowy; przeprowadził udane referendum konstytucyjne w grudniu 2005 r., a wybory prezydenckie, Zgromadzenie Narodowe i legislatury prowincjonalne odbyły się w 2006 r. W 2009 r., po ponownym wybuchu konfliktu we wschodniej części DRK, rząd podpisał porozumienie pokojowe z Narodowym Kongresem Obrony Ludu (CNDP), głównie grupą rebeliantów Tutsi. Próba zintegrowania członków CNDP z armią kongijską zakończyła się niepowodzeniem, co spowodowało ich dezercję w 2012 r. I utworzenie zbrojnej grupy M23 - nazwanej po porozumieniach pokojowych z 23 marca 2009 r. Ponowny konflikt doprowadził do dużych wysiedleń ludności i poważnych naruszeń praw człowieka, zanim M23 zostało wyparte z DRK do Ugandy i Rwandy pod koniec 2013 r. Przez wspólną DRK i ofensywę ONZ. Ponadto DRK nadal doświadcza przemocy popełnianej przez inne uzbrojone grupy, w tym Demokratyczne Siły Wyzwolenia Rwandy, Sojusznicze Siły Demokratyczne i różne milicje Mai Mai. W ostatnich wyborach krajowych, które odbyły się w listopadzie 2011 r., kwestionowane wyniki pozwoliły Josephowi Kabilie na ponowne wybranie na prezydenta. Konstytucja DRK zakazuje prezydentowi Kabilie ubiegania się o trzecią kadencję, ale rząd DRK opóźnił wybory krajowe, pierwotnie zaplanowane na listopad 2016 r., Do grudnia 2018 r. Nie przeprowadzenie zaplanowanych wyborów doprowadziło do sporadycznych ulicznych protestów przeciwników Kabily.

Geografia - Demokratyczna Republika Konga

Gdzie na świecie jest Demokratyczna Republika Konga? Lokalizacja tego kraju to Afryka Środkowa, na północny wschód od Angoli. Całkowita powierzchnia kraju Demokratyczna Republika Konga wynosi 2,344,858 km2, z czego 2,267,048 km2 to ziemia. To bardzo duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: rozległy basen centralny to nisko położony płaskowyż; góry na wschodzie. Najniższym punktem kraju Demokratyczna Republika Konga jest Ocean Atlantycki 0 m, najwyższy punkt Pic Marguerite na Mont Ngaliema (góra Stanley) 5.110 m. Klimat jest Tropikalne; gorący i wilgotny w równikowym dorzeczu; chłodniej i suchszy w południowych górach; chłodniej i wilgotniej na wschodnich wyżynach; na północ od równika - pora deszczowa (od kwietnia do października), pora sucha (od grudnia do lutego); na południe od równika - pora deszczowa (od listopada do marca), pora sucha (od kwietnia do października).


Mieszkańcy - Demokratyczna Republika Konga

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Demokratyczna Republika Konga. Liczba to: 83,301,151. Ten kraj należy do najbardziej zaludnionych na świecie. Kto tu mieszka? ponad 200 afrykańskich grup etnicznych, z których większość to Bantu; cztery największe plemiona - Mongo, Luba, Kongo (wszystkie Bantu) i Mangbetu-Azande (Hamitic) stanowią około 45% populacji. Jakie są języki w kraju Demokratyczna Republika Konga? francuskiej (oficjalna), Lingala (język handlowy lingua franca), Kingwana (dialekt Kiswahili lub Swahili), Kikongo, Tshiluba,. A religie: katolicy 50%, protestanci 20%, Kimbanguist 10%, muzułmanie 10%, inni (w tym synkretyczne sekty i wierzenia tubylcze) 10%. Ile lat mają przeciętni ludzie? 18.6 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 57.7 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Demokratyczna Republika Konga? Tutaj: klastry miejskie rozprzestrzeniają się w całym kraju, w szczególności na północnym wschodzie wzdłuż granicy z Ugandą, Ruandą i Burundi; największym miastem jest stolica, Kinszasa, położona na zachodzie wzdłuż rzeki Kongo; na południu jest najmniej zaludniona. Główne obszary miejskie kraju Demokratyczna Republika Konga to: Kinszasa (stolica) 11,587 milionów; Lubumbashi 2.015 milionów; Mbuji-Mayi 2,007 miliona; Kananga 1,169 miliona; Kisangani 1,04 miliona; Bukavu 832 000 (2015).

Rząd i gospodarka - Demokratyczna Republika Konga

Stolica kraju Demokratyczna Republika Konga to Kinshasa i rządowy typ pół-prezydencka. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 26 prowincji (prowincje, liczba pojedyncza - prowincja); Bas-Uele (Lower Uele), Equateur, Haut-Katanga (Górna Katanga), Haut-Lomami (Górne Lomami), Haut-Uele (Górna Uele), Ituri, Kasai, Kasai-Central, Kasai-Oriental (East Kasai), Kinshasa, Kongo Central, Kwango, Kwilu, Lomami, Lualaba, Mai-Ndombe, Maniema, Mongala, Nord-Kivu (Północne Kivu), Nord-Ubangi (Północne Ubangi), Sankuru, Sud-Kivu (Południowe Kivu), Sud-Ubangi (South Ubangi), Tanganyika, Tshopo, Tshuapa. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Demokratyczna Republika Konga, ważnymi produktami przemysłowymi są wydobycie (miedź, kobalt, złoto, diamenty, koltan, cynk, cyna, wolfram), przetwarzanie minerałów, produkty konsumpcyjne (tekstylia, tworzywa sztuczne, obuwie, papierosy), produkty metalowe, przetworzona żywność i napoje, drewno, cement, repa handlowe.. Ważne produkty rolne to Kawy, cukru, oleju palmowego, gumy, herbaty, bawełny, kakao, chinina, maniok (maniok, tapioka), banany, banany, orzeszki ziemne, rośliny okopowe, kukurydza, owoce; drewniane produkty. Najważniejsze towary eksportowe to Diamenty, miedź, złoto, kobalt, produkty z drewna, ropa naftowa, kawa, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Chiny 35,3%, Zambia 15,8%, Korea Południowa 8,7%, Arabia Saudyjska 8%, Belgia 5.2% (2016). Najważniejsze towary importowe to artykuły spożywcze, wydobycie i inne maszyny, sprzęt transportowy, paliwa, a najważniejsi partnerzy importowi to Chiny 20,2%, RPA 15,7%, Zambia 8,6%, Belgia 7,6%, Tanzania 5,8%, Francja 5,2%, Indie 4,6%, Kenia 4,2% (2016). Jak bogaty jest Demokratyczna Republika Konga i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $800 (2017 oszacowanie). To jest bardzo niska liczba. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 63% (2012 oszacowanie).


Mapa - Demokratyczna Republika KongaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności