Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Demokratická republika Kongo

Atlas světa: Demokratická republika Kongo. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Demokratická republika Kongo.

Domů - Afrika - Demokratická republika Kongo

Informace - Demokratická republika Kongo

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Demokratická republika Kongo. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Demokratická republika Kongo. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Demokratická republika Kongo:

Demokratická republika Kongo - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Demokratická republika Kongo? Začněme tímto: Založena v roce 1908 jako oficiální belgická kolonie, tehdejší republika Konga získala svou nezávislost v roce 1960, avšak její počátky byly poznamenány politickou a sociální nestabilitou. Pán Joseph Mobutu se chopil moci a vyhlásil se prezident v listopadu 1965 převratu. On následně změnil jeho jméno - na Mobutu Sese Seko - stejně jako to země - k Zaire. Mobutu si udržel svou pozici po dobu 32 let prostřednictvím několika falešných voleb, stejně jako brutální síly. Etnické konflikty a občanská válka, které se v roce 1994 dotýkaly masivního přílivu uprchlíků z bojů v Rwandě a Burundi, vedly v květnu 1997 k překonání režimu Mobutu povstáním podporovaným Rwandou a Ugandou av čele s Laurentem Kabilem. Kabila přejmenovala zemi Demokratická republika Kongo (DRC), ale v srpnu 1998 byl jeho režim zpochybněn druhým povstáním, opět podpořeným Rwandou a Ugandou. Jednotky z Angoly, Čadu, Namibie, Súdánu a Zimbabwe intervenovaly na podporu Kabilaho režimu. V lednu 2001 byl Kabila zavražděn a jeho syn Joseph Kabila byl jmenován hlavou státu. V říjnu 2002 se nový prezident úspěšně vypořádal s vyloučením ruských zbraní na východě Konžské demokratické republiky; o dva měsíce později byla smlouva o Pretorii podepsána všemi zbývajícími válečníky, aby ukončila boje a vytvořila vládu národní jednoty. V červenci 2003 byla zřízena přechodná vláda; uspořádalo v prosinci 2005 úspěšné ústavní referendum a v roce 2006 se konaly volby do předsednictví, národního shromáždění a provinčních zákonodárných sborů. V roce 2009, po obnovení konfliktu ve východní části Konžské demokratické republiky, vláda podepsala mírovou dohodu s Národním kongresem pro obranu lidí (CNDP), primárně povstaleckou skupinou Tutsi. Pokus o integraci členů CNDP do konžské armády selhal, což způsobilo jejich zničení v roce 2012 a vznik ozbrojené skupiny M23 - pojmenované po mírových dohodách dne 23. března 2009. Obnovený konflikt vedl k velkému propouštění obyvatel a významnému porušování lidských práv předtím, než byl M23 z konce roku 2013 vyveden z Konžské demokratické republiky do Ugandy a Rwandy společným DRC a ofenzívem OSN. KDR navíc nadále prožívá násilí páchané jinými ozbrojenými skupinami, včetně Demokratických sil pro osvobození Rwandy, spojeneckých demokratických sil a roztříštěných milicemi Mai Mai. Během posledních národních voleb, které se konaly v listopadu 2011, sporné výsledky umožnily opětovnému zvolení Josepha Kabily do předsednictví. Konstituce Konžské demokratické republiky (DRC) brání prezidentovi Kabilemu, aby běžel na třetí funkční období, ale vláda Konžské demokratické republiky odložila národní volby, původně plánované na listopad 2016, do prosince 2018. Nedostatek voleb podle plánu napomohl sporadickým pouličním protestům protihráčům Kabila.

Geografie - Demokratická republika Kongo

Kde je na světě Demokratická republika Kongo? Umístění této země je Střední Afrika, severovýchodně od Angoly. Demokratická republika Kongo má celkovou plochu 2,344,858 km2, z čehož 2,267,048 km2 je země. Takže to je velmi velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: obrovská centrální pánve je nížinná náhorní plošina; hory na východě. Nejnižší bod země Demokratická republika Kongo je Atlantský oceán 0 m, nejvyšší bod Pic Marguerite na Mont Ngaliema 5 110 m. A klima je tropické; horké a vlhké v rovníku povodí; chladič a sušička v jižní vysočině; chladnější a vlhčí ve východních vysočinách; severně od rovníku - vlhká sezóna (duben až říjen), období sucha (prosinec až únor); jižně od rovníku - mokré období (listopad až březen), suchá sezóna (duben až říjen).


Obyvatelé - Demokratická republika Kongo

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Demokratická republika Kongo. Počet obyvatel je: 83,301,151. Takže tato země patří mezi nejlidnatější na světě. Kdo tady žije? více než 200 afrických etnických skupin, z nichž většina je Bantu; čtyři největší kmeny - Mongo, Luba, Kongo (všechny Bantu), a Mangbetu-Azande (Hamitic) tvoří asi 45% populace. Jaké jsou tu požívané jazyky? Demokratická republika Kongo hovoří jazyky francouzštiny (oficiální), Lingala (obchodní jazyk lingua franca) (Včetně. A náboženství: synkretických sekt a domorodých přesvědčení) 10%. Kolik let je tady lidem? 18.6 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 57.7 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: městské klastry jsou rozptýleny po celé zemi, zejména na severovýchodě podél hranic s Ugandou, Rwandou a Burundi; největším městem je hlavní město Kinshasha, ležící na západě podél řeky Kongo; na jihu je nejméně hustě obydlené. Hlavní městské oblasti v zemi Demokratická republika Kongo jsou: Kinshasa (hlavní město) 11,587 milionu; Lubumbashi 2,015 milionu; Mbuji-Mayi 2,007 milionů; Kananga 1,169 milionu; Kisangani 1,04 milionu; Bukavu 832 000 (2015).

Vláda a ekonomika - Demokratická republika Kongo

Hlavní město země Demokratická republika Kongo je Kinshasa a typ vlády poloprezidentská republika. Podívejme se na administrativní členění - 26 provincií (provincie, singulární - provincie); Bas-kgm (Lower kgm) Equateur, Haut-Katanga (Upper Katanga), Haut-Lomami (Upper Lomami), Haut-kgm (Upper kgm), Ituri, Kasai, Kasai-Central, Kasai-Oriental (East Kasai) Kinshasa, Kongo Central, Kwango, Kwilu, Lomami, Lualaba, Mai-Ndombe, Maniemě, Mongala, Nord-Kivu (Severní Kivu), Nord-Ubangi (North Ubangi), Sankuru, Sud-Kivu (Jižní Kivu), Sud-Ubangi (Jihovýchodní Ubangi), Tanganyika, Tsopo, Tshuapa. Pokud jde o ekonomiku, Demokratická republika Kongo má tyto důležité průmyslové produkty: výtěžek (měď, kobalt, zlato, diamanty, coltan, zinek, cín, wolfram), zpracování minerální, spotřební zboží (textil, plasty, obuv, cigarety), kovové výrobky, zpracované potraviny a nápoje, dřevo, cement, komerční loď opravy a t. Důležité zemědělské produkty jsou Káva, cukr, palmový olej, kakao, chinin, maniok, tapioka, banány, plantejny, arašídy, kořenové plodiny, kukuřice, ovoce; dřevěné výrobky. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou diamanty, měď, zlato, kobalt, výrobky ze dřeva, ropa, káva a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Čína 35,3%, Zambie 15,8%, Jižní Korea 8,7%, Saúdská Arábie 8%, Belgie 5,2% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou potraviny, hornictví a ostatní strojní zařízení, dopravní prostředky, pohonné hmoty a nejdůležitější importní partneři jsou Čína 20,2%, Jižní Afrika 15,7%, Zambie 8,6%, Belgie 7,6%, Tanzanie 5,8%, Francie 5,2%, Indie 4,6%, Keňa 4,2%. Jakým bohatstvím oplývá Demokratická republika Kongo a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $800 (2017 odhad). Toto je velmi malé číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 63% (2012 odhad).


Mapa Demokratická republika KongoZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí