Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Falklandy

Atlas of World: Falklandy. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Falklandy.


Informacje o Falklandy

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Falklandy. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Falklandy. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Falklandy tutaj:

Falklandy - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Falklandy? Zacznijmy od tego: Choć pierwszy raz został zauważony przez angielskiego nawigatora w 1592 r., Pierwsze lądowanie (angielskie) nastąpiło dopiero około wieku później w 1690 r., A pierwsza osada (francuski) została założona dopiero w 1764 r. Kolonia została przekazana Hiszpanii dwa lata później Wyspy od tego czasu są przedmiotem sporu terytorialnego, najpierw między Wielką Brytanią a Hiszpanią, potem między Wielką Brytanią i Argentyną. Wielka Brytania dochodziła swoich roszczeń do wysp, ustanawiając tu w 1833 r. Garnizon marynarki wojennej. Argentyna zaatakowała wyspy 2 kwietnia 1982 r. Brytyjczycy odpowiedzieli oddziałem ekspedycyjnym, który wylądował siedem tygodni później i po zaciętych walkach wymusił na Argentynie 14 czerwca 1982 r. Po zakończeniu działań wojennych i wycofaniu sił argentyńskich administracja brytyjska została wznowiona. W odpowiedzi na ponawiane rozmowy z Argentyny o zrzeczenie się przez Wielką Brytanię kontroli nad wyspami,

Geografia - Falklandy

Gdzie na świecie jest Falklandy? Lokalizacja tego kraju to Południowa Ameryka Południowa, wyspy na południowym Atlantyku, około 500 km na wschód od południowej Argentyny. Całkowita powierzchnia kraju Falklandy wynosi 12,173 km2, z czego 12,173 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: kamienisto, pagórkowato, górzysto z pewnymi bagnistymi, falującymi równinami. Najniższym punktem kraju Falklandy jest Ocean Atlantycki 0 m, najwyższy punkt Mount Usborne 705 m. Klimat jest zimne morskie; silne zachodnie wiatry, zachmurzenie, wilgotne; deszcz występuje przez ponad połowę dni w roku; średnie roczne opady wynoszą 60 cm w Stanley; okazjonalny śnieg przez cały rok, z wyjątkiem stycznia i lutego, ale zazwyczaj nie gromadzi się.


Mieszkańcy - Falklandy

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Falklandy. Liczba to: 3,198. Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? Falkland Islander 48,3%, brytyjski 23,1%, St. Helenian 7,5%, chilijski 4,6%, mieszany 6%, inny 8,5%, nieokreślony 2% (2016 rok.). Jakie są języki w kraju Falklandy? Angielski 89%, hiszpański 7,7%, inne 3,3% (2006 est. ). A religie: Christian 57,1%, inne 1,6%, brak 35,4%, nieokreślone 6% (2016 rok). Ile lat mają przeciętni ludzie? nieznane. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 77.9. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Falklandy? Tutaj: bardzo mała populacja, większość mieszkańców mieszka w okolicach Stanley. Główne obszary miejskie kraju Falklandy to: Stanley (stolica) 2,000 (2014).

Rząd i gospodarka - Falklandy

Stolica kraju Falklandy to Stanley i rządowy typ demokracja parlamentarna (Zgromadzenie Ustawodawcze); samorządne terytorium zamorskie w Wielkiej Brytanii. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - brak (terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii, również zadeklarowane przez Argentynę). Jeśli chodzi o ekonomię kraju Falklandy, ważnymi produktami przemysłowymi są przetwórstwo ryb, kalmarów i wełny; turystyka. Ważne produkty rolne to Upraw paszowych i warzywnych; dziczyzna, owce, produkty mleczne;. Najważniejsze towary eksportowe to wełna, skóry, mięso, dziczyzna, ryby, kalmary, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Hiszpania 67,8%, Zjednoczone Królestwo 10%, Namibia 8,9%, USA 7,2% (2016). Najważniejsze towary importowe to paliwo, żywność i napoje, materiały budowlane, odzież, a najważniejsi partnerzy importowi to Wielka 68,8%, Grecja 8,8%, Wybrzeże Kości Słoniowej 6,7%, Hiszpania 5,7%, Holandia 4,8% (2016). Jak bogaty jest Falklandy i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $96,200 (2012 oszacowanie). Oznacza to, że ludzie tutaj są średnio bogaci. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: nieznany%.


Mapa - FalklandyBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności


Tweet