Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Falklandy

Atlas světa: Falklandy. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Falklandy.

Domů - Jižní Amerika - Falklandy

Informace - Falklandy

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Falklandy. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Falklandy. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Falklandy:

Falklandy - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Falklandy? Začněme tímto: Ačkoli nejprve viděl anglický navigátor v roce 1592, první přistání (anglicky) nedošlo až o téměř sto let později v roce 1690 a první osada (francouzština) nebyla založena až v roce 1764. Kolonie byla před dvěma lety převedena do Španělska a ostrovy byly od té doby předmětem územního sporu, nejprve mezi Británií a Španělskem, pak mezi Británií a Argentinou. Spojené království uplatnilo svůj nárok na ostrovy založením námořní posádky tam v roce 1833. Argentina napadla ostrovy dne 2. dubna 1982. Britové reagovali expediční silou, která přistála o sedm týdnů později a po tvrdých bojích přinutila argentinskou kapitulaci dne 14. června 1982 .Na skončení nepřátelství a odvolání argentinských sil, administrativa Spojeného království pokračovala. V reakci na obnovené výzvy Argentiny, aby Británie opustila kontrolu nad ostrovy,

Geografie - Falklandy

Kde je na světě Falklandy? Umístění této země je Jižní jižní Amerika, ostrovy v jižním Atlantském oceánu, asi 500 km východně od jižní Argentiny. Falklandy má celkovou plochu 12,173 km2, z čehož 12,173 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: skalnaté, kopcovité, hornaté s některými mokrými, zvlněnými pláněmi. Nejnižší bod země Falklandy je Atlantský oceán 0 m, nejvyšší bod Mount Usborne 705 m. A klima je studené mořské; silné západní větry, oblačno, vlhké; déšť trvá déle než půl dní v roce; průměrné roční srážky jsou ve Stanley 60 cm; příležitostné sněžení po celý rok, s výjimkou ledna a února, ale obvykle se nehromadí.


Obyvatelé - Falklandy

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Falklandy. Počet obyvatel je: 3,198. Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Falkland Islander 48,3%, Britský 23,1%, Svatý Helenían 7,5%, Čilský 4,6%, Smíšený 6%, Ostatní 8,5%, Nespecifikováno 2% (2016 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Falklandy hovoří jazyky Angličtina 89%, Španělština 7,7%, Ostatní 3,3% ). A náboženství: Christian 57,1%, ostatní 1,6%, žádná 35,4%, NS 6% (2016 est.). Kolik let je tady lidem? neznámo. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 77.9. Kde tu lidé žijí? Zde: velmi malá populace, přičemž většina obyvatel žijících v okolí Stanley. Hlavní městské oblasti v zemi Falklandy jsou: Stanley (kapitál) 2.000 (2014).

Vláda a ekonomika - Falklandy

Hlavní město země Falklandy je Stanley a typ vlády parlamentní demokracie (Legislativní shromáždění); samosprávné zámořské území Spojeného království. Podívejme se na administrativní členění - žádné (zámořské území Spojeného království, také tvrdí Argentina). Pokud jde o ekonomiku, Falklandy má tyto důležité průmyslové produkty: a zpracování vlny; turistika. Důležité zemědělské produkty jsou krmné a zeleninové plodiny; zvěřina, ovce, mléčné výrobky; ryby, chobotnice. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou vlna, kůže, maso, zvěřina, ryby, chobotnice a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Španělsko 67,8%, Velká Británie 10%, Namibie 8,9%, USA 7,2% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou palivo, potraviny a nápoje a nejdůležitější importní partneři jsou , Pobřeží slonoviny 6,7%, Španělsko 5,7%, Nizozemsko 4,8% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Falklandy a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $96,200 (2012 odhad). To znamená, že tady lidé jsou v průměru bohatí. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa FalklandyZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet