Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Falklandy

Atlas sveta: Falklandy. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Falklandy.

Domov - Južná Amerika - Falklandy

Informácie - Falklandy

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Falklandy. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Falklandy. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Falklandy tu:

Falklandy - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Falklandy? Začnime týmto: Napriek tomu, že v roku 1592 prvýkrát spozoroval anglický navigátor, prvá pristátie (angličtina) sa nevyskytla skoro o storočie neskôr v roku 1690 a prvé osídlenie (francúzsky) nebolo založené až v roku 1764. Kolónia bola odovzdaná do Španielska o dva roky neskôr a ostrovy boli odvtedy predmetom územného sporu, najprv medzi Britániou a Španielskom, potom medzi Britániou a Argentínou. Spojené kráľovstvo uplatnilo svoj nárok na ostrovy založením námornej posádky v roku 1833. Argentína napadla ostrovy 2. apríla 1982. Britskí ľudia reagovali expedičnými silami, ktoré vylodili sedem týždňov neskôr a po prudkých bojoch nútili Argentínsku kapituláciu 14. júna 1982 Keď sa nepriateľstvo skončilo a argentínske sily sa stiahli, správa Spojeného kráľovstva sa obnovila. V reakcii na obnovené výzvy Argentíny, aby sa Británia vzdala kontroly nad ostrovmi,

Geografia - Falklandy

Kde na svete je Falklandy? Umiestnenie tejto krajiny je Južná Južná Amerika, ostrovy v južnom Atlantickom oceáne, asi 500 km východne od južnej Argentíny. Celková plocha krajiny Falklandy je 12,173 km2, z čoho 12,173 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: skalnaté, kopcovité a hornaté s niektorými mokrými, vlnitými pláňami. Falklandy má najnižší bod Atlantický oceán 0 m, najvyšší bod Mount Usborne 705 m. Podnebie je studené morské; silný západný vietor, zakalený, vlhký; dážď sa vyskytuje viac ako polovica dní v roku; priemerné ročné zrážky sú v Stanley 60 cm; príležitostný sneh celý rok okrem januára a februára, ale zvyčajne sa nehromadí.


Obyvatelia - Falklandy

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Falklandy. To číslo je: 3,198. Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? Falkland Islander 48,3%, Britský 23,1%, Svätý Heleňan 7,5%, Čílsky 4,6%, zmiešaný 6%, iný 8,5%, nespecifikovaný 2% (2016 est.). Aké sú jazyky v krajine Falklandy? Anglicky 89%, Španielsky 7,7%, Ostatné 3,3% ). A náboženstvá: Christian 57,1%, ostatní 1,6%, žiadna 35,4%, NS 6% (2016 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? nevedno. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 77.9. Kde ľudia žijú v krajine Falklandy? Tu: veľmi malá populácia, pričom väčšina obyvateľov žijúcich v okolí Stanley. Hlavné mestské oblasti krajiny Falklandy sú: Stanley (kapitál) 2.000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Falklandy

Hlavné mesto krajiny Falklandy je Stanley a typ vlády parlamentná demokracia (legislatívne zhromaždenie); samosprávne zámorské územie Spojeného kráľovstva. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - žiadne (zámorské územie Spojeného kráľovstva, takisto nárokované Argentínou). Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Falklandy, dôležité priemyselné produkty sú a spracovanie vlny; cestovný ruch. Dôležité poľnohospodárske produkty sú kŕmnych a zeleninových plodín; zverina, ovce, mliečne výrobky; ryby, kalamáre. Najdôležitejšie vývozné komodity sú vlna, koža, mäso, zver, ryby, chobotnice a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Španielsko 67,8%, Veľká Británia 10%, Namíbia 8,9%, USA 7,2% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú paliva, jedlo a nápoje a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú , Cote dIvoire 6,7%, Španielsko 5,7%, Holandsko 4,8% (2016). Ako bohatá je krajina Falklandy a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $96,200 (2012 odhad). To znamená, že ľudia sú v priemere bohatí. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: neznáme%.


Mapa - FalklandyE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia


Tweet