Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Atlas Świata: Hiszpania

Atlas of World: Hiszpania. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Hiszpania.

Strona główna - Europa - Hiszpania

Informacje o Hiszpania

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Hiszpania. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Hiszpania. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Hiszpania tutaj:

Hiszpania - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Hiszpania? Zacznijmy od tego: Hiszpańskie potężne imperium światowe w XVI i XVII wieku ostatecznie poddało Anglii dowództwo nad morzami. Późniejsze nieuwzględnienie handlu i rewolucji przemysłowych spowodowało, że kraj znalazł się poza Wielką Brytanią, Francją i Niemcami pod względem gospodarczym i politycznym. Hiszpania pozostała neutralna podczas I i II wojny światowej, ale ucierpiała w wyniku niszczącej wojny domowej (1936-39). Pokojowe przejście do demokracji po śmierci dyktatora Francisco Franco w 1975 r. I szybka modernizacja gospodarcza (Hiszpania przystąpiła do UE w 1986 r.) Zapewniły Hiszpanii dynamiczną i szybko rozwijającą się gospodarkę i uczyniły ją światowym orędownikiem wolności i praw człowieka. Niedawno Hiszpania wyszła z poważnej recesji gospodarczej, która rozpoczęła się w połowie 2008 r., Odnotowując trzy proste lata wzrostu PKB powyżej średniej UE. Bezrobocie spadło, ale pozostaje wysoki zwłaszcza wśród młodzieży. Hiszpania jest czwartą co do wielkości gospodarką strefy euro.

Geografia - Hiszpania

Gdzie na świecie jest Hiszpania? Lokalizacja tego kraju to Południowo-zachodnia Europa, granicząca z Morzem Śródziemnym, Północnym Atlantykiem, Zatoką Biskajską i Pirenejami; południowy zachód Francji. Całkowita powierzchnia kraju Hiszpania wynosi 505,370 km2, z czego 498,980 km2 to ziemia. To dość duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: duży, płaski na rozcięty płaskowyż otoczony przez chropowate wzgórza; Pireneje na północy. Najniższym punktem kraju Hiszpania jest Ocean Atlantycki 0 m, najwyższy punkt Pico de Teide (Teneryfa) na Wyspach Kanaryjskich 3718 m. Klimat jest umiarkowany; jasne, gorące lato w głębi, bardziej umiarkowane i pochmurne wzdłuż wybrzeża; pochmurne, mroźne zimy we wnętrzu, częściowo zachmurzone i chłodne wzdłuż wybrzeża.


Mieszkańcy - Hiszpania

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Hiszpania. Liczba to: 48,958,159 (7/2017 oszacowanie). Mieszka tu całkiem sporo ludzi. Kto tu mieszka? złożonego z krajów śródziemnomorskich i nordyckich w. Jakie są języki w kraju Hiszpania? języku kastylijskim hiszpańskim (oficjalne w całym kraju) 74%, katalońskim (urzędnik w Katalonii, na Balearach, i Wspólnota Walencka (gdzie znana jest jako Walencja)) 17%, galicyjski (urzędowy w Galicji) 7%, baskijski (urzędnik w Kraju Basków iw baskijskojęzycznej części Nawarry) 2%, Aranese (urzędnik w północno-zachodni róg Katalonii (Vall d'Aran) oraz kataloński,. A religie: Rzymskokatolicki 67,8%, ateista 9,1%, inne 2,2%, niewierzący 18,4%, nieokreślony 2,5% (2016 rok.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 42.7 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 81.8 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Hiszpania? Tutaj: Z godnym uwagi wyjątkiem Madrytu, Sewilli i Saragossy, największego aglomeracje miejskie znajdują się wzdłuż wybrzeży Morza Śródziemnego i Atlantyku; liczne mniejsze miasta rozsiane są po całym wnętrzu, odzwierciedlając agrarne dziedzictwo Hiszpanii; gęste osadnictwo znajduje się wokół stolicy Madrytu, a także miasta portowego Barcelony. Główne obszary miejskie kraju Hiszpania to: Madryt (stolica) 6.199 milionów; Barcelona 5,258 miliona; Walencja 810 000 (2015).

Rząd i gospodarka - Hiszpania

Stolica kraju Hiszpania to Madryt i rządowy typ parlamentarna monarchia konstytucyjna. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - 17 wspólnot autonomicznych (comunidades autonomas, singular - comunidad autonoma) i 2 autonomiczne miasta (ciudades autonomas, singular - ciudad autonoma); Andaluzja; Aragon; Asturia; Canarias (Wyspy Kanaryjskie); Kantabria; Kastylia-La Mancha; Kastylia-Leon; Cataluna (Castilian), Catalunya (Catalan), Catalonha (Aranese) [Catalonia]; Ceuta; Comunidad Valenciana (Castilian), Comunitat Valenciana (Walencja) [Wspólnota Walencji]; Extremadura; Galicja; Illes Baleares (Balearic Islands); La Rioja; Madryt; Melilla; Murcja; Navarra (Castilian), Nafarroa (Baskijski) [Navarre]; Pais Vasco (Castilian), Euskadi (Basque) [Kraj Basków]. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Hiszpania, ważnymi produktami przemysłowymi są tekstylia i odzież (w tym obuwie), żywność i napoje, metale i producenci metali, chemikalia, przemysł stoczniowy, samochody, obrabiarki, turystyka, wyroby z gliny i materiałów ogniotrwałych, obuwie, farmaceutyki, sprzęt medyczny. Ważne produkty rolne to zboża, warzywa, oliwki, winogrona, buraki cukrowe , owoce cytrusowe; wołowina, wieprzowina, drób, produkty mleczne; ryba. Najważniejsze towary eksportowe to maszyny, pojazdy silnikowe ; artykuły spożywcze, farmaceutyki, leki, inne towary konsumpcyjne, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Francja 15,2%, Niemcy 11,4%, Włochy 7,8%, Zjednoczone Królestwo 7,6%, Portugalia 7%, USA 4,4% (2016). Najważniejsze towary importowe to maszyny i sprzęt, paliwa, chemikalia, półprodukty, żywność, towary konsumpcyjne, instrumenty pomiaru i kontroli medycznej, a najważniejsi partnerzy importowi to Niemcy 14,7%, Francja 12%, Chiny 7,1%, Włochy 6,7%, Holandia 5,2%, Zjednoczone Królestwo 4,4% (2016). Jak bogaty jest Hiszpania i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $38,200 (2017 oszacowanie). Oznacza to, że standardy życia są tutaj dobre. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 21.1% (2012 oszacowanie).


Mapa - HiszpaniaBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2020 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności


Tweet