Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Jersey

Atlas of World: Jersey. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Jersey.


Informacje o Jersey

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Jersey. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Jersey. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Jersey tutaj:

Jersey - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Jersey? Zacznijmy od tego: Jersey i inne Wyspy Normandzkie stanowią ostatnie pozostałości średniowiecznego Księstwa Normandzkiego, które dominowały zarówno we Francji, jak iw Anglii. Wyspy te były jedyną brytyjską ziemią okupowaną przez wojska niemieckie podczas II wojny światowej. The Bailiwick of Jersey jest zależnością od brytyjskiej korony, ale nie należy do Zjednoczonego Królestwa ani UE. Jednakże rząd Wielkiej Brytanii jest konstytucyjnie odpowiedzialny za swoją obronę i reprezentację międzynarodową.

Geografia - Jersey

Gdzie na świecie jest Jersey? Lokalizacja tego kraju to Europa Zachodnia, wyspa na Kanale La Manche, na północny zachód od Francji. Całkowita powierzchnia kraju Jersey wynosi 116 km2, z czego 116 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: łagodnie toczące się równiną z niskimi, nierównymi wzgórzami wzdłuż północnego wybrzeża. Najniższym punktem kraju Jersey jest Kanał La Manche 0 m, najwyższy punkt Les Platons 136 m. Klimat jest Umiarkowany; łagodne zimy i chłodne lata.


Mieszkańcy - Jersey

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Jersey. Liczba to: 98,840 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? Jersey 46,4%, Brytyjczycy 32,7%, Portugalczycy / Madeiran 8,2%, polskie 3,3%, irlandzkie, francuskie i inne białe 7,1%, inne 2,4% (2011 est.). Jakie są języki w kraju Jersey? angielski 94,5% ( oficjalny), portugalski 4,6%, inny 0,9% (2001 r.). A religie: protestancki (anglikański, baptystyczny, kongregacjonalny nowy kościół, metodystyczny, prezbiteriański), rzymskokatolicki. Ile lat mają przeciętni ludzie? 38 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 81.9 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Jersey? Tutaj: dość równomiernie rozmieszczony; brak godnych uwagi tendencji. Główne obszary miejskie kraju Jersey to: nieznane.

Rząd i gospodarka - Jersey

Stolica kraju Jersey to Saint Helie i rządowy typ demokracja parlamentarna (Zgromadzenie Państw Jersey); Zależność Korony od Wielkiej Brytanii. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - none (zależność korony brytyjskiej); nie ma podziału administracyjnego pierwszego rzędu według definicji rządu USA, ale istnieje 12 parafii; Grouville, Saint Brelade, Saint Clement, Saint Helier, Saint John, Saint Lawrence, Saint Martin, Saint Mary, Saint Ouen, Saint Peter, Saint Saviour i Trinity. Jeśli chodzi o ekonomię kraju Jersey, ważnymi produktami przemysłowymi są turystyka produktów mlecznych , bankowość i finanse, mleczarstwo, elektronika. Ważne produkty rolne to Ziemniaków, kalafiora, pomidorów; wołowina,. Najważniejsze towary eksportowe to lekkich artykułów przemysłowych i elektrycznych, bydło mleczne, artykuły spożywcze, tekstylia, kwiaty, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są nieznane. Najważniejsze towary importowe to maszyny i sprzęt transportowy, wyroby przemysłowe, artykuły spożywcze, paliwa mineralne, chemikalia, a najważniejsi partnerzy importowi to nieznane. Jak bogaty jest Jersey i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $49,500 (2015 oszacowanie). Oznacza to, że ludzie tutaj są średnio bogaci. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: nieznany%.


Mapa - JerseyBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności


Tweet