Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Jersey

Atlas světa: Jersey. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Jersey.

Domů - Evropa - Jersey

Informace - Jersey

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Jersey. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Jersey. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Jersey:

Jersey - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Jersey? Začněme tímto: Jersey a ostatní Normanské ostrovy představují poslední pozůstatky středověkého Dukedom Normandie, který se hýbal jak ve Francii, tak v Anglii. Tyto ostrovy byly jedinou britskou půdou obsazenou německými jednotkami ve druhé světové válce. Záliv Jersey je závislost na britské koruně, ale není součástí Velké Británie nebo EU. Vláda Spojeného království je však ústavně zodpovědná za svou obranu a mezinárodní zastoupení.

Geografie - Jersey

Kde je na světě Jersey? Umístění této země je Západní Evropa, ostrov v kanálu La Manche, na severozápadě Francie. Jersey má celkovou plochu 116 km2, z čehož 116 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: jemně se pohybující pláň s nízkými, drsnými kopci podél severního pobřeží. Nejnižší bod země Jersey je Kanál 0 m, nejvyšší bod Les Platons 136 m. A klima je mírný; mírné zimy a chladná léta.


Obyvatelé - Jersey

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Jersey. Počet obyvatel je: 98,840 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Jersey 46,4%, britský 32,7%, portugalský / Madeiran 8,2%, polský 3,3%, irský, francouzský a jiný bílý 7,1%, jiný 2,4% (rok 2011). Jaké jsou tu požívané jazyky? Jersey hovoří jazyky Angličtina 94,5% úřední), portugalský 4,6%, ostatní 0,9% (2001 sčítání lidu). A náboženství: protestant (anglikán, Baptist, sborový Nový kostel, metodistická, Presbyterian), římský katolík. Kolik let je tady lidem? 38 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 81.9 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: poměrně Rovnoměrné rozložení; žádné pozoruhodné trendy. Hlavní městské oblasti v zemi Jersey jsou: neznámo.

Vláda a ekonomika - Jersey

Hlavní město země Jersey je Saint Helie a typ vlády parlamentní demokracie (shromáždění států Jersey); korunní závislost Spojeného království. Podívejme se na administrativní členění - žádný (britská korunní závislost); neexistují žádné správní rozdělení podle pravidla vlády USA, ale existuje 12 farností; Grouville, Saint Brelade, Saint John, Saint Lawrence, Svatý Martin, Svatá Marie, Saint Ouen, Svatý Petr, Svatý Spasitel a Trojice. Pokud jde o ekonomiku, Jersey má tyto důležité průmyslové produkty: cestovní ruch, bankovnictví a finance, mlékárenství, elektronika. Důležité zemědělské produkty jsou Brambor, květák, rajčata; hovězí maso, mléčné výrobky. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou lehké průmyslové a elektrotechnické zboží, mléčný skot, potraviny, textil, květiny a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou neznámo. Nejdůležitější importní komodity jsou strojní zařízení a dopravní prostředky, průmyslové výrobky, potraviny, minerální paliva, chemikálie a nejdůležitější importní partneři jsou neznámo. Jakým bohatstvím oplývá Jersey a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $49,500 (2015 odhad). To znamená, že tady lidé jsou v průměru bohatí. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa JerseyZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet