Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Jersey

Atlas sveta: Jersey. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Jersey.

Domov - Európa - Jersey

Informácie - Jersey

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Jersey. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Jersey. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Jersey tu:

Jersey - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Jersey? Začnime týmto: Jersey a ostatné Normanské ostrovy predstavujú posledné pozostatky stredovekého Dukedom Normandie, ktoré sa ovládli vo Francúzsku aj Anglicku. Tieto ostrovy boli jedinou britskou pôdou obsadenou nemeckými jednotkami v druhej svetovej vojne. Jadrová štvrť Jersey je závislá od britskej koruny, ale nie je súčasťou Veľkej Británie alebo EÚ. Vláda Spojeného kráľovstva je však ústavne zodpovedná za svoju obranu a medzinárodné zastúpenie.

Geografia - Jersey

Kde na svete je Jersey? Umiestnenie tejto krajiny je Západná Európa, ostrov v kanále v La Manche, severozápadne od Francúzska. Celková plocha krajiny Jersey je 116 km2, z čoho 116 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: mierne valcovanie plávajúce s nízkymi nerovnými kopcami pozdĺž severného pobrežia. Jersey má najnižší bod Kanál 0 m, najvyšší bod Les Platons 136 m. Podnebie je mierne; mierne zimy a chladné letá.


Obyvatelia - Jersey

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Jersey. To číslo je: 98,840 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? Jersey 46,4%, Veľká Británia 32,7%, portugalsky / Madeiran 8,2%, poľský 3,3%, írskej, francúzskej a druhý biely 7,1%, ostatní 2,4% (2011 est.). Aké sú jazyky v krajine Jersey? English 94,5% ( úradné), portugalský 4,6%, ostatní 0,9% (2001 sčítanie ľudu). A náboženstvá: protestant (anglikáni, Baptist, zborový Nový kostol, metodistická, Presbyterian), rímsky katolík. Koľko rokov je ľudom v priemere? 38 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 81.9 rok. Kde ľudia žijú v krajine Jersey? Tu: pomerne Rovnomerné rozloženie; žiadne pozoruhodné trendy. Hlavné mestské oblasti krajiny Jersey sú: nevedno.

Vláda a hospodárstvo - Jersey

Hlavné mesto krajiny Jersey je Saint Helie a typ vlády parlamentnej demokracie (zhromaždenie štátov Jersey); korunná závislosť Spojeného kráľovstva. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - žiadna (britská korunná závislosť); neexistujú administratívne rozdiely prvého poriadku podľa definície vlády USA, ale existuje 12 farností; Grouville, Saint Brelade, svätý Ján, svätý Vavrinca, svätý Martin, svätá Mária, svätý Ouen, svätý Peter, svätý Spasiteľ a Trojica. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Jersey, dôležité priemyselné produkty sú cestovný ruch, bankovníctvo a financie, mliekárenstvo, elektronika. Dôležité poľnohospodárske produkty sú , karfiol, paradajky; hovädzie mäso, mliečne výrobky. Najdôležitejšie vývozné komodity sú ľahké priemyselné a elektrické tovary, mliečne výrobky, potraviny, textil, kvetiny a najdôležitejšími exportnými partnermi sú nevedno. Najdôležitejšie dovozné komodity sú stroje a dopravné zariadenia, priemyselné výrobky, potraviny, minerálne palivá, chemikálie a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú nevedno. Ako bohatá je krajina Jersey a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $49,500 (2015 odhad). To znamená, že ľudia sú v priemere bohatí. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: neznáme%.


Mapa - JerseyE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia


Tweet