Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Kamerun

Atlas of World: Kamerun. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Kamerun.


Informacje o Kamerun

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Kamerun. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Kamerun. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Kamerun tutaj:

Kamerun - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Kamerun? Zacznijmy od tego: Francuski Kamerun stał się niezależny w 1960 roku jako Republika Kamerunu. W następnym roku południowa część sąsiedniego brytyjskiego Kamerunu przegłosowała połączenie z nowym krajem, tworząc Republikę Federalną Kamerunu. W 1972 r. Nowa konstytucja zastąpiła federację jednolitym państwem, Zjednoczoną Republiką Kamerunu. Kraj ten cieszy się zasadniczo stabilnością, która umożliwiła rozwój rolnictwa, dróg i kolei, a także przemysłu naftowego. Pomimo powolnego ruchu w kierunku reform demokratycznych władza polityczna pozostaje w ścisłym związku z prezydentem Paulem BIYĄ.

Geografia - Kamerun

Gdzie na świecie jest Kamerun? Lokalizacja tego kraju to Afryka Środkowa, granicząca z Zatoką Biafry, między Gwineą Równikową i Nigerią. Całkowita powierzchnia kraju Kamerun wynosi 475,440 km2, z czego 472,710 km2 to ziemia. To dość duży kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: różnorodności, z nadmorską równiną na południowym zachodzie, rozciętym płaskowyżem w centrum, górami na zachodzie, równinami na północy. Najniższym punktem kraju Kamerun jest Ocean Atlantycki 0 m, najwyższy punkt Fako na Mont Cameroun 4,045 m. Klimat jest zmienia się w zależności od terenu, od tropikalnego wzdłuż wybrzeża do półpustynnego i gorącego w północnej.


Mieszkańcy - Kamerun

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Kamerun. Liczba to: 24,994,885. Mieszka tu całkiem sporo ludzi. Kto tu mieszka? Kamerun Górale 31%, Równikowa 19%, Kirdi 11%, Fulani 10%, Północno-zachodnia Bantu 8%, Wschodnia Nigrycja 7% , inne afrykańskie 13%, spoza Afryki mniej niż 1%. Jakie są języki w kraju Kamerun? 24 główne grupy języków afrykańskich, angielski (urzędowy), francuski (urzędowy). A religie: Rzymskokatolicki 38,4%, protestancki 26,3%, inny chrześcijanin 4,5%, muzułmanin 20,9%, animista 5,6%, inny 1%, nie wierzący 3,2% (2005 rok.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 18.5 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 59 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Kamerun? Tutaj: Populacja skoncentrowana na zachodzie i północ, z wnętrza kraju słabo zaludnionych. Główne obszary miejskie kraju Kamerun to: Yaounde (kapitał) 3.066 milionów; Douala 2,943 miliona (2015).

Rząd i gospodarka - Kamerun

Stolica kraju Kamerun to Yaounde i rządowy typ republika prezydencka. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - regionów E 10 (regiony, w liczbie pojedynczej - region); Adamaoua, Centre, East (Est), Far North (Extreme-Nord), Littoral, North (Nord), North-West (Nord-Ouest), West (Ouest), South (Sud), South-West (Sud-Ouest) ). Jeśli chodzi o ekonomię kraju Kamerun, ważnymi produktami przemysłowymi są produkcja ropy naftowej i rafinacji, produkcji aluminium, przetwórstwo żywności, lekkie towary konsumpcyjne, tekstylia, drewno budowlane, statek naprawy i. Ważne produkty rolne to Kawy, kakao, bawełny, gumy, bananów, nasion oleistych, ziaren, manioku (manioku, tapioki); żywy inwentarz; timbe. Najważniejsze towary eksportowe to ropy naftowej i produktów ropopochodnych, graty, ziarno kakaowe, aluminium, kawa, bawełna, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Holandia 21%, Indie 11,3%, Włochy 11%, Chiny 8%, Hiszpania 6,7%, Francja 5,9% (2016). Najważniejsze towary importowe to maszyny, urządzenia elektryczne, sprzęt transportowy, paliwo, żywność, a najważniejsi partnerzy importowi to Chiny 17,8%, Nigeria 12%, Francja 11%, Tajlandia 4,6%, Togo 4,5 % (2016). Jak bogaty jest Kamerun i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $3,400 (2017 oszacowanie). To jest bardzo niska liczba. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 30% (2001 oszacowanie).


Mapa - KamerunBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności