Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Kamerun

Atlas sveta: Kamerun. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Kamerun.

Domov - Afrika - Kamerun

Informácie - Kamerun

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Kamerun. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Kamerun. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Kamerun tu:

Kamerun - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Kamerun? Začnime týmto: Francúzsky Kamerun sa stal nezávislým v roku 1960 ako Kamerunská republika. Nasledujúci rok južná časť susedného britského Kamerunu hlasovala za zlúčenie s novou krajinou a vytvorila Spolkovú republiku Kamerun. V roku 1972 nová federácia nahradila federáciu jednotným štátom, Kamerunskou republikou. Krajina má vo všeobecnosti stabilitu, ktorá umožnila rozvoj poľnohospodárstva, ciest a železníc, ako aj ropného priemyslu. Napriek pomalému pohybu smerom k demokratickým reformám zostáva politická moc pevne v rukách prezidenta Pavla BIYA.

Geografia - Kamerun

Kde na svete je Kamerun? Umiestnenie tejto krajiny je Stredná Afrika, hraničiaca s hranicou Biafra, medzi Rovníkovou Guineou a Nigériou. Celková plocha krajiny Kamerun je 475,440 km2, z čoho 472,710 km2 je zem. Takže to je pomerne veľká krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: rozmanitosti, s pobrežnou rovinou na juhozápade, rozrezaná náhorná plošina v strede, hory na západe, roviny na severe. Kamerun má najnižší bod Atlantický oceán 0 m, najvyšší bod Fako na Mont Cameroun 4 045 m. Podnebie je sa mení v závislosti od terénu, od tropických pozdĺž pobrežia až po stredné a horúce v severnej.


Obyvatelia - Kamerun

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Kamerun. To číslo je: 24,994,885. Takže tu žije veľa ľudí. Kto žije tu? Kamerun Highlanders 31%, Rovníkový Bantu 19%, Kirdi 11%, Fulani 10%, Northwestern Bantu 8%, Východný Nigritický 7% , ostatné africké 13%, neafrické menej ako 1%. Aké sú jazyky v krajine Kamerun? 24 hlavných afrických jazykových skupín, angličtina (oficiálna), francúzska (oficiálna). A náboženstvá: Rímskokatolícka 38,4%, protestanti 26,3%, ostatní kresťania 4,5%, Moslim 20,9%, animist 5,6%, ostatní 1%, Neveriaci 3,2% (2005 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? 18.5 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 59 rok. Kde ľudia žijú v krajine Kamerun? Tu: Obyvateľstvo koncentruje na západe a na severe, s vnútrozemím krajiny riedko osídlený. Hlavné mestské oblasti krajiny Kamerun sú: Yaounde (hlavné mesto) 3.066 miliónov; Douala 2,943 milióna (2015).

Vláda a hospodárstvo - Kamerun

Hlavné mesto krajiny Kamerun je Yaounde a typ vlády prezidentská republika. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 10 regióny (regióny, singulárne regióny); Adamaoua, Centre, East (East), Ďaleký sever (Nord-Nord), Littoral, Sever, Severozápad, Západ, Juhozápad ). Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Kamerun, dôležité priemyselné produkty sú ropy a rafinácie, výroba hliníka, spracovanie potravín, ľahký spotrebný tovar, textil, drevo, lodná doprava. Dôležité poľnohospodárske produkty sú Káva, kakao, bavlna, guma, banány, olejnaté semená, obilniny, maniok, tapioka; hospodárskych zvierat; výroba. Najdôležitejšie vývozné komodity sú ropa a ropné produkty, drevo, kakaové bôby, hliník, káva, bavlna a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Holandsko 21% 11,3%, Taliansko 11%, Čína 8%, Španielsko 6,7%, Francúzsko 5,9% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú stroje, elektrické zariadenia, dopravné zariadenia, pohonné hmoty, potraviny a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú Čína 17,8%, Nigéria 12%, Francúzsko 11%, Thajsko 4.6%, Togo 4.5 % (2016). Ako bohatá je krajina Kamerun a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $3,400 (2017 odhad). Toto je veľmi nízke číslo. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 30% (2001 odhad).


Mapa - KamerunE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia