Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Kamerun

Atlas světa: Kamerun. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Kamerun.

Domů - Afrika - Kamerun

Informace - Kamerun

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Kamerun. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Kamerun. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Kamerun:

Kamerun - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Kamerun? Začněme tímto: Francouzský Kamerun se stal nezávislým v roce 1960 jako Kamerunská republika. Následující rok jižní část sousedního britského Kamerunu hlasovala pro sloučení s novou zemí a tvořila Kamerunskou federální republiku. V roce 1972 nová federace nahradila federaci jednotným státem, Kamerunskou unií. Země si obecně užívala stabilitu, což umožnilo rozvoj zemědělství, silnic a železnic, stejně jako ropný průmysl. I přes pomalý pohyb směrem k demokratické reformě zůstává politická moc pevně v rukou prezidenta Pavla BIYA.

Geografie - Kamerun

Kde je na světě Kamerun? Umístění této země je Střední Afrika, hraničící s Bílou Biafra, mezi Rovníkovou Guineou a Nigérií. Kamerun má celkovou plochu 475,440 km2, z čehož 472,710 km2 je země. Takže to je docela velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: rozmanitosti, s pobřežní rovinou na jihozápadě, rozříznutá plošina v centru, hory na západ, roviny na severu. Nejnižší bod země Kamerun je Atlantský oceán 0 m, nejvyšší bod Fako na Mont Cameroun 4,045 m. A klima je se mění v závislosti na terénu, od tropického podél pobřeží k polořadovce a horké v severní.


Obyvatelé - Kamerun

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Kamerun. Počet obyvatel je: 24,994,885. Tak tady žije spousta lidí. Kdo tady žije? Kamerunské vysočiny 31%, Rovníková Bantu 19%, Kirdi 11%, Fulani 10%, Severozápadní Bantu 8%, Východní Nigriti 7% , ostatní africké 13%, neafrické méně než 1%. Jaké jsou tu požívané jazyky? Kamerun hovoří jazyky 24 hlavních afrických jazykových skupin, angličtina (oficiální), francouzština (oficiální). A náboženství: Římskokatolická 38,4%, protestanti 26,3%, ostatní křesťané 4,5%, Muslim 20,9%, animist 5,6%, ostatní 1%, Nevěřící 3,2% (2005 est.). Kolik let je tady lidem? 18.5 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 59 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Obyvatelstvo koncentruje na západě a na sever, s vnitřek země řídce osídlený. Hlavní městské oblasti v zemi Kamerun jsou: Yaounde (kapitál) 3.066 milionů; Douala 2.943 milionů (2015).

Vláda a ekonomika - Kamerun

Hlavní město země Kamerun je Yaounde a typ vlády prezidentské republiky. Podívejme se na administrativní členění - 10 regiony (regiony, singulární region); Adamaoua, Střed, Východní (Est), Dál sever, Extreme-Nord, Littoral, Severní, Severozápad, Západ, Jižní- ). Pokud jde o ekonomiku, Kamerun má tyto důležité průmyslové produkty: produkce ropy a rafinace, výroba hliníku, potravinářství, lehké spotřební zboží, textil, dřevo, lodní opravy a t. Důležité zemědělské produkty jsou Káva, kakao, bavlna, pryž, banány, olejnatá semena, obiloviny, maniok, tapioka; hospodářská zvířata; timbe. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou ropa a ropné produkty, dřevo, kakaové boby, hliník, káva, bavlna a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Netherlands 21%, Indie 11,3%, Itálie 11%, Čína 8%, Španělsko 6,7%, Francie 5,9% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou stroje, elektrická zařízení, dopravní prostředky, palivo, potraviny a nejdůležitější importní partneři jsou Čína 17,8%, Nigérie 12%, Francie 11%, Thajsko 4.6%, Togo 4.5 % (2016). Jakým bohatstvím oplývá Kamerun a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $3,400 (2017 odhad). Toto je velmi malé číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 30% (2001 odhad).


Mapa KamerunZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí